Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem az egyik...

Csak szerintem az egyik legvisszataszítóbb dolog betegségre hivatkozni olyan esetekben, ha nem jelenünk meg valahol vagy nem intézünk el valamit?

Figyelt kérdés
Tapasztalatom szerint ezek nagy része hazugság. De egy betegségre nyilván nem fogja senki sem visszaválaszolni, hogy tuti nem voltál az stb és ezt tudja nagyon jól, aki mondja. Azért egy felnőtt ember viszonylag ritkán válik hirtelen annyira beteggé, hogy napokig, hetekig kiessen valahonnan.

2021. jún. 28. 02:12
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Pedig de, van ilyen.

A regi tyukszaros kis menedzser szavai vannak a fulemben, ahogy vagta a pofat, mikor a kolleganonk egyre betegebb volt. Veletlenul rakos mert lenni, csak meg nem fedeztek fel.

2021. jún. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vitatom, hogy van ilyen, de szerintem tény, hogy vissza szoktak ezzel élni. Pl. lusta valaki valamit megcsinálni és akkor: "hirtelen lebetegedtem". Aha, persze.
2021. jún. 28. 02:16
 3/7 Micimacko67 ***** válasza:
100%
Kérdező, ősi magyar mondás, hogy mindenki magából indul ki!
2021. jún. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én úgy tekintek a láthatóan/hallhatóan kamu kifogásokra, hogy lényegében azt közli velem, hogy nem csinálta meg, mert lusta volt rá/elfelejtette. Magától is tudja már egy gyerek is, hogy meg kellett volna csinálnia és hibázott, teljesen felesleges lecseszni mégegyszer. Ettől függetlenül van, aki megteszi, ha ettől tartok (és nincs hozzá hangulatom), akkor jobb ezzel a kifogással jönni, mint közölni, hogy bocs, kiment a fejemből. Ígyis-úgyis tudja mindkét fél, hogy mi történt valójában, a tényen meg végképp nem változtat.


Másrészről pedig tényleg van olyan, hogy hirtelen lebetegszik az ember. Akárhányszor beteg leszel, az 80%-ban hirtelen történik, vagy legalábbis én nem szoktam úgy felkelni, hogy előre tudom, hogy holnapután lázas leszek.

2021. jún. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább ezt mondanám. Most mondjam el őszintén a másik arcába, hogy nem érdekel? Hogy le tudjon cseszni meg hurrogni, meg megsértődjön? Inkább elmondom ezt, aztán nem tud mit kezdeni vele, ha vádolgat meg én jövök ki jobban. Persze, ezt csak olyanoknál teszem, amikor valami olyat sóznak rám olyan emberek, amihez semmi közöm.
2021. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig az őszinteséget nem értékelik, és egy kisebb hibát emberiségellenes bűncselekménynek gondolnak egyes helyeken, addig ez dívni fog. Ahol tudom, hogy megértik, ha vmit elfelejtettem / nem az a prioritásom, ott én simán elmondom. Ha tudom, hogy bűn rosszul fognak velem bánni, ha elmondom az igazat / irdatlan dolgokat várnak tőlem el, ott jönnek tőlem a kamuk.


Aztán a másik része a dolognak az, hogy hacsak nem tud valaki nagyon szarul hazudni, hogy egyértelmű, vagy lebuktatja magát később, sosem lehetsz benne 100%-ig biztos, hogy kamuzott az illető. Nekem pl. tavasszal és nyáron migrénrohamaim szoktak lenni - amikor nem volt covid, irodában egyértelmű volt, hogy na épp rohanok ki a wc-re hányni, ha épp nem kora reggel vagy este jött rám, hanem napközben, de így home office-ban volt, hogy kb. 4 óráig használhatatlan voltam, mert vagy hasogatott a fejem, és nem tudtam koncentrálni semmire, vagy a WC-n okádtam.

2021. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alkalmazz robotot. Annak nincsenek fizikai tünetei és fizetést sem igényel.
2021. jún. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!