Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is kicsinyes és...

Szerintetek is kicsinyes és szánalmas lepontozni egy szubjektív véleményt?

Figyelt kérdés

Annyiszor tapasztalom itt, hogyha más véleményt fogalmazok meg mint a kérdező, kapásból lepontoz. Hogy lehet egyáltalán értékelni egy véleményt?

A másik meg, hogy jóhiszeműen van hogy eleve csapda kérdésekbe futok. Amikor egy adott véleményen lévő csoport gyűlik össze egy provokatív kérdés alatt és minden más gondolót egyből lepontoznak.



#csapda #véleményszabadság #káros mentalitás
2021. jún. 30. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Most a konkrét esetet nem tudom véleményezni, de most pl nagyon népszerű a melegek témakör, ha egy ilyen kérdés van, és valaki leírja, hogy de amúgy is halnának már ki, meg undorító az egész, de ez csak véleménye szerint van így, akkor jó, hogy lepontozzák, jogosan...Az, hogy utána rakják, hogy "de ez csak az én véleményem", még nem jogosít fel arra, hogy irtó nagy marhaságokat írjanak a "de" előtt, érted :D


Legtöbben egyébként így pontoznak, hogy ha népszerűtlen a véleményed, vagy nem értik, lepontoznak. Sok az ilyen véleményes, élményes, filozofálgató kérdés, ott lehet ilyenekbe belefutni. Nyilván ha inkább a tárgyilagos kérdésekre mész rá, ott csak akkor, ha azt mondod, hogy nyugodtan rakd be a mikróba a fém kiskanalat is.


Ha provokatív kérdés van, és már 7 oldalas az egész, es végtelensokan elmagyarázták már szépen hosszan a kérdezőnek a dolgot, esetleg magad is legalább háromszor, kedvesen érthetően, akkor legyél kedves magadhoz és ikszeld ki a megválaszoltjaid közül és hátra se nézz.

2021. jún. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

AZ egyáltalán nem biztos, hogy a KÉRDEZÖ pontoz le, ugyanis BÁRKI tud pontozni, nem csak ö.

Van egy csomó ember, aki azzal szórakozik, hogy ahol csak lehet, elpontoz, neki ez az élvezet!

2021. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az. De a jelenlegi rendszer próbál tenni ez ellen, azaz ha a többséggel ellentétesen szavazol, első körben leesik az értékelési százalékod.

Második körben ha szavazol, az értékelési százalékod adja a szavazatod súlyát/erejét, így aki a troll lepontozásból lerontja a saját értékelési százalékát, annak egyre kevesebbet fog érni a szavazata.

2021. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Úgy őszintén emberek! Kinek és hol számít, hogy a gyakorikérdéseken milyen pontjaid vannak? Ebben mérik az életet, vagy mi? :)

...De ez csak az én véleményem :D:D

2021. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De pont azzal van a baj, hogy a rendszer nem támogatja a többséggel ellentétes véleményt.

Miért törvényszerű, hogy a többségnek van igaza?

Amúgy nem az életem, de mivel igyekszem segítőkész, őszinte válaszokat adni, amik többek rosszindulatú trollkodásnál, örülnék, ha emelkedne az itteni szintem. Hiszen az ilyen mentalitást kéne értékelni a pontrendszerrel.

2021. jún. 30. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért én megnézném azokat a véleményeket. Komolyan.
2021. jún. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én csak a felnőtt párkapcsolatok kategóriában szoktam automatikusan lepontozni mindent, amiben bármilyen úton-módon szerepel az, hogy "incel", meg az, hogy "balázs".


Ezt az apróságot leszámítva egyébként nem szoktam szadizni, pláne nem értelmes témákban.

2021. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!