Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan segítsek ennek a...

Hogyan segítsek ennek a szegény tinédzsernek?

Figyelt kérdés
Minden ok nélkül, csupán véleménykülönbség miatt gyalázkodó privát üzeneteket írt nekem valaki. Próbáltam megérteni, hogy miért teszi, ezért beszélgetést kezdeményeztem vele. Kiderült, hogy egy tinédzser srácról van szó, és az a baja, hogy még nem volt soha lánnyal semmilyen kapcsolata, ez az egyik, ami frusztrálja. Azt is megtudtam, hogy ácsingózva nézi, ahogy másoknak drága dolgaik vannak, laptop, mobiltelefon, stb, ő is szeretne ilyeneket, de nem tud venni, mert nincs rá pénze, bár az igazat megvallva azt is kivettem a szavaiból, hogy nem túlzottan szorgalmas. Nagyon megszántam szegényt, és szeretnék segíteni neki, hogy leküzdje a frusztrációit és a kisebbségi komplexusát, hogy lehetne segíteni rajta?
2021. jún. 27. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csqk sqjátcmagan tud segíteni. Ha p3lenkázod, a tanult tehetetlenseget erősíted benne.
2021. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Én már megtanultam, az, aki nem tud, és nem is akar megtanulni halat fogni, annak kár, és rosszabb is halat adni.
2021. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Munkat ajánlhatsz neki. Semmit ingyen az ölebe tenni!!
2021. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pénzt egy fillért sem fog kapni tőlem, de láthatóan nagyon dühös a világra, amiért nincs jó sora. Próbáltam írni neki, hogy azért csak önmaga tehet - elsősorban megfelelő edukációval - de mindig jönnek a kifogások.
2021. jún. 27. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

4. Tipikus!


Tele van ilyen felnőttelvis a GYK!


Mindenki más hibás hogy ő nem csilliókat keres.

A szülei, a tanarai, a főnökei, a politikusok...... csak ő nem. Kifogásgyárosok!


De lusták ket szalmaszálat keresztbe tenni a sajat sorsuk jobbrafordítqsa érdekeben...



Pffffff...

2021. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendes tőled, de amíg ilyen kib@szott lusta, addig nem viszi semmire. Gondolom otthon is kapja az ívet, nem fogod pont te jobb belátásra bírni.
2021. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenkin lehet segíteni, de nem is érdemes. A legtöbben a saját kárukon tanulnak, vagy még úgy sem.
2021. jún. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"De lusták ket szalmaszálat keresztbe tenni a sajat sorsuk jobbrafordítqsa érdekeben..."


Ezt úgy írod, mintha csak két szalmaszálat kellene keresztbe tenni ahhoz, hogy az életben egyről a kettőre juss. Pedig ez általában rohadtul nem így megy.

2021. júl. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8. Jajjistenem.....

Mindent csak szó es betű szerint szoktál ertelmezni??


😂😂😂

2021. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem szó szerint értettem, de két szalmaszálat keresztbe tenni nem nehéz. Vagyis könnyű és egyszerű dolgokat sem tesznek meg szerinted azok akik siránkozni szoktak. Nem mintha az elég lenne bármire.

Pont azért nem tesznek semmit, mert a szalmaszál keresztbe tételénél többre nincs erejük. Azt meg pontosan tudják, hogy kis erőfeszítéssel nem jutnak semmire.


Tehát azért nem tesznek semmit sem a saját sorsuk jobbra fordításáért, mert az nem olyan könnyen megy.

2021. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!