Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az igazi gazdag emberen nem látszik, hogy gazdag?

Figyelt kérdés
Mondták már nekem jópáran, hogy akinek mondjuk drága háza van, drága autóval jár, drágai ruhái vannak meg ilyesmi, az igazából nem is gazdag, hanem csak feltűnősködni akar, de közben meg biztos tele van hitellel meg ilyenekkel.. Ez csak szerintem hülyeség? Pedig én ha gazdag lennék, biztos megvennék olyan drága dolgokat, amiket eddig nem tudtam, viszont örömet okoznának nekem. (persze nem esnék túlzásba) Ti hogy vagytok ezzel?
2021. júl. 1. 16:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%
Egy bizonyos szint fölött a gazdagok vagyona nem készpénzben, számlapénzben van, hanem cégekben, befektetésekben. Illetve csak mert valaki gazdag, nem biztos, hogy mutogatni is akarja kifelé, hogy mi mindent tud megvenni, ebben számít az is, hogy milyen körben mozog. Vannak olyan közösségek, ahol az a szokás, hogy minden nagyon giccses, egy temetés is olyan, mint egy nagy buli, és vannak olyanok is, ahol a letisztultság, az egyszerűség dominál inkább. Más dolgokat szeretünk, más a prioritás. Van, aki ruhákra, ékszerekre, kiegészítőkre szeret költeni, van, aki műszaki cikkekre, van, aki utazásra, élményekre, van, aki minőségi ételre, minőségi italra. Én például a fogsoromra költenék egy nagyobb összeget először, ha gazdag lennék, mert összevissza faragták már a fogorvosok, és jó lenne, ha rendesen meg lenne csinálva az egész egyszerre, de most arra nem telik, és a legtöbben észre sem vennék, mennyit költenék a fogaimra, mert nem olyan látványos, mint mondjuk egy drága autó. Vagy például drága hobbi a fotózás, de aki nem ért hozzá, nem mozog benne, max. telefonnal fotózgat vagy a legolcsóbb fényképezőgéppel, az nincs is tisztában vele, hogy milyen árak vannak ezen a téren, miközben a fotós öltözete lehet, hogy nagyon egyszerű, olcsó darabokból áll.
2021. júl. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

#10


igen, apád eléggé ostoba és beszűkült látókörű

és az átlag emberek a saját sikertelenségüket így tudják megmagyarázni

2021. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában volt egy kutatás a milliomosokról, amiből könyv is született. Érdemes ezt elolvasni.

[link]

2021. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%
Barátom te nem tudod ki a gazdag aki sok pénze van az magának gyárt dolgokat.A márkákat ki rőhögi meg te arról semmit nem fogsz tudni.Úgyan is médiát is kerülik az egy dolog hogy, hívatalosan ki legazdagab.A valóság teljesen más.Meg te azt se érted aki gazdag annak közelébe meg jelenek a piócák érdek barátok.Már csak emiatt nem éri meg mutatni ki gazdag és ki mem.Főleg ha társat keresnek a Billy Gats is most válik az asszony meg jó le húza és a világ is rajta röhőg.De ő se sport autóval ment volna minden hova lehet most nem lenne réssze sok főlösleges tárgyalásban.
2021. júl. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak maga a kérdést olvastam igy csak arra irányul a válaszom .


Adam Sandler megvan ? Nah .. szerintem magyar viszonylatban gazdag . Nem is kicsit . Nézz róla pár képet . Az utcán olyan ruhákat vesz fel , amiket még én se vennék fel :D de ez csak egy példa a sok közül .

2021. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert az átlagember fejben úgy képzeli el a gazdag embert, hogy ő egy plasztikázott arcú énekes aki feltűnő, nagy logós mindig az aktuális trendnek megfelelő ruhákban jár, menő kocsikkal, vagy épp egzotikus helyeken pózol az instán. Vagy egy üzletember aki egy hónapban 10× ül repülőre, több háza, több kocsija és 10 millió karórája van.

Viszont ahogy a sokan mondták a leggazdagabbaknak egyrészt a pénze inkább földben, befektetés, részvényekben van, nem költőpénzben.

Másrészt őket nem érdekli az, hogy gagyi státusszimbólumokkal villogjanak mert nem abból élnek, mint pl a celebek akik minden vackot magukra aggatnak amit a szonzorok küldenek nekik mert tudják hogy az őket utánozni akaró átlagemberek majd megveszik ezeket a státusszimbólumokat.

