Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van értelme bosszantani a...

Van értelme bosszantani a velem bunkó embereket?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint családtagok, családba beházasodott emberek, munkatársak. Akiket nem lehet kikerülni, hanem folyton tűrni kell a bunkó viselkedésüket.

Pl sógornő jelöltem valószínűleg féltékeny rám, és már ismeretlenül is bunkó volt, azóta is az. Ha velem találkozik a családban, csak köszön, majd előkapja a telefonját és azt nyomkodja. Ha hozzászólok, beszélgetést kezdeményeznék, kb úgy néz rám, mint egy darab ...-ra és alig válaszol.

Több ilyen ember van, akivel én mindig próbáltam kedves lenni, de az illető, bár rendszeresen kénytelenek vagyunk egymást elviselni a családban vagy munkahelyen, mégsem bírta soha megerőltetni magát, hogy legalább normálisan viselkedjen. Nem várom, hogy kedves legyen, de alap illemet nem tartanak be egyesek (többnyire a korombeli fiatalok ilyenek, az idősebbek jobban kedvelnek).

Az ilyenek ellen bennem van némi bosszúvágy, hogy én majd megmutatom nekik. Mióta észrevettem, a sógornő jelölt milyen bunkó, szívesen mutogatom az általa irigyelt alakom előttük, szívesen teszem ki közszemlére a luxus dolgainkat, utazásainkat, hadd egye a fene. Persze nem nevetséges módon, csak semmibe nem kerül a mutatósabbik nyári ruhámat felvenni vagy közösségi oldalakra kitenni ezt-azt. Van bőven mivel hergelnem az ilyen embereket, mivel elég jómódúak vagyunk a párommal, a kapcsolatunk is tökéletes, és mindketten elég jó külsejűek is vagyunk a visszajelzések alapján.

Mégis úgy érzem, nem kellene velük foglalkoznom. De ő folyamatosan hergelnek a bunkó viselkedésükkel, amit mint írtam, nem tudok elkerülni. Ha ők jönnek a családi vacsorára, még ha nem szólok hozzájuk, akkor is tudnak bunkók lenni (pl nem köszönnek, közbeszólnak a mondatom közepén...stb.). Ennyi játék nekem is belefér. Van még aki ilyen, mint én? Hogy ha egyszer valaki bunkó vele, szereti az illetőt bosszantani, hadd legyen végre oka tényleg utálni?


2019. aug. 21. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bunkó emberekkel bunkón kell viselkedni.
2019. aug. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem az irigység az egyik leggyilkosabb érzés. Ezért is gondolom úgy, ha a bunkó, de kikerülhetetlen emberrel valamit kell kezdenem, akkor nyilvánosan teszek rá, a háttérből meg irigységet keltek benne. Mindig figyelek arra, hogy ne legyen nevetséges magamutogatás, tehát hogy nyilvánosan ne tudjanak köpködni a viselkedésemre és hogy az engem kedvelőket ne bosszantsam. Aki legalább az alap emberi normát megadja velem szemben, azokat eszem ágában nincs bántani semmiylen formában. Illetve aki bunkó, de lerázható, azokkal sem szoktam foglalkozni, egyszerűen előbb-utóbb úgyis kiesnek a látókörömből. De sajnos vannak olyanok, 3-4 ember, akivel nem tudok mit kezdeni, el kell viselnem őket.
2019. aug. 21. 23:03
 3/6 anonim válasza:
100%
Van
2019. aug. 22. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy film, Shaft a címe. A rendőrnek igen faragatlan a modora. Úgy igen.
2019. aug. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Keress értelmesebb elfoglaltságot.


"közszemlére a luxus dolgainkat"


Tedd, de ne miatta, hanem...


(vannak facéra specializált bűnözők, hogy kihez érdemes betötni) Az is írd le mikor mentek el nyaralni./

2019. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szoval ez direkt bunkozas, ha màsok elött vetit az ember? Nekem meg mindenki elöadta itt egy masik hasonlo kerdes kapcsàn hogy a vetitö a szent.

Közben meg csak bunko.

2019. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!