Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszi azt édesanyám,...

Miért hiszi azt édesanyám, hogy csak az megy ki külföldre aki itthon nem tud boldogulni? (mert amúgy mindenki másnak megy itthon is, aki talpraesett)

Figyelt kérdés
Ja meg, hogy ismerősének a lánya is csak annyit ért el, hogy vett lapostévét, új telefont (sic!) meg feltöltögeti a facebook-ra a Tower Bridge-es meg villantós képeket, de azt nem hogy hajnali 4-kor kell meg hétvégén is dolgozik, mert ott is csak a szórakozásra tud félretenni. Ezeket szokta mondani. Meg hogy munkatársának a lánya "annyira jól keres", hogy kénytelen "itthonról elvinni a sok kaját" (sic!), mert olyan a forint-euró árfolyam, hogy nem tudná ott kint megvennie a kaját a fizetéséből. Ja meg azt is mondja nekem, "hogy akarsz kimenni külföldre ha a kapuból nem mersz kimenni" (álláskereső informatikus vagyok nem tudok elhelyezkedni, mert angolból is gyenge B1 szinten vagyok így kénytelen vagyok itthon vegetálni és közösségbe se nagyon célszerű mennem a covid alatt, mert autoimmun beteg vagyok). Tényleg igazak lehetnek (mégha sarkítva is) amiket mond? Illetve mi a véleményetek ezekről?

2020. okt. 16. 20:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
nem tudom miért hiszi ezt, én otthon is tudnék keresni, de egyszerűen nem vagyok kíváncsi arra az országra. elegem lett a politikából, a kilátástalanságból, az általános depresszív, gyűlölködő légkörből, a beszűkült gondolkodásból, az igazságtalan bürökrácából, az állami gondoskodás hiányából. ilyen helyen én sem élni, sem gyereket nevelni nem akarok. itt külföldön jobb nekem is, és jobb lesz a gyerekeimnek is.
2020. okt. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Banna97 ***** válasza:
100%

Az tény, hogy ott sincsen kolbászból a kerítés.


Viszont nekem a párom Londonban dolgozott két évig. Ő csak pozitívat tudott mesélni mikor hazajött.

Étterembe dolgozott, egyszerű éttermi munkatársként. Már a kezdő fizetése sem volt kevés, megélt belőle és tudott is félre rakni.

Ez idő alatt menedzserré emelték volna, minden papír nélkül, szimplán azért, mert jól dolgozott. Csak amiatt nem vállalta el, mert a korona vírus miatt hazajött inkább.


Ha összehasonlítjuk az itthoni dolgokkal akkor véleményem szerint ezeket lehetne elmondani: itt mindenhova papír kell, vagy irrealisan sok tapasztalat. Pályakezdő szinte nem tud elhelyezkedni egy sima érettségivel maximum gyárba 3 műszakban.

Londonban ilyen nincs, nem kértek tőle papírt, egyszerűen felvették próbaidőre, jól dolgozott, így meg tudta mászni a ranglétrát.


Persze ez csak egy tapasztalat, lehet, hogy más máshogy gondolja.

2020. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert ezt hallotta,tapasztalta. Az en ismerosi koromben is azok mentek ki kulfoldre, akik itthon valoban nem tudtak ugy boldogulni, ahogy ok szerettek volna.Nem lettek milliardosok, de jobban elnek ugyanannyi munkaval, mint itthon. London amugy eleg draga hely, persze, hogy kb nincs elete az altalad emlitett szemelynek, ott nehez is az elso par ev, de gondolom van azert esely boven feljebb jutni ott is. Nyilvan egyebkent nem mindenki azert megy kulfoldre, mert itthon nem tud megelni, ennek szamos oka lehet. Foleg,hogy a kikoltozes azert eleg draga, kell, hogy legyen sporolt penz az elindulashoz, ezt pedig nyilvan nem mindenki tudja osszeszedni. Mi is tervezunk a jovoben kikoltozni a ferjemmel, de nem azert, mert itt annyira rosszul menne (szerencsere), csak egyszeruen szeretnenk megnezni, hogy mashol milyen az elet.
2020. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

természetesen anyádnak nincs semmi rálátása a dologra, ő ugyanúgy nem megy ki a kapun ahogy te se. ő irigy, ez a baja. aki nem talpraesett, az se itt se ott nem fog tudni boldogulni (ismerek ilyet, külföldön is kipróbálta magát, a 3 hónapos próbaidőt nem tudta végigcsinálni, visszakullogott Mo-ra)

neked azt tudom javasolni kérdező, hogy gyakorold az angolt, mert a szakmádhoz előbb-utóbb kelleni fog, akkor is ha Mo-n helyezkedsz el.

2020. okt. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Én külföldön élek már 10 éve, és sokkal jobban, mint otthon élnék. Egyrészt jobb az életszínvonal itt (Svájc), másrészt még külföldiként is több, jobb lehetőségeim vannak itt,mint otthon. Pedig otthon is boldogulnék, de itt jobban szeretek lenni.


Ha hazamegyek, én is vásárolok kaját, hiányoznak a hazai ízek. Ugyanakkor haza is viszek kb. ugyanannyi svájci kaját, hogy a család/barátok megismerjék, hogy itt mi van.


A heti hivatalos munkaidőm 42 óra, ez covid előtt átlagosan sokkal több volt (sok munka volt), de becsületesen regisztrálva volt a túlóra, aztán most kevesebb a munka, ezt hívják túlórakompenzálásnak. Nekem is gyakori az olyan, hogy hétvégente dolgozom, cserébe kedden-szerdán nem, de ez otthon is így lenne (turizmus).


Anyádra ne azért ne hallgass, mert hülyeséget beszél, hanem azért ne, mert olyan témát szakért meg, amihez gőze nincs. Annyit te is látsz a dologból, amennyit ő.

2020. okt. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5: Azért Svájcba gondolom már te is normális német nyelvtudással és munkatapasztalattal mentél ki. Nekem az angol is megy, egyszerűen nem tudok B1-ről elszakadni. SOS, erre is mondjatok valami jót, légyszi!
2020. okt. 16. 22:04
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlás
2020. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: a nyelvtudas megvolt, de tapasztalat alig valami.
2020. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert nagyon sok esetben van így.


Persze, van az a réteg, aki azért van kint, mert tetszik neki az adott ország kultúrája, szellemisége, hozzáállása. Én ugyan boldogulok itthon (anyagi téren), viszont ha betiltanák pl. az abortuszt, vagy kötelezővé tennék a gyerekvállalást, elhúznék.

2020. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Jol hiszi..itthon nem mindenki tud összeszedni par ev alatt 20 milliot pl egy lakasra
2020. okt. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!