Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogos a sértődés az ajándékozó...

Jogos a sértődés az ajándékozó részéről, ha egy introvertált, otthonülős embernek mindenáron élményt akar ajándékozni, és a megajándékozott végül nem megy el az adott programra, amit ajándékba kapott?

Figyelt kérdés
máj. 26. 17:41
1 2
 1/12 Rakott karfiol ***** válasza:
100%
Nem jogos. Kérdés, hogy miért te érzed magad megsértve, ha egyszer tudod, hogy milyen, de szöges ellentétre akarod rávenni?
máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Rakott karfiol ***** válasza:
88%
De van egy olyan érzésem, hogy fordítva tetted fel a kérdést, és te vagy az introvertált, akire egy idióta megsértődött.
máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1-2: Igen,én vagyok az ajándékozott, és azért is megy a sértődés,hogy nem igaz,hogy ennyire nem tudok kilépni a komfortzónámból. Pedig ő csak jót akart az ajándékkal. Plusz még ezzel feszkót is gerjesztett, mivel a sógornőmről van szó.
máj. 26. 17:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nyilván nem jogos. Manapság mindenki az élmény ajándékot nyomja, pedig a többség marhára nem örül neki még akkor sem, ha alapból egyébként szeret menni ide oda
máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ha fél a magasságtól ajándékozz neki bungee jumping kupont, ha meg a bezártságtól, kosztól, akkor egy barlangászósat, akkor megérti hogy mi volt a probléma.
máj. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5: Ez jó ötlet, jót nevettem, mert lenne is egy jó ajándékötletem a számára. Csak az a baj,hogy én nem tudok ilyen természetes stílusban gonoszkodni, visszaadni a kölcsönt, mert sajnos nem szeretem a feszkót, a marakodást. Azt pedig biztos,hogy duzzogva kikérné magának, ha neki nem tetsző ajándékot kapna.
máj. 26. 19:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos, én leszarnám a hisztijét, oldja meg. Ajándékot azért adsz a másiknak, hogy örömet okozz neki, ha neki más céljai voltak, akkor nem érti az ajándékozás lényegét. Én elmászkálós introvertált vagyok, de engem sem érdekel nyilván minden program a világon, négyeshez csatlakozva szerintem is baromság ez az élményajándékozás. Ha valahova menni akarok, akkor azt kitalálom magamnak, hogy mikor, hova, míg egy ajándék általában fix időre szól vagy legalább egy határideje van, lehet, hogy amúgy szívesen elmennék egy mittomén borkóstolóra Egerbe, de mondjuk baromira nem a következő két hétben terveztem, mert más terveim voltak.
máj. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Az exem mondta:


"tudom, hogy nem szeretsz fényképezkedni, de..."


és kaptam ajándékba Fotoshooting utalványt.😆 Én elment, húztam is a szám. Meg ott össze is vesztünk a fényképész előtt.


A sógornőd sajnos a saját ízlése szerint vett ajándékot és nem a tiédnek.

máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen, az.
máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Az introvertált, otthonülős ember fokozottabban figyel a magánszférájára és ellenállást vált ki belőle, ha valaki erőlteti a határainak feszegetését.

Úgy tekint erre, hogy irányítani próbálják kívülről az életét, megpróbálnak beleszólni az életébe, át akarják venni felette a hatalmat, fel akarják számolni az önrendelkezésre való jogát.

Engem egy olyan ember hívott meg egyszer az esküvőjére, akinek éves távlatban nem volt kétszer 15 forintja, hogy névnapi, születésnapi köszöntésre reagáljon. Kérdezd még, érdekel-e a sértődöttsége, amikor nemet mondtam a meghívásra!

Ha nem hagyod meg a választás lehetőségét egy introvertáltnak, nem tudod rugalmasan kezelni más emberek gondolkodásmódját, abból nem jöhetsz ki jól hosszútávon! Azon lehet segíteni, aki hagyja, hogy segítsenek rajta! Ennek a másik előjelű véglete az, amikor valaki segítséget kér, és amikor valaki rászánja magát arra, hogy segítsen, akkor meg elvárja, hogy a probléma egészét a segítő oldja meg! Sok ember gondolkodik végletekben!

Meg lehet sok mindenen sértődni, de érdemi értelme nincs!

Egyszerűbb megsértődni, mint gondolkodni!

máj. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!