Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Élnétek a 19. században vagy...

Élnétek a 19. században vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

2021. jún. 27. 18:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha gazdag arisztokrata lennék, akkor igen, mert csodaszépek azok a ruhák és így filmeken keresztül szépek azok a bálok, amiken részt vettek.
2021. jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Talán a viktoriánus angliában..Nem tudom miért, mindig vonzott valamiért az a korszak.
2021. jún. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
93%

Annak tudatában, hogy milyen ma 2021-ben élni, nem.

A rengeteg gyógyszer, oltás, fertőtlenítő, kényelmi eszköz nélkül nem tudnék szerintem élni sem.

2021. jún. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Hát egy egész életet nem hiszem, hogy le akarnék élni ott, vagy bármely más korábbi történelmi időszakban. Szerencsésnek érzem magam a jelen körülményeink között. De amúgy lehet, hogy időről időre tennék egy "kiruccanást", vagy mondjuk pár hónapra kipróbálnám.
2021. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy vissza mennék az időben mint "láthatatlan látogató".


Akár csak az itthoni viszonyokat megnézném. Milyen lehetett amikor napokig tartott elérni kis falvakat, városokat, milyen lehetett ott az élet.

2021. jún. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Én szeretem ezt a fogyasztói társadalmat, ezt a luxust. Csak észnél kell lenni, és úgy élhetsz mint egy király, nem elveszni a sok szocmédiában, meg a luxuscikkekben, hanem minimalistaként élni. Bár, egyébként a régi paraszti élet is tetszik, az egyszerűség. :)
2021. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Én ha vissza utazhatnék pl a század fordulós vagy milleneumi Pestre akkor igen. Ugyan úgy Festő művésznek tanulnék mint most vagy valamilyen más műveszeti ággal foglalkoznék (pl szívesen lennék fotográfus)


Sőt ha nem abba a korba születnék hanem pl idő utazó lennék akkor meg is keresném Teslát amíg pesten élt és szólnék neki hogy vigyázzon az Olasszal.


Vagy ami még eszembe jutott, szívesen lennék pl valami kis cukrász lány valamelyik békebeli cukrász műlyehben vagy egy Madam aki a legjobb lányokat futtatja a városban.

Arisztokrata nem akarnék lenni mert abban akkoriban még dívott a kényszer meg érdek házasság.

Én meg túl független jellem lennék ilyesmihez.


Igazából szó nélkül élnék abban a korszakban mert mindig is nagyon vonzott. Bár inkáb a századfordulós időszak a leg szimpatikusabb.

2021. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

Szeretem a viktoriánus kori irodalmat, esztétikát, viszont egy olyan karót nyelt társadalmi hierarchiában nem szívesen élnék, amire az anarchisták az első világháborút megelőző évtizedekben azt mondták, hogy "Se istenek, se urak" többé. Továbbá semmi szükségem arra, hogy a lázadóbb szellemiségem miatt elmegyógyintézetbe zárjanak "hisztéria" címszóval a Londonban, vagy boszorkányságra hivatkozva megégessenek Írországban vagy itthon.

21. századi szemmel is furának tartanak sokan, nemhogy akkorival. :D Vagy bolondnak vagy bűnözőnek számítanék a gondolkozásmódom miatt, társadalomban szépen eléldegélő, ideális polgárként nem tudom magam elképzelni.

2021. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%
Én inkább a jövőbe mennék, olyan 200 évvel előrébb. Talán addigra már tartana ott a mesterséges intelligencia, hogy mindent a robotok végezzenek 100%-ban, aztán az ember dolga csak annyi, hogy éljen, ahogy akar.
2021. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Futurisztikus rabszolgaság?

Ha olyan szintre jutnak, hogy 100%-ban helyettesíteni tudják minden területen az emberi munkát, - sok a gondoskodó, empátiát igénylő munka is - akkor érzelmileg és értelmileg egyenrangúak vagy fejlettebbek lesznek, ergo jogokat érdemelnek. Ha meg ezeket nem kapják meg, miért tűrnék el az embereket...? :) Nem lenne ránk szükségük.

2021. jún. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!