Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az igazi gazdag emberen nem látszik, hogy gazdag?

Figyelt kérdés
Mondták már nekem jópáran, hogy akinek mondjuk drága háza van, drága autóval jár, drágai ruhái vannak meg ilyesmi, az igazából nem is gazdag, hanem csak feltűnősködni akar, de közben meg biztos tele van hitellel meg ilyenekkel.. Ez csak szerintem hülyeség? Pedig én ha gazdag lennék, biztos megvennék olyan drága dolgokat, amiket eddig nem tudtam, viszont örömet okoznának nekem. (persze nem esnék túlzásba) Ti hogy vagytok ezzel?
2021. júl. 1. 16:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
96%
Mert tipikusan az újgazdagok szokása a rongyrázás, nekik még viszonylag szokatlan érzés, hogy van pénzük, aztán később rájönnek az emberek, hogy ha pl közlekedésre a 10 éves Suzuki is megfelelő, akkor minek vegyenek BMW-t.
2021. júl. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
57%

Párom 850 nettót keres.


A ruházata: farmer + sima póló H&M-ből

A kocsija: Fiat Punto (2001). Megbízható kisautó és könnyen szerelhető (ő maga javítja).

Később szeretne egy nagyobb kocsit majd, de nem luxusautót.

A házunk: egyszobás házikó egy szőlőhegyen. Mellette most gyűjtünk egy nagyobb (max 3 szobás) házra a faluban.

Nyaralás: jövő héten megyünk 5 napra a Balatonra, egy apartmanba.

Hobbi: pecázik, barkácsol, + vett múltkor egy használt xbox 360-at.

Étterembe évi 1x megyünk, amikor évfordulónk van (nem flancos gourméba, hanem ismerünk csárdájába).


Szóval tényleg van, hogy nem látszik meg valakin, hogy sok pénze van. Nem feltétlen azért mert fukar lenne, hanem mert egyszerűen nincs igénye drága dolgokra. :)

2021. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Havi 850 ezer mondjuk szerintem nem a gazdag kategória (még ezzel a fizetéssel is sok évig kéne gyűjteni mondjuk egy ingatlanra), inkább azt mondanám, hogy átlagnál valamivel jobb. Apám is 500 felett keres, de albérletben lakunk, 2 átlagos autónk van stb
2021. júl. 1. 19:22
 24/28 anonim ***** válasza:
46%

22:

Jó, de 850 nettó még nem gazdag, főleg ha nincs mellette nagy vagyon. Nyugati értelemben ez alsó-középosztály sincs.

2021. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
61%

850-et keres, alkalmazottként gürizik és azt hiszi, gazdag :D


alkalmazottként valóban rendesen meg van fizetve, de ebben ki is merül a dolog.


Majd ha lesz vitorlásod a horvát tengeren, rolls royce a garázsban, ezemellett fél milliárd megtakarításod, akkor érezheted magad gazdagnak kb.

2021. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a 22-esnél nem az a lényeg, hogy a fizetésével hol helyezkedik el a társadalmi ranglétrán. Ami ebben a válaszban érdekes, az a viselkedés: az illető a jövedelmét nem a megjelenésére költi, mert nem az a fontos neki, hanem valami másra. A megjelenése olyan, mint egy nála szegényebb emberé. Ebből a szempontból tehát szerintem jó válasz a kérdésre.
2021. júl. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
39%

26:

Azért nem jó példának, mert alsó-középosztályi anyagiak mellett tekinti gazdagnak, miközben az életmódja simán belefér abba a szintbe, amennyit a párja keres.


Sokan összekeverik az erőn felül mit tudna megvenni, és mi az ami ésszerű gazdálkodás alapján belefér. Nekem pl. van annyi pénzem, nem lakasban hanem azon felül likvid befektetésben, amiből meg tudnék venni újonnan egy Tesla-t. De ez nem azt jelenti, hogy megtehetem, mert azzal buknám az eddigi nagyobb lakasra gyűjtött pénzemet. Keresek majdnem annyit, mint a kérdező párja, feleségemmel együtt kb. ennek a másfélszeresét, de az, hogy ennek csak kis részét költjük el, nem azt jelenti, hogy a lehetőségeink alatt élünk, ugyanis az hogy jópar olyan költség vna az életben (ingatlan, gyereknevelés és iskoláztatas, nyugdíj), amik nem egy időpontban keletkeznek a bevétellel. Egyszerűen egy ilyen kategóriájú bér még nem gazdagságot, hanem alsó-középosztálybeli szintet jelent, amibe nen fér bele a luxus.

2021. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt hiszem, abban egyet érthetünk, hogy egy éves szinten 10 millió Forint körüli nettó jövedelem többre elég, mint évi egy étterembe látogatás vagy egy 20 éves Fiat. Ez még akkor is így van, ha mellette valaki hitelt fizet, házra spórol vagy gyermekeket nevel. Nyilvánvalóan nem azért él így, mert nem fér bele, hanem azért, mert nem ez a fontos neki.
2021. júl. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!