Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez fóbia; ha igen, mi a neve?

Ez fóbia; ha igen, mi a neve?

Figyelt kérdés

Kicsit nehéz elmagyaráznom, de itt egy egyszerű példa:

Van az északi és déli sark. Az egyik felül, másik alul… és kb beleborzongok abba, ha csak arra gondolok, hogy a délen élő élőlények fejjel lefelé állnak. Tudom, van a gravitáció, de ha én lennék ott, akkor mindig attól rettegnék, hogy kizuhanok az űrbe.:DDD Szerintem tényleg rosszul lennék. Most is émelygek, ahogyan ezt leírom.

Vagy pl ott van Ausztrália, Új Zéland, Dél Amerika… Ha lenne alkalmam ilyen helyekre utazni, akkor nehezen vagy egyáltalán nem vállalnám be.

Ez a félelem miért van jelen? (Azon kívül, hogy hülye vagyok) Illetve hogyan lehetne leküzdeni?



2021. júl. 5. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mélyedj bele kicsit jobban a természettudományba! Akkor rájössz, hogy te is csak a földhöz képest állsz függőlegesen, ahogyan azok is, akik a déli féltekén élnek.
2021. júl. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Nem tom létezik-e ilyen, fóbia, de érdekes! :D De sztem nem vagy hülye és elmebeteg.
2021. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem fóbia, szimplán tudatlanság.
2021. júl. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod , hogy melyik a lefele? :D
2021. júl. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

1-esnek: A kérdezőnek irracionális félelme van. Nem arról van szó hogy nem érti hogy működik a tömegvonzás.

Pl. én félek attól hogy az elektronikus eszközök csak úgy random lángra kapnak. Villamosmérnök vagyok és a tudás sokat segített a félelem legyőzésében de ég így is kikapcsolgatom az elosztókat elindulás előtt.

Kérdezőnek: Nem tudom hogy van e neve (valószínűleg van. Casadastraphobia - ezt találtam most. De mondom, létezik 1000 féle fóbia. Pl.: Anatidaephobia - a félelem hogy egy kacsa valahol téged néz lol).

Ha van elég pénzed akkor egyszer utazz el ezekre a "leesős" helyekre hogy racionalizálni tudd magadban hogy ott is működik a gravitáció.

2021. júl. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A déliek is jó irányba állnak. Nekik te vagy lefelé. Na ehhez mit szólsz? :)
2021. júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sarkon élő lények sem állnak fejjel lefelé, azaz nem jobban, mint a másik sarkon élők. Szóval te pont ugyanannyira állsz most fejjel lefelé, mint ők. Az űrben értelmetlen a "fejjel lefelé" kifejezés, mert ez egy relatív viszonyítási pont, ami csak a Föld inerciarendszerében érvényes.
2021. júl. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak mi, emberek találtuk ki, hogy az északi legyen az északi sark. Ha a délire találtuk volna ki, hogy az van "fent", akkor meg az északin fosnád össze magad? Ez nem irracionális félelem, vagy fóbia. Csak szimplán butaság.
2021. júl. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Most nem akarsz leszédülni? Csak mert nagyjából 41°-on állsz, elég messze az északi sarktól. A görögök is alig tartják már magukat... Vagy szerinted az egyenlítőig minden OK, aztán hirtelen minden fejjel lefelé lesz? Azt hiszem, neked barofóbiád van.
2021. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem utazol. Egy angol gyereknek van Ausztraliaban rokona vagy volt mar Del-Afrikaban, nem fantazial ilyesmirol.
2021. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!