Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jelentette fel? Miért...

Miért jelentette fel? Miért tett ilyet? Miért ilyen rosszindulatú?

Figyelt kérdés

A testvéremmel nagyon jó volt a viszonyom, de ma azzal akart nekem dicsekedni, hogy megtudta XY-ról, hogy feketén dolgozik és feljelentette.

Egyből kiakadtam. Hogy lehet valaki ilyen gerinctelen? Semmi de abszolút semmi köze az illetőhöz, lényegében ő alig ismeri (lehet hogy kétszer találkozott vele életében és csak hírből ismerheti). Jön nekem mindenféle nagy érzelgős dolgokkal hogy a pasas nem fizet adót és ez milyen dolog stb. Nem tudom mi köze hozzá... Miért kell irigységből, rosszindulatból valakinek ártani csak úgy...


Azt hiszem örökre megromlik most a kapcsolat köztünk, ma ki is dobtam a házamból, még mondtam neki hogy az én házam én nincs helye gerinctelen besúgóknak és mindenlébenkanál rokonoknak...

Miért tehette? Mit lehet tenni most?



2021. febr. 25. 23:43
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
51%
Jól tetted. Rohadt spicli.
2021. febr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
34%

Szívem szerint én minden olyan munkáltatót is feljelentenék, aki feketén dolgoztat. Sajnos amíg van kínálat, addig jelentkező is lesz rá. De fordítva is igaz. Ha az emberekben lenne elég tartás, akkor nem vállalnának fekete munkát és az ilyen cégek is kénytelenek lennének tiszta lappal játszani.

Én nem tudom elítélni a tesódat. Nem nevezném irigységnek, rosszindulatnak sem. Viszont van igazságérzete. Nem normális, hogy valaki feketén zsebre rak elég nagy pénzeket, amiből a közösbe semmit nem ad, majd aztán később ő lesz legjobban megsértődve, ha nem kap orvosi ellátást, nyugdíjat, bármit.

2021. febr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 A kérdező kommentje:

2

Mindenki a saját életét intézi, senkinek semmi köze hozzá. Rosszindulatből valakit bajba keverni a legaljasabb dolog szerintem.

Rakjon mindenki a zsebébe amennyit csak tud. A tolvaj állam úgyis elveszi amit csak lehet,úgyhogy ez a része nem is érdekel a történetnek.

2021. febr. 26. 00:06
 4/56 anonim ***** válasza:
68%
Én emiatt nem vágnék tönkre egy testvéri viszonyt, természetes hogy máshogy álltok a dolgokhoz. Mindkettőtök érvei érthetők, de emiatt kidobni meg elüldözni egy alapvetően jó kapcsolatot iszonyú nagy butaságra vall.
2021. febr. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
30%

Tesód jobban is jár, ha nem tartja veled a kapcsolatot. Kifejezetten szívességet teszel neki ezzel.

A lopás SEMMILYEN formáját nem tolerálom. Attól, hogy a kormány tolvaj, az még nem jogosít fel senkit arra, hogy ugyanazt tegye. Akkor milyen alapon minősíti, ha ugyanazt teszi, mint ők. Semmivel sem jobb.

Mindenkinek annyi kerüljön a zsebébe, amennyit érdemel, amiért valóban megdolgozik. És tegye be a részét a közösbe. Te csak azért sértődtél be, mert nyilván pont ugyanilyen csaló vagy és most becuppant a zabszem, hogy te is erre a sorsra jutsz. Meg is érdemelnéd...

2021. febr. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
53%

Hát ez elég hányinger dolog volt a tesódtól. Mi alapján gondolja ő megítélni, hogy a másik rá van-e szorulva arra a fekete munkára vagy így akar adót csalni?

Én nem venném a bátorságot, hogy így beavatkozzak egy ismeretlen helyzetbe. De hát vannak a feljelentgetős fajták.

2021. febr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

5

Köszi. Nem a hozzáállásodra voltam kíváncsi.

Ne foglalkozzon senki mások életével. A pasas pedig igenis megdolgozik azért a pénzért ami a zsebébe kerül. Napi 14 óra fizikai munka.

Miért tegye? Hogy ne maradjon semmivel? Hogy gazdagítsa Orbánt? Hagyjuk ezt.

Nem vagyok csaló, ezt kikérem magamnak. Magyadat minősítsd. Én nincs mitől félek, de nem tolerálók gerinctelen spicliket a házamban.


6

Így gondolom én is. Semmi köze hozzá. A testvéremnek megvannak a maga gondjai (gondolom) saját munkája, család, nehézségek, erre ő idegenek életével kezd el bajlódni.

Az 50-es években voltak ilyen gerinctelen feljelentők, mint ők. Arra persze nem gondol, hogy az a férfi mennyire keményen kell dolgozzon, hogy egyedül eltartson 2 gyermeket egy beteg feleségét, egy beteg édesanyát és mindemellett kiadásai vannak...

2021. febr. 26. 00:25
 8/56 anonim ***** válasza:
59%
Teljesen jól csináltad. Nevetséges a tesód. Gondolom vagy olyan élete van, hogy unatkozik, vagy annyira nyomi a saját élete, hogy másokéba akar beleszólni.
2021. febr. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
51%

Kérlek szépen aki feketén dolgozik/ dolgoztat bűncselekményt követ el. Adót csal stb... Jól tette... Nekem adókra több száz ezret levonnak. Más meg nem fizeti maga és mások után a járulékot.


A dolgozó is ugyanolyan hibás, mert támogatják azzal azt a szar céget

2021. febr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

9

És akkor én vagy a testvérem vagy te vagyunk az igazságosztók? Van bármi közünk hozzá?

Mindenki a saját életét intézi. Azért mert valaki irgy nem kell feldobni a másikat.

2021. febr. 26. 07:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!