Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Belegondoltál már, hogy nincs...

Belegondoltál már, hogy nincs feltétel nélküli szeretet?

Figyelt kérdés

És mielőtt nekem esel, hogy "de én a páromat vagy kutyámat feltétel nélkül szeretem, és ők is engem", hagy mondjak valamit.


Ha a párod verne téged és megalázna, nem szeretnéd.

Ha a kutyád harapna, nem engedne magához közel, nem szeretnéd.

Ha te nem néznéd a párod érdekeid, nem figyelne rád, nem szeretne.

Ha te vernéd a kutyadat, nem adnál neki enni, nem szeretne.


Számos ilyen példát lehetne még írni. Kisebb elmerengésemből jött ez a gondolat, és lerombolta a "feltétel nélküli szeretet" tündérmesét.


Mit gondoltok erről?


2021. júl. 1. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyetértek, kivéve azt az esetet, ha a kutyámnak nem adnék enni: ő akkor is szeretne. Ha kikötném, láncra verném és nem vinném állatorvoshoz, ha beteg lenne és hagynám nyomorultul elpusztulni, ő akkor is szeretne. Láttam rá példát sajnos, onnan tudom.
2021. júl. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kutyáknak semmi önbecsülésük, túl ártatlanok ehhez a világhoz..
2021. júl. 1. 23:28
 3/11 anonim ***** válasza:
2-es, igen...
2021. júl. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez így van.
2021. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pont ezt jelenti a feltétel nélküli szeretet. Hogy nem elvárom, hogy minden nap milyen odaadó meg kedves legyen, hanem ha szeretem, azt is elviselem amikor minden szar, és annyira ki van bukva hogy bele se gondol és tényleg megbánt. De ettől ő még ugyanaz az ember, akit szeretek, és ezt nem lehet feltételekhez kötni.
2021. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a párod verne téged és megalázna, nem szeretnéd."

Amúgy bárcsak így lenne, nem lennének bántalmazó kapcsolatok.

2021. júl. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is belegondolt már ebbe. Azért ennyire nem egyszerű, pl a gyerekemnek nagyon sok rosszat kellene tennie velem mire azt mondanám, hogy nem szeretem.
2021. júl. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor élnénk csak igazán beteg világban, ha egy bántalmazó figurát annak ellenére is szeretnénk, hogy naponta megver. Így is vannak olyanok, akik ebben szenvednek, persze az nem egészséges, valószínűleg komoly önértékelési gondok vannak mögötte...


Minden feltételekhez van kötve, vagy inkább azt mondanám, hogy önös érdekekhez. A szeretet/szerelem is nyilván úgy kezdődik, hogy egy bizonyos személyt magad mellett akarsz tudni, mert TE kellemesen érzed magad vele. Az elsődleges szempont mindig a saját érdek lesz. A vonzalom megint más téma, azt magyarázni sem kell, annyira egyértelműen önző dolog. Amilyen szánalmas, annyira drámai és ha kiforgatjuk arra, hogy mennyire szerencsétlenek vagyunk, akár még szép is.


Az emberi belsőt illetően az igazi undort bennem a Freud által leírt tudattalan kelti. Tagadhatjuk, de létezik. Ott vannak a gusztustalan, ösztönös és bizarr vágyak, amiket amúgy elnyomunk, annyira, hogy a legtöbbeknél soha nem jön felszínre. De akkor is, mindig ott lesznek a háttérben.

2021. júl. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

"Ha a párod verne téged és megalázna, nem szeretnéd."

Sztem te csak magadból indulsz ki. Nincs mélyebb megértésed az emberek iránt, nem érted mélyebben a szeretet működését. Számodra talán nincs feltétlen szeretet, de egyébként bőőven egyértelmű, hogy létezik, csak te túl limitált vagy ahhoz, h lásd.

2021. júl. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem van feltétel nélküli szeretet, de eleinte feltételekhez kötötten alakul ki, nem jár csak úgy akárkinek (embereket nézve legalábbis).

Ha a párom hirtelen kikelne magából és megverne, akkor ugyan csalódnék benne, de attól még szeretném azért, mert tudom, hogy milyen ember eredetileg. Ha rendszeres lenne a dolog vagy csak egyszeri, de túllépne egy bizonyos szintet (mondjuk nyomot hagyna), akkor megszakítanám vele a kapcsolatot, de attól még szeretném. Az, hogy a saját testi épségemet nem áldoznám fel az agresszivitása miatt, még nem változtatna az érzelmeimen, de nyilván egy ponton már a józan ész irányítja, hogy mit tesz az ember, nem a szeretet.

2021. júl. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!