Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért ilyen irigyek...

A magyarok miért ilyen irigyek mindenre?

Figyelt kérdés
Látom pl különböző Facebook bejegyzések alatt, hogy pl történik valami pozitív dolog PELDAUL Dániában, akárhol a világban és egyből olyan kommentek jönnek, hogy "ezek hülyék" stb. De olyan szinten, hogy más is észreveszi és írja ezekre a kommentekben, hogy nekik kvázi a sz@r is büdös. Ez miért van?

2021. júl. 13. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szegény az ország,nagy a különbség a társadalmi rétegek között,máshol is van irigység csak nem látszik meg ennyire.
2021. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert mindenki szegény és csak 3 gyerekkel kapsz valami támogatást, az is hitel...
2021. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Mert a magyarok már csak ilyenek....
2021. júl. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos!!! És egyre rosszabbak én úgy látom/érzem! Előző voltam.
2021. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem nézz külföldi kommenteket is, talán akkor nem tennél fel hülye kérdéseket. Informálódj. Bár tudom csak egyet nyafogni volt kedved. Csoda hogy az orbánozás elmaradt
2021. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Mert vannak társadalmi különbségek, és akinek van, az mutogatja, dörgöli a másik orra alá, akinek meg nincs, annak nyilván szar érzés, hogy ő ettől kevesebbnek érzi magát. Ez A social media átka. Máshol is gond, csak míg máshol megy a kamudícséret, itt nyíltabban akadnak ki.

Viszont ez hogy a "magyarok" szóhasználat... Mintha a magyar valami szitokszó vagy betegség lenne, Jesszus! Azért ne menjünk már el efelett, a saját véred, hazád talán csúfolod, vagy mi?! Itt 1. szám 3. személyben beszélni, talán ti nem magyarok vagytok?

Amúgy meg őszintén azt gondolom, tapintatlanság más pofájába biggyezteni, hogy ilyen meg olyan szuper vagyok, és ilyen-olyan helyeken jártam. A szűk barátok nyilván örülnek neked, egy sima ismerőst viszont akinek a napi betevője is gond, nyilván zavarni fogja, ő miért nem juthat el oda, pedig lehet, ő sem dolgozik kevesebbet, csak mondjuk rosszabb helyre született.

2021. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5, 6: nektek elment az eszetek??? Feltettem a kérdést mert mostanában egyre többször talalkozom a jelenseggel.

Az H neked a magyar szitokszó, az Kizárólagosan a Te problémád és hibád. Nekem nem szitokszó, de most írjam azt, hogy a norvégok vagy mi? Normális vagy?

Olvasok külföldi lapokat német és angol nyelvterületrol, sőt finnul is és elmondanám mindkettotoknek, hogy ennyi besavanyodott, utalkozo embert nem láttam, és ennek ti vagytok a legjobb példái.

Mivel gondoltam hátha valaki tudja a választ, akkor leírja.

Nem tudom ebbe mit kell belelátni, nincs mögöttes tartalom, egyszerűen feltűnt, hogy irigységbol mindent lehuznak 🤬🤬🤬 megáll az eszem. Legközelebbi ilyen kommentet jelentem az adminnak.

2021. júl. 13. 15:40
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Mert ráérnek a másikkal foglalkozni, mert a saját problémájukkal nem foglalkoznak, nem érnek rá, nem tudják megoldani, így a másikéval "kell":
2021. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Mert beszűkült látásúak az emberek. Ha valakinek jobban megy, vagy megmutatja amije van az átlagember egyből rosszabbul érzi magát vagy pedig szimplán idegesíti mert nem akarja látni, hogy xy mit vett hova jutott el. Ez a sok éves elnyomás miatt van, meg a sok gürcölés miatt. Főleg a 90-es évek előtt született emberekre igaz ez a mentalitás, de még kell egy jópár évtized mire ki fog kopni. Bár a jelenlegi rendszer sem dúskál a lehetőségekben, de valamivel talán nyitottabbak már az emberek.
2021. júl. 14. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a magyarok alapdolgokra is irigyek. Például én félig olasz vagyok, és amikor ezt kimondom általában két reakció van idegen részéről: ,,Igen? Akkor mit keresel itt? Miért nem Olaszban vagy?(sugàrzik az irigység)" Másik: ,,Az semmi, én félig amerikai/mexikói, stb". Aztán kiderül, hogy anyuka neve Szabó Erzsébet, apuka neve Kovács Lajos, így nyilván félig amerikai/mexikói meg egyebek mindenki ebben az országban...
2021. júl. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!