Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire irigyek az emberek?

Miért ennyire irigyek az emberek?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok.

Családi vállalkozást üzemelünk édesapámmal. Én is már 4éve aktívan dolgozok apummal.


A helyzet a következő:

Van egy vállalkozásunk. Autóműhely, 2márkát szervizelünk, de emelett ha apróbb javításról van szó, elvállalunk más márkákat is.


A szervízünk nagyszerű helyen van, 30ezer fős városban.

Viszont eddig elég lepusztult volt, sok régi eszköz, maga az épület is rossz állapotban volt. De ennek ellenére elég jó forgalmunk volt.


A városban van még 4-5 forgalmasabb szervíz. Mindegyik tulajával jó viszonyt ápolunk. És mindegyik helyen a tulajdonosak fia, unokája hasonló korú fiú, akikkel jó viszonyt ápolok. Többjükkel együtt jártunk iskolába.


Rendszeresen előfordul hogy bejön egy ügyfél, akin nem tudunk segíteni, vagy nem győznénk megcsinálni és "átpasszoljuk" az ügyfelet ezeknek a "barátoknak".


Szinte nincsenek is barátaim, szabadidőmben ezekkel az autószerelős haverokkal beszélgetek, járunk össze.


Na most, összegyüjtöttünk egy kis pénzt, kölcsönt vettünk fel és teljesen felújítottuk a szervízt. Nem nőtt a kapacitásunk, nem fogunk más márkákat szervizelni, csak szakszerűbbek és gyorsabbak leszünk, és maga a külcsín sokat javul.


Na most itt jön a kérdés:

Meghívtam a haverokat persze külön-külön hogy jöjjönek nézzenek körbe. Sütöttem húst, rendeltem sütit, készítettem piát.

5 nappal azelőtt beszóltam mind a 6uknak.


Egyikőjük sem jött el.

Kifogás kifogásnak a hátán.

Ez volt 1 hónapja.


Persze nagyon csalódott voltam.

Azóta kettőjük volt már itt.

Egyik kölcsönkért tőlünk egy munkaeszközt. Annyit se mondott hogy szép vagy valami. Mintha mi sem történt volna. Legalább mondta volna hogy: ba--meg, nem lett rossz


A másik fiú pedig bejött az apukájával 2 héttre a felujítás után, hogy megnézzék a felújított műhelyt, és végig azt hajtogatták hogy ez milyen drága volt, nem érte meg. Ennyi pénzből nyithatunk volna máshol is egy műhelyt, stb.


Azóta mimtha megfeledkeztek volna a barátok rólam. Életem legnagyobb boldogsága hogy végre lett egy modern-korszerű műhely ők meg inkább el se jönnek, tudomást se vesznek róla.


Volt már veletek is ilyen?


2021. júl. 16. 20:35
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez van. Nagyon irigyek az emberek.
Igen, irigyek. De majd idővel lenyugszanak.
Én vertem túl nagy dobra az új műhelyt.
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Üzletben nincs barátság.
2021. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem igazi barátok, igazából egymás konkurenciái vagytok. Ne foglalkozz velük.
2021. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ahogy leírtam.


Mi ezáltal nem birunk más márkájú autókat elvállalni.


Ugyanazt a 2márkát javítsuk.


Ezáltal nem csökken az ő munkájuk.

Nem veszünk el tőlük ügyfeleket.

2021. júl. 16. 20:45
 4/9 A kérdező kommentje:

A 6 barát, 5 műhelyt fed le.


Ebből 3 márkaszervíz, olyan márákkal amiket mi nem javítunk.


1 műhely, leginkább csak morotbicikliker, motrokat javít, ezáltal szintén nem konkurencia.


Csupán a fennmaradt egy műhely márkafüggetlen, ami esetleg konkurenciának számít

2021. júl. 16. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Benne van sajnos az emberbe alapból az irigység.Bár azt nem jelenthetem ki hogy minden emberbe ...de pl. én ha irigy szoktam lenni másokra,amellett azért tudok együtt örülni is vele.Pl. ha egy ismerős elmegy szép helyre nyaralni,és mutat képeket,mesél élményeket,akkor irigy vagyok...nem szép dolog.De mellette mindig tudok örülni is hogy de jó lehetett neked,és milyen szép élményeket éltél meg.

A te példádban talán azért ütközik ki az irigység,mert konkurencia is vagytok egyben.És valahol ez amolyan nem kimondott verseny is...a legtöbb ember azt szereti ha mások előtt áll,és ő a jobb.

És most lehet a szemükbe nektek jobban mennek a dolgok a felújítással,és érezhetően nem is őszinte az örömük.

Szerintem ne foglalkozz velük...mármint ne velük,hanem ezzel a viselkedéssel.Mert lehet csak pillanatnyi dolog részükről,mert elveszi az eszüket teljesen az irigység.De majd észhez térnek,és barátként viselkednek.Ha meg nem,akkor ők csak ilyen " barátok"...a lényeg hogy te ne változz,viselkedj normálisan velük,ahogy korábban is.Tiszta marad a lelkiismereted.

2021. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg úgy érzékelték, hogy fel akarsz vágni, még ha nem is irigykednek, nem mindenki tud örülni a másik örömének önzetlenül. Ne vedd a szívedre.
2021. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, pont ezért ne dicsekszünk senkinek azzal, hogy mit vettünk.


Amikor autót cseréltem akkor se szóltam senkinek. Megvettem, járok vele kész. akit érdekelt az rákérdezett, megnézte. Nem toltam mindenkinek az orra alá, hogy mim van.

2021. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30 ezres városba 6 szerviz elég kevés
2021. júl. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mi kb 10 évig gyüjtöttünk rá és még addig fogjuk kifizetni a banknak.


Szóval életünk egyik mérföldköve.

Nem dicsekedtem túl az egészet. Csak felhívtam őket hogy jöjjönek el péntek este egy koccintásra.

Dr nyilván minjájuk tudta hogy felújítás van.


És mégegyszer leszögezném hogy maximum az rgyik műhelynek vagyunk konkurencia az említett 5ből.


Persze vannak még műhelyek a városba, nem csak ez az említett 5 meg a miénk.

De most nem azokról van szó.

2021. júl. 17. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!