Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetek kromoszómahibás?

Lehetek kromoszómahibás?

Figyelt kérdés

Teljesen apámra ütöttem. Mintha anyám csak egy fénymásoló lett volna, apám pedig az anyag, ami megmásult anyámban, én meg kijöttem rajta, de nem hasonlítok mutteromra.


Erős génjei lehetnek apámnak. Anyám szeme barna, apámé kék, erre az enyém zöld lett, de kiskoromban kék volt.

(Pedig a barna erősebb szín, az a dominánsabb.)


Olyan az arcom, mint az apámnak, pedig lány vagyok. Volt, aki fiúnak hitt, annyira olyan a fejem, mint neki. Hangom sem nőies, viselkedésem sem.


Tudtommal a kromoszóma rendellenességnek van más vonzata is, például a fogyatékosság.

Autista vagyok. Valahogy kezd kialakulni bennem a kép, miszerint a kromoszómában gyökeredzik a hiba, viszont drága egy vizsgálat.


Szerintetek rossz az elméletem?

Megérné utánanézni?


2021. júl. 13. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Mire gondolsz? Tripla x szindróma?

Az nem túl ritka, 1000-ből egy nő így születik.

Mondjuk a férfias megjelenés nem feltétlenül kötődik ehhez az állapothoz. Általában nem is derül ki, mert nincs semmi extra tünet.


Vagy mire gondolsz?

2021. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Ha biológiából elérkeztek a genetika részhez, figyelj oda! Most kicsit butaságokat írtál és túlkombinálod.

A szemszín kérdése nem ilyen egyszerű, igen a barna a domináns, de ha anyukádnak van egy világosabb allélja a barna mellett, apukád világos szemű, akkor lehet neked is világos szemszíned.

Az meg, hogy apudra hasonlítasz, anyudra kevésbé, hát ez van, előfordul. A “kromoszómahiba” nem ezeket a “problémákat” fedi le.

2021. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2# Akkor miket? 19 vagyok amúgy.
2021. júl. 13. 16:02
 4/8 anonim ***** válasza:
2021. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet apád külseje dominál mig belsődnél, szervek funkcionalitása az anyudé. Bármi megeshet.
2021. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5# Belsőleg is inkább apám vagyok. Akárki szülhetett volna, mert anyámra sehogy sem hasonlítok, míg 100 férfi közül is meg lehetne mondani, hogy ki az apám.
2021. júl. 13. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Attol még fele fele arányba kapod, kulonbe nem lennel annyira változatos génileg hogy megszulethes. Szerintem
2021. júl. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7# Értem én, de ebben is lehet hiba.
2021. júl. 13. 18:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!