Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért növesztik hosszabbra az...

Miért növesztik hosszabbra az emberek a kisujjukon a körmöt? Ennek van valami oka? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Párszor már megfigyeltem, hogy vannak emberek, akik rendesen vágják a körmüket, de a kisujjukon valamiért sokkal hosszabbra hagyják a körmöt. Valóságos karmokat hagynak :D Ennek mi a funkciója? Kaparászás, kapirgálás, bányászás? :)

Nem foglalkozom amúgy a körmök nézegetésével, csak amikor tömegközlekedek, akkor előfordul, hogy közelebb kerülök egy-egy emberhez és nem tudom nem észrevenni. :D



2021. júl. 12. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Kokain fogyasztására használják. A kisujj körmével 'kikanalazzák' a tárolóból, majd felszippantják.

De hallottam már olyat is, hogy azért hagyja valaki hosszúra, mert szükek az orrjáratai és csak így tudja túrni az orrát.

2021. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
gitár pl
2021. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kisujjammal pont nem ujjazom a csajom. 😁
2021. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vót már ez a kérdés, de most nem találom. Én főleg idősebb férfiaknál láttam ilyet. Az egyik, ma már nyugdíjas kollégámnak volt ilyen hosszú körme a kisujján. Kérdezni nem kérdeztem, de többször láttam, hogy azzal piszkálta, vakart a fülét. Jó sárga volt a körme. Amúgy egy igénytelen manus volt.
2021. júl. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én valahol angolul azt olvastam, hogy a jólét és gazdagság jele.

A mai világban fogalmam sincs mit jelent, de számomra elég igénytelen és taszító, mint ahogy a koszos körmök is.

2021. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyorsabban no es egyszerre vagjak.
2021. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én olyat is olvastam, hogy azzal csomagolják ki a cigarettás dobozt.

de én olyan embernél is láttam már, aki nem is dohányzott

2021. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amiket én láttam körmök szép tiszták voltak :) érdekes egyébként, a baráti, családi, haveri körömben nincs ilyen..jó lenne ha egy ilyen kormu kommentelne egyet :D
2021. júl. 12. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!