Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az átlag embereket mi tartja...

Az átlag embereket mi tartja életben? Mi az életük értelme?

Figyelt kérdés
Mert egy nagyon sikeres vagy gazdag ember esetében vagy egy sztár esetében megértem a dolgot. De az átlag ember aki csak annyit keres hogy valahogy megél azt mi tartja életben? Miért kel fel naponta? Én is ilyen vagyok és semmi értelmét nem látom. Még 300-400 ezer forint nettó fizetés sem nagy szám hogy megnézük milyen drága az élet minden. Ingatlant biztos nem vesz albérlet elviszi majdnem a felét hacsak nem akar jött mentekkel együtt lakni. Igazából csak túl él. Ha évente egyszer bír nyaralni az már szenzáció. De a legtöbb ember nem keres 300-400 nettó sem. Szóval az ő helyzetük még kegyetlenebb. Akárhogy gondolom nem tudok erre az egészre életként tekinteni. Van ugyebár olyan szakmák amivel valamivel jobban lehetne élni de azokhoz pont semmi tehetségem. De azért tisztességes alkalmazott nem nagyon kap pár szàzezernél többet semmiképpen sem bármilyen tanult és szerintem még az is ló fsz.

2021. júl. 1. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Abszolút megértelek, én 220.000eft keresek nettòban, ebből csak vegetálok.

Sajnos nem tudom a megoldást, hogy mi értelme az egész életnek!🙇😌

Szerintem vannak azok az emberek, akik tudnak élni és élnek is(utaznak, boldog párkapcsolatban vannak,,etc)és vannak akik nem képesek a nyavajgás mentes kiegyensúlyozott életre sem!Szerintem mindenre születni kell👌🙄?!

2021. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Utazgatni is csak sikeres ember tud. Átlag ember átlag pénzből nem igen. Ha nagy nehezen ki adják neki a szabadságot aztán le tud menni a balatonra vagy valami szomszédos országba már örülhet. De már ez is egyre ritkább a drága élet miatt.
2021. júl. 1. 11:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokat gondolkodom rajta, hogy fogom az összespòrolgatott kis pénzemet és lelépek Madeirára.Kezdek egy új életet közel a 40hez.Senkim nincs, nincs miért maradnom.
2021. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát azért az sem olyan egyszerű. A helyi nyelvet tökéletesen meg kéne tanulni először is.
2021. júl. 1. 11:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem.Az angolt elfogadják ott is, meg még Norvégiában is! Szerintem nem az a lényeg, hogy a saját nyelvükön beszélj, hanem higy emberileg legyél elfogadhatò, akkor elfogadnak úgy ahogy vagy,pl a kis angolocskáddal is.
2021. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

NAgyon pénzközpontú megközelítés!


Sokan kevés pénzért is örömüket lelik a munkájukban, amit azzal létrehoznak...

Legyen az egy szimpla kőműves, vagy kutatóintézeti munkatárs....

2021. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, nem lelem örömöm olyan dolgokban mint jòska pista bácsi és társai.Mindenki más, maga döntse el, neki mi a legjobb!
2021. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Lazy Lover ***** válasza:
14%
szerintem semmi sokan ugye gyávák öngyilkosok lenni meg aki tehette le lépett külföldre
2021. júl. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én máshogy látom, mi együttesen keresünk 500 nettót a párommal és vígan megélünk belőle, évi többször is tudnánk nyaralni ha szeretnénk.

De amúgy én az átlag mindennapokat is szeretem, a munkámat, az utána lazítást, a kertet, a hobbijaimat... nem is igazán vágyok sokkal több pénzre. Egyszerűen nem mindenki vágyik drága luxus dolgokra.

2021. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Érdemes megkeresni mi az, ami téged érdekel, mint munka, tenni, tanulni érte, fejlődni, ha lehetséges. Akkor nem úgy kelsz fel, hogy de sz.r s meló. És a saját igényeidet kell nézni: mit szeretnél, több szabadidőt vagy többször kirándulni? Van -e hobbid vagy az legyen a munkád? Ezek nem determinált dolgok, fokozatosan alakítható az élet.
2021. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!