Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az tényleg sérelem...

Szerintetek az tényleg sérelem valakinek a gyerekkorában, hogy amikor gyerekbolt, akkor a báttya ruháit megörökölte, mivel fiatalabb testvér és a kisebbik szobát kapta, mivel kisebbik testvér? Szerintetek ez tényleg lelki sérelem?

Figyelt kérdés
csak mert azt állítja egy haverom, hogy ilyen sérelmek érték gyerekkorában, mellesleg 35 éves most és ilyeneket gondol.
2021. júl. 11. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a kisebb gyerek érzékelheti úgy ezeket a dolgokat, mint “elhanyagolás”, vagy épp “háttérbe szorulás”. De ha 35 évesen se tudta magát ilyen átlagos történéseken, dolgokon túltenni, amit egy gyerek még sérelemként élhet meg, akkor nem ártana neki pszichológushoz fordulni. Valószínüleg nem csak ennyi van a háttérben, mint amennyit elmondott, csak ezeket elnyomja magában.
2021. júl. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a legkisebb, szinte minden ruhámat örököltem. Gyerekként nagyon nem izgatott a dolog, lányként simán szerettem azokat is amiket nem nővéremtől hanem bátyámtól örököltem(mondjuk úgy emlékszem nem volt extra fiús). Nem lett belőle semmi bajom. Mire elkezdett zavarni a dolog nem nagyon kaptam örökölt ruhákat, fiúsat már nem akartam hordani nővérem meg husibb lett nálam, így ez sem volt opció.

Kisebb szobából nem tudok írni, mert a miénk egyforma volt.

2021. júl. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindig örömmel hordtam a másfél évvel idősebb bátyámtól megörökölt ruhákat. Ui. mint a fiatalabb testvérnek általában, nekem is ő volt a viszonyítási pont: az ő játéka, az ő ruhája stb. kellett nekem, így örültem, amikor végre az enyém lehetett.


Kérdező, az a haverod egy nevetséges alak!

2021. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!