A gazdag embereknek inkább elegáns stílusa van, amibe nem férnek bele a trendi de ízléstelen, nem jó minőségű, óriási logókkal ellátott holmik viszont szükséges, hogy prémium minőségű anyagokból készüljenek és testre szabottak esetleg egyénileg készíttetettek legyenek.

Aztán ott van az, hogy a gazdagoknak olyan hobbujik van sokszor ami eleve drága pl yachtjuk van, vagy saját szőlőjük, azt sem lehet látni rajtuk.

Az ok, amiért nem akarják mibdenki orrára kötni a státuszukat pedig egyértelműen az, hogy a saját köreikből származónak nincs mit bizonyítania, a kevésbé tehetős embereknek pedig lehet az irigységere számítani, vagy arra, hogy ki akarnák használni.

2021. júl. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gazdag ember azért gazdag, mert sok pénze van és nem herdálja el, hanem spórol, vagy legalábbis átlagéletet él, a saját vagyonához képest visszafogottan válogat, mert tudja, hogy lehet, hogy fordul a kocka. Ha jól megnézzük a milliomosokat meg a rongyrázó gazdagokat, hát leginkább azok szoktak rongyot rázni, akiknek az ölükbe hullott sok pénz vagy hirtelen meggazdagodtak, és elcsábította őket a pénz varázsa. Nem Bill Gates az pl., aki drága dizájnercuccokban vereti magát Instagramon.
2021. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
92%

Több kategóriája van a vagyonnak.

Van úgynevezett "new money" és "old money",azaz a generációs pénz, és a frissen szerzett pénz. A new moneynak lehetnek kisebb-nagyobb alkategóriái (pl akik techből gazdagodtak meg, azok mások, mint akik a szórakoztatóiparból)


Mindegyik kiszúrható, mindegyiknek megvannak a sajátosságai, és olyan szinte nem létezik, hogy egy tényleg istentelenül gazdag személy a h&mben vásároljon mint te, vagy én.


Ez a bölcselkedés szerintem arra vonatkozik, hogy az átlag embernek a vagyonról a látható fényűzés jut eszébe; arany karkötő/óra, gucci, öltöny, dizájner napszemüveg, stb, ez pedig a bölcselkedés kitalalója szerint nem így van, mert pl a Zuckerberg sima szürke pólóban jár mindenhova.

De ez a megfigyelés felszínes. A flancolás igenis gazdagos (new money, általában szórakoztató iparos alkategória) Zuckerberg, és a hozzá hasonlóak (new money, tech/kereskedelem alkategóriások) pedig szintén költenek arra, hogy slamposnak nézzenek ki. Ők sem egyszerű fast fashion ruhákat hordanak, hanem egyszerűnek tűnő, de drága holmikat, neves dizajnerektől.

Nagyon egyszerű rákeresni a neten, vannak oldalad ahol direkt ezeket az egyszerű, de $400-$800 összegű ruhákat gyűjtik össze, amiket ezek az emberek viselnek.


Arról meg nem is beszélve, hogy gyakorlatilag nem létezik olyan gazdag, a gazdagság teljes spektrumán, aki ne szabatná magára az ÖSSZES ruháját.

Szerintem az emberek többségével már megtörtént, hogy látottunk egy olyan hírességet, akinek hasonlít az alakja és magassága a miénkhez, és ez a híresség szinte mindig remekül mutat, de ha mi próbálunk olyan ruhákat viselni, mint ő, akkor az eredmény teljesen más, sokkal kevésbé elegáns.

Ez azért van, mert akinek pénze van, az nem csak levesz egy ruhát a vállfáról a boltban, és másnap már viseli is, mint mi, hanem beadja a személyes szabójához, aki az alakjához igazítja.


Az old moneyba nem megyek bele, ők egy teljesen más kategória, de nyugi, ők sem turkálóznak. :D


Összegezve: látod a vagyont, csak tudni kell hová nézz.

2021. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Én talán az átlagnál jobb módúnak mondhatom magam. Hogy mit csinálok a jövedelmemmel? Befektetem olyan dolgokba, amiket hasznosnak és értékesnek tartok. Számomra az okoz örömet, hogy az általam megvásárolt ingatlanok megszépülnek, prosperálnak és új életre kelnek. Egy drága autó vagy néhány márkás ruha ennél kevesebb örömet, megelégedést okoz a számomra, így aztán erre nem sokat költök. Igazából úgy vagyunk a feleségemmel, hogy havi 1 millióból megpróbálunk megélni, a többit (ennél jelentősen többet) pedig visszaforgatjuk oda, ahol a legjobb helyét látjuk a pénznek.
2021. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem hivalkodnak vele.

Mert van, aki lelkiekben gazdag.

2021. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!