Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mégis mi a franc...

Szerintetek mégis mi a franc értelme van élni, ha soha nem lehetek gazdag és csak szenvedek egész életemben?

Figyelt kérdés

Erről a cikkről jutott eszembe:

[link]


Mi a fenének gürizzek, ha soha nem lesz annyi pénzem, hogy hátradőlve azt mondjam: "én most szarok bele, nem fogok dolgozni 2 évig" (vagy ha igen, akkor alibi munkát)?


Ráadásul reumatológiai krónikus beteg is vagyok szóval nem tudom 10-30 év múlva milyen fizikális állapotban leszek (a rokkantság nálam valós esély). Gazdaságinformatikus diplomám van mégis annyit keresek, hogy a szüleimmel élve 1 év alatt félre tudtam tenni 1 milliót. De semmit nem költöttem magamra (szó szerint semmit a kaján kívül). Nem költöttem utazásra/bulizásra/hobbira, semmire. Csak fekszik a kártyámon a pénz és gyűjtögetek ameddig tudok. Barátnő fasorban sincs, szóval az összeköltözés esélye is totálisan nagy nulla (amivel esetleg valami önállóságot lehetne elkezdeni).



2021. máj. 16. 18:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy az életnek van értelme? Nincs, legalábbis objektív, mindenki számára meglévő értelme biztosan nincs. Ha neked ezt mondták, akkor hazudtak.
2021. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Még senki nem mondta, hogy nem csak a pénztől lehet boldognak lenni? Azt se tudja garantálni senki, hogy 10 év múlva még életben leszel, lehet holnap elüt egy busz. Szóval abból kell kihozni a legtöbbet, ami van, és az apró dolgoknak is örülni. Pl van mit enned, nem fagysz meg, van kezed-lábad, látsz, stb. Sokan ezt sem mondhatják el. Lehet élvezni egy finom kávét, egy jó könyvet, egy sétát... Ezekhez még nagy vagyon sem kell.
2021. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Ha a jelenlegi kilátásaid ilyenek, miért nem csinálsz mást?

Neked és bárki másnak is lehet több pénze, de azért nagy valószínűséggel mást kell csinálnod, mint eddig.


Nekem egyáltalán nem nyílik ki a bicska a zsebemben a képek láttán. Sok mindent megkaptam gyerekként, amit mások nem, pedig nem voltunk magyar viszonylatban gazdagok. És sok minden másról hiába álmodtam.


Ilyen az élet. Te is kihozhatsz belőle többet. Az a minimum volna, hogy befekteted a pénzedet, de hidd el, igazán sokat is tudsz szerezni, ha akarsz.


Persze nem feltétlenül olyan módon, ahogyan most keresel pénzt.

2021. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

F..omat érdekli már a pénz...persze szükséges,de most fizetnék 1 milliárdot ha 2 milliárdom lenne, csak azért hogy helyre jöjjek egészségügyileg...vagy hogy a családomban legalább ne lenne ennyi f..ág.


Jogos a kérdésed de ne hagyd hogy eluralkodjon rajtad ez a szemlélet,mert azt sem fogod tudni csinálni amit eddig.


Nekem sincs barátnőm már régóta (pedig életem szerelmét veszítettem el) aztán depressziós lettem...sorolhatnám.

De ne fogd fel így a helyzetet bármikor fordulhat az életed akár jó,akár rossz oldalra is. 29f

2021. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Van értelme.
2021. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Te lelkibeteg vagy, depressziós, melyet az anyagi helyzetedre vetítesz. Életednek akkor szerzel értelmet, ha ezt legyőzöd és elkezdesz valójában élni.
2021. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Pont 5 percel ezelőtt vesztem össze a családommal , mert kb ugyan ezt mondtam nekik , mint amit a kèrdező írt ki . Micsoda vèletlenek vannak . Nem ? :D


Csak van benne valami igazság....

2021. máj. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

7

Ja, a Bibliat is sokan igaznak gondoljak, megsem lesz az.

2021. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha az a feladat, hogy minden áldott vagy áldatlan nap kicsit jobb legyen vagy közelebb kerülj az eggyel jobbhoz az általad választott paraméterekben, akár pénzben, akár egészségben, akkor idővel egész nagyot tud menni a terv. De ehhez feltétlen reflex kell legyen a megoldástaláló módba kattanás. Nem tilos siránkozni vagy bosszankodni, ha tényleg az kell, hogy kieressz egy adag gőzt, de nem ezekre jó rászokni.
2021. máj. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Áh, belekukkantottam már a linkelt cikkbe, bár ne tettem volna. Őket rohadtul ne irigyeljük szerintem!
2021. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!