Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A példakép utánzása mennyire...

A példakép utánzása mennyire gyakori embereknél?

Figyelt kérdés

Nekem van egy nagyon nagy példaképem az egyetemről, szerencsére eddig minden félévben volt vele órám, és a következő félévben is lesz. Viszont azt vettem észre, hogy annyira inspirál a gondolkodásmódja, hogy szinte átvettem a mimikáját, a hanglejtését? Ez normális? Mindig ha valamilyen problémával szembesülök, akkor ő jut eszembe, hogy mit tenne, és úgy cselekszem én is.

Ez normális? Vagy vmi betegség?


2021. júl. 7. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Normális.
2021. júl. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Nem volt még példaképem, elég korán felépült a saját személyiségem ahhoz, hogy ne másokat utánozzak. Nem is értem...
2021. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Eléggé.
2021. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen, normalis. Gyerekkorunkban a szuleink a peldakepunk es utanzassal rengeteget tanulunk. Felnottkorban talan ritkabb, de ez nem valami termeszetellenes szokas, szoval ne aggodj, normalis vagy.
2021. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%
Ez a Birkak egyik legalapvetobb tulajdonsaga! Orulok udvozollek a 99%- ban 🤭🤗!
2021. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Kandó Kálmánt utánzom = birka vagyok
2021. júl. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
98%

Minden nagyon agyontanultnak, akik azt hiszik, ettől most nagyon egyediek és okosak vagytok: az utánzás alapvető pszichológiai jelenség, mely nem csak a gyermekkorra jellemző, és mindenki csinálja.

Idegenekkel való beszégletés során IS megtesszük, főleg ha felettessel, vezetővel beszélgetünk, illetve akármilyen alárendelt szituációban, vagy csak simán, ha szimpatikus az egyén. Kb 3 perc után 3-4 olyan szót kezdünk el erősen használni a beszélgetés során, amit ő is gyakran említ, illetve gesztusoknál is megjelenik az utánzás. Tőlünk független, tudat alatti viselkedés-forma, ami mindenkire jellemző, akármennyire vagytok hú de egyediek és okosak.

2021. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadható.
2021. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen normális. Sőt, én néha azon kapom magam, hogy barátok egy-egy szavajárását, hanglejtését is átveszem. Példaképpel, kiszemelttel pedig még jellemzőbb.
2021. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Nálam is megesik. Nincs baj vele. Akik meg "egyedinek" érzik magukat:

Vegyetek egy állatkert belépőt. Ott találjátok a majmokat. Nézzétek rá. És.ha nem magatokat látjátok meg, hazudtok.

2021. júl. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!