Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor szép lehetek vagy...

Most akkor szép lehetek vagy csúnya?

Figyelt kérdés

26/N vagyok. Kiskorom óta önértékelési gondokkal küzdök.

Az expasijaim folyton kritizálták a külsőmet (pufi az arcom, száraz a hajam, stb.). Általános iskolában is beszólogattak a lányok nekem.


Aztán volt olyan is, hogy mentem az utcán, és idegenek beszóltak, hogy de csúnya vagy, meg, hogy úgy néz ki mint egy rocker (senki szerint nem). Volt aki beszólt, hogy Holle anyó.


Viszont a másik oldalról meg sokan is dicsérnek: volt, hogy idegen nő jött oda hozzám az utcán, hogy nagyon szép lány vagyok, és volt olyan is, hogy a sulimban a portás mondta, hogy fotózásra kellene járnom olyan szép vagyok, illetve könyvtárban is szólt már oda egy dolgozó pozitívat.


Ilyenkor hogy lehet eldönteni, hogy most én valójában hogy nézek ki?

Amúgy érdekes, mert mindig kapok megjegyzést, még társkeresőn is változó: volt, akivel volt match és beszólt ennek ellenére negatívat a külsőmre (ezzel indította az ismerkedést), de olyan is van, hogy dicsérnek.


Barátok, család szerint szép vagyok, de úgysem bántanának meg. Ilyenkor mi lehet az igazság?


Sajnos azóta is járok pszichológushoz, neki is mondtam, hogy rusnyának érzem magam, és teljesen meglepődött.


2021. júl. 6. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kép nélkül erre senkitől nem kapsz reális választ.
2021. júl. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A szépség egy nagyon relatív fogalom, nekem az az igazán szép, ha egy lány piercinget hord, éjfekete a haja és hófehér a bőre, de másnak meg ez számít rondának...ahogy alapból kinézel, azon olyan drasztikusan nem lehet változtatni, viszont azon igen hogy milyen emberekkel veszed körbe magad. Felelj meg önmagadnak, és ha a barátod elkezdi kritizálni a külsődet akkkor nyugodtan küld el a p*csába. :D (eleve minek jöttek veled össze az exeid ha nem is tetszettél nekik igazán? Csak hogy aztán bunkózhassanak? O.o )
2021. júl. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Te egy gyönyörű Nő vagy!
2021. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Valószínűleg különleges arcod van, amit sokan furcsának, csúnyának találnak, sokan pedig extra különleges, szépnek. De persze kép nélkül nehéz megmondani.


Ilyesmire gondoltam

[link]


Vagy Kate Moss, Vanessa Paradis, Ruth Wilson

2021. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyebkent a szep es csunya kozotti nagyon szeles skalan semmikepp sem akarod elhelyezni magad? Csak a vegletek?
2021. júl. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kortarsak nagyon gonoszak tudnak lenni. Engem pl általánosban csúfoltak, mert korán érő típus voltam, hamarabb látszott a mellem emiatt vagy épp kövér voltam(155 cm/50 kilóval ballagtam altalanosbol és azóta se változott a súlyom és soha nem voltam elhizva az előtt sem, max ilyen babaháj volt rajtam, de az se volt vészes).

A súlyomra is kaptam még megjegyzést, hogy kövér vagyok. Ez akkor volt, amikor a mellettünk lévő gimi néhány tanulojaval logtam. Hozzáteszem akkor se volt gond a súlyommal.

Egy iskolai orvosi vizsgálaton még meg is dicsértek, hogy tartottam a tavalyi súlyom.


Aztán ami még fontos, hogy te hogyan érzed magad a bőrödben. Nekem volt egy olyan mély depressziós időszakom, hogy olyan csúnyának láttam magam, hogy inkább zacskót húztam volna a fejemre(akkor viszont még megbamulnak 😆).


Van akinek tetszel másnak meg nem. Én úgy gondolom, hogy elég jól nézek ki, de még én se kellek mindenkinek.


De egy kép tényleg sokat segítene, hogy lássuk kivel/mivel állunk szemben. Alapvetően úgy nézel ki, ahogy érzed magad. Ne mások véleménye hatarozzon meg téged abban, hogy te most szép vagy vagy sem.

2021. júl. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy ez neked újdonság, de nem mindenkinek ugyanaz a szép.

A legszebb nő is ronda valaki szerint, és a legrondábbat is szépnek látja valaki.

Tehát nem lehet megállapítani hogy szép vagy ronda vagy. Ahogy tapasztalod is (mint mindenki más) van akinek tetszel és van akinek nem.

Ha nem írtad volna oda hogy 26 vagy, max 16-nak hittelek volna a kérdésed alapján.

2021. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Erre nagyon egyszerű a válasz..

A leírtakból nekem úgy jön le, hogy inkább a stílusod az ami miatt beszólogattak, nem a tényleges külsőd miatt.


Ezen az oka, hogy az egyik ember szépnek, míg a másik csúnyának tart.

A stílus sokkal jobban megosztja az embereket, főleg ha nem annyira mindennapi és megszokott.

Az embereknek mások, így az ízlésük is.. A szépség szubjektív, pláne ha egy stílusról (önkifejezésről van szó, amibe könnyebb belekötni)


Amúgy is mit számít hogy ki mit gondol rólad, ha van (lesz) aki átölel és IMÁD?!?!?!?!


Engedd el! :D


Az én pszichológusom mikor már nem tudott mit mondani, akkor csak annyit szólt, hogy "Szard le!"

Elég határozottan mondta és nyomatékosan :D


Ízlelgesd ezt a mondatot, mert sok dologban tud segíteni.

Tényleg! Sokkal szabadabb leszel és jobban fogod magad érezni ;)


Írj nyugodtan ha kell segítség vagy tanács


22F

2021. júl. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű lenne eldönteni, de persze érthető, hogy senki nem akarja magát kiszolgáltatni egy képpel. A szélsőségeket nagyon csunya, nagyon szép, könnyű megitélni, szóval valószínűleg középen lehetsz.
2021. júl. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!