Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tegyek a negatív,...

Hogyan tegyek a negatív, pesszimista gondolkodás ellen ?

Figyelt kérdés

Érdekes amióta vendéglátózom, azóta olyan szinten negatív, pesszimista, folyton paszkodó lettem. Valami szörnyű természetem lett.


Egyszerűen néha besokallok az emberektől. Lehúznak, kerülik a munkát, köszönni nem tudnak, agresszívak, buták, türelenek.


Korábban szerettem emberek között lenni, de most teljesen átestem a ló túloldalára.


És sajnos nem tudok mit tenni, mert emberek mindenhol vannak.


Nekem kell választani, de hogyan ?



ápr. 29. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az elsődleges megoldás a munkahely váltás lenne mint problémaforrás megszüntetése.
ápr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Minek?
ápr. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom most kezdtél el vendéglátásban dolgozni

Először nehéz mivel ott valamiért más arcukat mutatják az emberek -és nem a jobbikat- de ezt egy idő után meglehet szokni meglehet benne találni a pozitív dolgokat is hidd el

Jön a jó idő,szabadnapodon menj ki a szabadba ülj le egy padra vagy setálgass lehetőség szerint valami csendes helyen fel fog tölteni és hidd el az hogy most így érzed az egy dolog,de éppen emiatt jobban fogod értékelni a normális embereket jobban meg válogatod hogy kiket engedsz közel magadhoz,így szinte mindig jó emberek fognak körül venni akikre számithatsz


DE ha tényleg nem megy akkor ne erőltesd nem mindenkinek való

ápr. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem vendégátózom, de ugyanaz a probléma , ember undorom van!

Nem tudom mi tud ezen változtatni,én rengeteget csalódtam!

ápr. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A realizmus és a pesszimizmus között óriási különbség van. Érdemes ezt átgondolni, meg azt is, hogy akarsz-e emberekkel (valójában állatokkal) dolgozni, ha ennyire nem tudod kezelni.
ápr. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet: emberekkel foglalkozom én is és csak a panasz jön felőlük, ami lehúz engem is.

Próbáld meg azt, hogy amikor válaszolsz valami kérdésre, dologra nekik, akkor a jóra próbáld felvilágosítani, tehát, hogy találja meg a jót a dolgokban.

Ami nem a te problémád, azt ne vedd fel. Határ szabása fontos.

ápr. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, szintén vendéglátás.

Nekem az segített, hogy amint érzékeltem, hogy belekerülök egy ilyen negatív spirálba, rögtön igyekszem elterelni a gondolataim teljesen más és pozitív irányba. Nem mindig könnyű, de ezzel tudom elkerülni, hogy végképp pesszimista monológjaim legyenek, amivel magamat is le tudom húzni, illetve azt is, aki hallja azt.

máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!