Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire könnyű nőnek lenni a...

Mennyire könnyű nőnek lenni a 21.században?

Figyelt kérdés
Manapság mennyire könnyű nőnek lenni? Fogalmazást kellene írnom, erről a témáról. Fiú vagyok, így nem igazán tudom. Csak normális válaszokat szeretnék, előre is köszönöm!
2021. ápr. 7. 17:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
73%

Háttt. Magyarországon nehéz, ahol a jelenlegi politikai vezető elitünk (Fidesz) beleneveli a nőkbe, hogy szülésen kívül másra nem alkalmasak, meg hogy a, nőnek a konyhában a helye.


Cselédsorba állítják hazánkban a nőket, Kövér elvtárs szánalmommal tekint a 2-es személyi számú nőkre, meg hogy nem foglalkoznak, nőügyekkel. Szüjjjé, szüjjjé, szüjjjé !!!!!!!! Ez megy állandóan.


HÁNYINGER !!!! Mondom ezt 24 éves fiúként.

2021. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Európában, észak Amerikában, Ausztráliában, egyéb gazdagabb országokban könnyű, a többi helyen általában nem annyira.
2021. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem könnyű, mert elkapattuk őket és páran már igencsak fordítva is ülnek a lovon kicsit túlmisztifikálva magukat.
2021. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, mihez képest, és hogy hol.

21. századi európai férfihez képest nehezebb.

20. századi (vagy korábbi) nőkhöz képest könnyebb.

De a 21. században is könnyebb Magyarországon nőnek lenni, mint tudomisén, Bangladesben.

2021. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
13%

Jó hülye házi, nem mondom... Nő adta fel?


Egyébként meg mindig, minden korban egyformán nehéz férfinak lenni is meg nőnek lenni is, csak más és más miatt. Annyi variációs lehetőség van, hogy nem lehet mindet végigtárgyalni egy ilyen kis háziban. Válassz ki pár gondolatot, mindegyikhez írj valami példát, és kész. Egyébként milyen terjedelemben kell kifejteni?

2021. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
17%
Beleneveli a nőkbe, hogy konyhába való?? Akkor nagyon rosszul vannak nevelve, mert sok huszon éves nő egy normális rántottát nem tud összedobni magától.
2021. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%

6: A 24 éves srác vagyok, 1-es kommentelő.


DE a nő NEM cseléd, NEM házi rabszolga !!!!!! Rántottát az anyuci szokott a pici fiának csinálni. Ha lenne párom, nem várnám el tőle, hogy főzzön nekem.


Vagy te azért tartasz nőt, hogy főzzön-mosson rád ?? Milyen ember vagy te ?

2021. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
54%

Nem nehezebb vagy könnyebb, csak teljesen más. Mások az elvárások. Egy férfitól elvárod, hogy "férfi legyen", tehát megbízható, jó terhelhetőség (munka szempontjából), mindig legyen a toppon, tartsa el a családot, ilyenek. Egy nővel szemben sokkal engedékenyebbek ilyen szempontból, viszont cserébe ha lehet nem ruháznak rájuk akkora felelősséget. Ettől függetlenül láttam már női vezetőt is magas pozícióban és férfit is alacsony beosztottként. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, de nem lehet általánosítani, hogy nőnek lenni nehéz, mert nem az. Vagy, ha igen akkor férfinak lenni is az.

Amúgy nem "neveli belénk a fidesz", hogy a nők csak szülésre valók xD Ez hülyeség. De megvannak a társadalmi szerepek. A férfi adja a támaszt a nő pedig legyen nő is, mert ha ő nem szül, akkor ki fog? Nyilván az is kell. Ez az alapja a fajfenntartásnak.

2021. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
40%

Hát, kicsit néha "hendikeppnek„ érzem abból a szempontból, hogy a pasik onnan indulnak, hogy komolyan veszik őket, és aztán max lecsúsznak, mi meg mindig meg kell küzdjünk nem csak az olyan tahókkal, mint a #3-mas, hanem a társadalmi berögződésekkel is. Ez többnyire elég szomorú, én szerencsémre imádok bizonyítani, minden területen, főleg magamnak, de a környezetemnek is, viszont aki nem ilyen, azzal szemben nem csak, hogy teljesen unfair, de egyszerűen felháborító is. Többnyire nem egy egyén hibája, mert így lett nevelve, így nőtt fel, de azért rossz érzés tud lenni. Jogilag teljesen ugyanott vagyunk, mint a férfiak, de kevesebb fizetést kapunk ugyanazért a munkáért pl. A nők ellen jóval gyakoribb a szexuális jellegű bűncselekmény. Az iskolában is, lányok szorgosak, rendesek, a fiúk pedig okosak, és ha "rosszak„ akkor ugyan már, hiszen csak fiúk!

Ha egy férfit egy szobába összezárnak tíz idegen nővel, az nem jelent neki problémát, viszont nőként elég frusztráló lenne/tud lenni, ha egyedül vagyok ismeretlen férfiak között, bár ritka az ilyen helyzet. Már csak azért is, mert figyelek. Te mikor figyeltél utoljára, hogy ne maradj egyedül lányokkal? Gondolom nem igazán volt ilyen.

Oké, szóval itt vannak a hátrányok, de vannak előnyei is a női létnek, amik igaziból a hátrányok saját javamra fordításából keletkeznek többnyire. Nem jelentek fenyegetést, senki nem ijed meg, ha véletlenül túl közel megyek a 160 centimmel. Ha valamihez nincs energiám, kevésbé néznek rám sandán, és igenis jó érzés, hogy nem én cipekedek, és ezt nem kell szégyellnem. Imádom magát a női létet, ezt nem igazán tudom, hogy írjam le, de néha rámjön, hogy szegény pasik, nincs mellük meg szép hosszú hajuk, aztán rájövök, hogy jó eséllyel nem is hiányzik nekik :D Ha valamit elérek, akkor tudom, hogy egy pici hátrányt is ledolgoztam közben, ez plusz büszkeség. Egy biszex nő elfogadottabb, mint egy biszex pasi, de ez opcionális, hogy előny e. Kb ennyi, lehet még tudnék, sőt, biztos, de ennyi jut eszembe, én így élem meg.

( A különféle középkorban ragadt államférfiakat direkt hagytam ki)

2021. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50%

7-es kommentelő. Arról hallottál már, hogy munka megosztás? Én úgy képzelek el egy párkapcsolatot, hogy megosztozunk a munkán is. Néha én főzök, néha ő főz. Amikor én főzök, ő mosogat, ha ő főz, akkor én mosogatok, esetleg együtt csináljuk.


Van még ott a másik dolog, amikor a nő nem hajlandó elmenni dolgozni. Na akkor szerinted nem alap, hogy megcsinálja az otthoni női munkát? És kihangsúlyozom, hogy NŐI munkát, tehát nem azt várja tőlük az ember, hogy építsen kerítést, vágjon fát, füvet, foltozza be a tetőt stb.



Szerinted a nemi egyenlőség az a 21.században, hogy a birka férfi keresi a pénzt meg a háztartást is vezeti? Aztán a nőnek annyi a dolga, hogy szétteszi a lábát, ha éppen nem fáj a feje?


Itt gyk-n is azok a nők beszélnek állandóan a rabszolga sorsról, akik nem hajlandóak se munkahelyen, se otthon csinálni semmit.


Egy párkapcsolatban vannak szerepek és van munka megosztás.


Számomra ha éppen munkanélküli lennék és párom lenne a kenyérkereső, akkor egyértelmű lenne, hogy amit tudok megcsinálok otthon.

2021. ápr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!