Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől alakulhat ki kisebbségi...

Mitől alakulhat ki kisebbségi komplexus?

Figyelt kérdés

Mi az?

Mi okozhatja főként?

Mik a "veszélyei", milyen befolyással lehet az illető közösségi életére?

Hogyan éli meg az illető?



2021. júl. 2. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Önbizalomhiányból szerintem
2021. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Rákeresel a neten, és tele leszel tudással ezzel kapcsolatban.
2021. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Középhosszú cikk és szerintem érdemes elolvasni.

Helyenként igencsak magamra ismertem sajnos.. önbizalomhiányból fakad nálam, ezen javítottam már, de még messze a cél. Olyan tipikus, "bocs, hogy élek" típusú voltam.

Nagyon nem kellemes egy állapot, és nem könnyű kitörni belőle. De nem lehetetlen.

2021. júl. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
elolvastam és pont így jártam, nagyon sok helye én is magamra ismertem... nem tudom, hogy lehetne hatékonyan kezelni
2021. júl. 11. 11:21
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorodban a szüleid minden konfliktust megoldottak helyetted?
2021. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Elvonulsz az elnyomó közegből.

Ha meg olyan jellemmel, külsővel bírsz, amik alapján uralkodnának rajtad, kénytelen leszel valami tüskés stílust kialakítani.

Csak sokan beleesnek abba a hibába, hogy ilyenkor elkezdenek a normális emberekkel is bunkón viselkedni.

Tipikus példám a kb 45 kilós gyógyszerészlány a közeli patikában, kis kedves, aranyos csajszinak gondoltam, de valószínű elege lett ebből a beskatulyázásból, és eldöntötte, ő belül valójában egy 150 kilós thai box bajnok....

2021. júl. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Nekem eddig igazából az segített, hogy önállóbbá kellett válnom (főként egyetem miatt). Önbizalomhiánnyal pedig azóta küzdök, mióta az eszemet tudom.. És az önállósodás kihatott az utóbbira, ami szerencsére tompult kicsit.


Előttem jól írták, mert az is sokat számít, ha megszünteted a kapcsolatod azzal a közeggel, ami elnyom téged és padlóra küld. Én ezen most vagyok túl és hidd el, nagyon sokat számít!


Valamint a kisugárzás is nagyon sokat nyom a latba, és ez az, amit későn sikerült magamban tudatosítanom. Könnyű mondani, de próbáld meg kihúzni magad, büszke tartással állni, még ha belül leszívesebben összehúznád magad.

2021. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyerekkori önbizalom erősítés az egyik kulcs. Ez kezelhető.

A másik fajta komplexus ha a külső jegyeid miatt vagy gátlásos (pl túl alacsony vagy, vagy épp nagyon kövér, pattanásos stb) ezen sajnos nem mindig lehet javítani.

Én nagyon alacsony vagyok és az önbizalomhiányom 80%ban emiatt van.

2021. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Gáspár Keve Balázs ***** válasza:
30%
#8 Kezelhető a második fajta is: Pattanás - elmúlik; Kövér vagy - homorú-tükör; Deszka vagy - domború tükör; Alacsony vagy - rakj le egy sámlit az ajtó/csillár alá és párszor verd be a fejed "véletlenül"; Magas vagy - Erre nincs ellenszer, törődj bele hogy legfeljebb ha temetnek leszel alacsonyan. ;)
2021. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki szintén ilyen tüskés. Fiatal huszonéves srác. Egész jól néz ki. De felvett egy ilyen kicsit arrogáns stílust. Keveset beszél kerüli az ember tekintetét. Lehet, hogy ő is önbizalomhiányos? Erre nem gondoltam.
2021. szept. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!