Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincsen non-verbális kifejezés...

Nincsen non-verbális kifejezés az arcomon. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Előzmények: egészséges pszichés gyerekkor. Egy kis diszlexia diszgráfia iskolába menet. Feljesztve, és végletekig simítva.


Ahogy az emberek emlegetnek:

"Fogalmam sincs, mire gondolsz"

"Néha nem értem, hogy milyen hangsúlyban mondtad"

"Most mi van?"

"Miért nézel így?" (Többnyire csak nyugodt arccal előre)

"Rosszul vagy?" (Szintúgy. )

"Ha mosolyogsz, az aranyos"

"okosnak tűnsz"


Kissé kezd zavarni, hogy tényleg nem ül ki az arcomra semmi konkrét érzelem, csak az undor és a fáradtság, vagy illetve a idegesség. Ez nem elég, ez csak egy csoportja a kommunikációnak.


Talán soha senki nem gondolt erre mind probléma. Belül megélem amit nem látnak, ezért is neveznek érzéketlennek, nem hiszik el, hogy tényleg mindent érzek.


Szóval ha valakinek van tipp... Várom szívesen.

20/l



#arc #érzelem #Non verbális
2021. jún. 30. 10:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig csak a rossz meglátására voltál kihegyezve, az kiül az arcra sajnos.

1x él az ember, ha megoldani nem tudja, kerülje a rosszat.

2021. jún. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kihegyezés nem történt, csak azt mondják, hogy látszik.
2021. jún. 30. 10:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán tükör előtt próbálj ki párat..
2021. jún. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 vantel ***** válasza:
100%

1 pszihológus segítségével feloldod a gátlást és működni fog.

2 ez egy fogyatékosságod.

2021. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tenyleg nem a tanács ellen megyek de azt szoktam magammal de akkor már nem jönnek mikor élesben teszem.
2021. jún. 30. 10:53
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Pffffff
2021. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, autista vagy
2021. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igaz, nekem semmilyen problémám nincs, és többször is mondták már, h nem tudják mire gondolok, vagy mit érzek, mivel nem fejezem ki az arcommal.

Például ha valaki mesél egy vicces történetet, valaki elcsodálkozik rajta, valaki nevet, én semmi. Ugyanolyan fapofával hallgatom végig, mintha nem lenne semmi. Ugyanúgy a negatív érzelmeket sem mutatom ki.

Viszont én részben ilyen vagyok, de erre még rá is segítek. Tehát akaratosan se mutatok érzelmet.


Kérdezték is, hogy miért ilyen az arcom, tán nem reggeliztem, meg hasonlók, de nem reagálok rájuk.


Szerintem próbáld azt, hogy se a negativ, se a pozitiv érzelmeket se mutatod ki, így nem fogják tudni hogy mire gondolsz.

2021. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Vizsgáltak vagy 6 éven keresztül, nem mutattak ki autizmust, pedig jártam Ceglédre vele gyógypedagógiára hogy mi a baj a tanulási nehézséggel.


Csak többnyire annyira érzelemre nem hajlik a fejem... Mosolygás, szomorúság és ennyi.

Többet nem vagyok képes átadni.

Mások érzelmeit le tudom olvasni.

Szemekbe bele merek nézni

Nincsen nagyon kiemelkedő képességem és más ami nagyon nem

És társasági is vagyok.

2021. jún. 30. 15:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasonló vagyok én is. Csendes vagyok, és az arcomon sem igazán látszanak meg az érzelmek, csak én pl. a mosolygást és a nevetést meg szoktam játszani. Ha társaságban vagyok és mások elkezdenek nevetni valamin, akkor én is "kamu-nevetek" mellé, hogy ne tűnjek ki. De nagyon sokszor fapofám van, emiatt meg félek, nehogy mások azt higyjék, hogy beképzelt vagyok vagy valami, azért nézek így. Pedig nem tehetek róla, ilyen vagyok.

Konkrét eset volt, első nap az új munkahelyemen, délre mentem. Egészen a megérkezésem pillanatáig úgy stresszeltem, hogy eret tudtam volna vágni, de tesóm azt mondta anyánknak, hogy nem izgultam, mert nem látta rajtam. Egész délelőtt némán fapofával ültem a gépem előtt, belülről meg fel tudtam volna robbanni az idegességtől.

2021. jún. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!