Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezelitek a hangos,...

Hogyan kezelitek a hangos, magamutogató embereket?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Kerülöm őket.
2021. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem muszáj nem foglalkozom velük.
2021. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kinevetem őket
2021. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szituációktól függő dolog ez szerintem. Nyilván egy munkahelyen az ember nem teheti azt meg, hogy állandóan kerül valakit, mert előbb-utóbb úgyis lesz egy olyan szituáció, amikor együtt kell dolgoznod olyannal, akit nem igazán kedvelsz. Én az ilyen helyzetek miatt használom az ún. "személyiségi maszk" módszert. Ennek annyi a lényege, hogy amikor otthon vagyok, akkor élem a valódi énem, viszont ha kimozdulok, akkor magamra veszek egy képzeletbeli személyiségmaszkot, és olyanokat is megteszek, amiket magamtól egyébként nagyon nehezen tennék meg, vagy undorral.


Így például egy magamutogató, egocentrikus munkatársat / főnököt is megfelelően tudok kezelni, anélkül, hogy látszódna rajtam az undor, vagy hogy nem kedvelem az adott illetőt.

2021. júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tehetem, próbálom őket kerülni, ignorálni, de nem bunkó vagy lekezelő módon. Viszont, ha mégis muszáj a közelükben lennem, akkor igyekszem extra türelemmel lenni, mert engem az ilyen emberek nagyon le tudnak fárasztani.
2021. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudok ennyire türelmes lenni: elegem van abból, hogy nekünk rendes, normális embereknek kell alkalmazkodni az ilyen f***okhoz mindenhol akik azt hiszik hogy nekik mindent szabad
2021. júl. 3. 16:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Átérzem, amit mondasz, sajnos nekem sem megy mindig olyan könnyen, hogy türelemmel legyek. Olyankor ott lebeg a szemem előtt, hogyha visszaszólok, legtöbbször én járok rosszul. (konfliktushelyzetben néha lefagy az agyam, ami gáz, de dolgozom rajta)
2021. júl. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Csendes derűvel.
2021. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!