Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők hangja tud/szokott...

A nők hangja tud/szokott mélyülni 20 éves koruk körül?

Figyelt kérdés

19 múltam kb fél éve. Nem vagyok későn érő testileg, viszont arcra fiatalabbnak tűnök (minden nálam kisebb gyerek alig akarja elhinni, hogy 15 felett vagyok, ahogy a 40+ felnőtt ismerőseim se). És nem elég, hogy arcra ilyen vagyok még úgy kb személyiségre-oké, ha akarom, megerőltetem magam és komoly vagyok, de nem ez a jellemző-meg hangra is. Elvileg kislányos hangom van. Elég magas és sajnos gyakran hadarok, ha ideges vagyok. Van egy nővérem, olyan hangja van, mint egy héliumos bagzómacskának és mindig, ha valakinek eszébe jut rólam a nővérem, akkor megijedek, hogy "basszus, én is így hangzom?😬"Ezért aztán próbálom mélyíteni a hangomat és le vinni a hangsúlyt, nem fel, illetve nem szándékosan ilyen" cuki vinnyogós lány hangot" kiadni, de, ha izgatott vagyok, vagy zavarba jövök, mindig elkezd magasodni a hangom.

Lehet ezzel valamit csinálni, hogy ne hangozzak 12-14-nek és ne idegesítsek halálra másokat?



2021. júl. 12. 00:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Mélyülni fog.
2021. júl. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"olyan hangja van, mint egy héliumos bagzómacskának"

:D Ezen most halálra röhögtem magam.


Amúgy idővel minden női hang mélyül.

2021. júl. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Én 33N vagyok (16-18-nak néznek) és pont olyan a hangom mint a 11 éves unokaöcsémnek 🙄

Gondolom inkább 50-60 felé mélyül picit. Bár az sem mindenkinél. Ha hallgatom a 72 éves édesanyámat régi hangfelvételen ahol kb 30 volt, ugyanazt a hangszínt hallom mint most.

2021. júl. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem igaza van #1-nek és #2-nek🤞. Amúgy én azt se bánnám, ha csak berekednék tartósan vagy, ha a hanghordozásom stabilan komolyabb tudna maradni. Már ott tart a környezetem, hogy az évekkel kisebb tesómat az idősebb tesómnak nézik/poénkodnak rajta, hogy ő az idősebb, rám meg a húgaként hivatkoznak.😅 Persze poén, de nem mindig vagyok vevő rá
2021. júl. 12. 01:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem nekem ez tetszene. Inkább mint egy mély férfias hang.
2021. júl. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne reménykedj, én 38 vagyok, soha sehol nem vettek komolyan, mert fiatalabbnak is néztek és nyávogó kiscicahangom van, pedig alkatilag mindig elég asszonyos voltam. Mostmá kinézek harminc körülinek, így ga belépek valahová már nem néznek kislánynak, de a hangom ugyanolyan hülye maradt.
2021. júl. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig mélyebb volt a hangom, jelenleg is az. Piszkàltak is érte gimiben is. Dehát ez vagyok én, nincs mit tenni, aki nem akar hallgatni az tűnjön az életemből úgy vagyok vele.

Lehet még fog változni a hangod, nyugi.

2021. júl. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg akarsz tenni érte, és hajlandó vagy munkát fektetni bele, akkor meg tudod erősíteni úgy a hangszálaidat, amik izomszálak, hogy mélyebb hangot is tudsz imitálni, ha éppen erre van szükséged.

Hangképzéssel kapcsolatos könyveket olvass. Pl. Evemarie Haupt: Hangterápia - Elméletben és gyakorlatban - ez nagyon jó. De mondom: munka.


Az a tapasztalatom, hogy nem fognak komolyabban venni, attól, hogy mélyül a hangod... én 36 vagyok, gimisnek nézek ki, tudok alt-ként beszélni, és nem vesznek komolyan. Egyszer tüsire vágattam a hajamat, na akkor érdekes volt a változás: úgy zsigerből ellenszenves voltam egy csomó embernek :/


Szóval a hangod mélysége miatt tisztelni nem fognak, ha mellette gyermekien fiatalos arcod van, akkor gyermeknek fognak kezelni.


Inkább belülről próbálj meg építkezni, hogy el tudd fogadni/elviselni, hogy kívülről tisztelet/megbecsülés soha nem jön.

2023. szept. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!