Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért engedik a szülők, hogy...

Miért engedik a szülők, hogy a gyerekek bántsák az állatokat?

Figyelt kérdés

Inkább nem kezdenék bele, hogy miféle dolgokat tapsztaltam a témát illetően az évek során...soha nem érne véget...megpróbálok a közepébe vágni:


Séták alkalmával gyakran látom, hogy a kissebb gyerekek élvezettel kergetik el a megpihenni vágyó vagy éppen táplálkozó madarakat...legyen az egy galamb vagy egy cinke...rúgnak a kisállatok felé, sőt, olyat is láttam, hogy a röpképtelen kisgalambot az úttestre kergette az egyik kislány...volt, hogy épp megetettünk egy madarat a téren, teljesen megtépett volt a szárnya szegénynek

..és így elkezdte lesni a madarat 2 gyerek és nagy dobbantással, meg kergetèssel és jót röhögtek, hogy kínozhatták az állatot.. az a gusztustalan vigyor van az arcukon ilyenkor, egyszűen undorító...meg a szülők, akik ezt elnézik...nekem ilyen eszembe nem jutott, pedig soha nem neveltek ilyesmire..ez az érzelmi intelligencia magától van jelen az emberben...


Nagyon bosszantó ez a jelenség

...sokan elfelejtik, hogy a gyerekek nagyonis tudatosan okoznak fájdalmat...legyen az egy "gyengének" látszó ovis társ vagy egy védtelen kisállat...valamiért ezt sok szülő nemhogy kinevelné, hanem még ösztönzi is.


Azt gondolják, nekik mindent lehet...



2021. júl. 17. 00:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Az embergyerekek a leggonoszabb lények a Földön. Engem is szarra bullyztak, amikor óvodás és általános iskolás voltam. Nem tudják megítélni mi jó és mi rossz. Tudatlanságukból fakadóan ösztönlények. Egyébként itt elküldöm a francba kollektíven az összes gyereket, de később én is akarok sajátot :D. Viszont bocs, de más fattyát csak akkor tűröm meg magam körül, ha érettebb, mint egy átlagos gyerek. Nagy a szórás. Van olyan gyerek, aki bír magával.
2021. júl. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

"ez az érzelmi intelligencia magától van jelen az emberben..."

Ne legyenek illúzióid, a legtöbb emberben nincs jelen. Ahogy az értelmi intelligencia sem, vagy csak nyomokban.

Én is utálom az ilyeneket. És amikor azt mondják, hogy "ugyan, mindenki kitépkedett pár rovarlábat/szárnyat, meg megcigiztetett pár békát gyerekkorában, ez is hozzátartozik a gyerekkorhoz"... Érdekes módon én nem tettem ilyesmiket, és egyetlen gyerekkori barátom sem, mert nem vagyunk szociopaták.

Sőt, a családi legendárium része hogy vigasztalhatatlanul bőgtem amikor belefulladt egy muslica a fürdővizembe.

Az ilyen kis gyökerekre rá kell szólni, durván, mert a szép szóból nem értenek.

Azt sem érti a legtöbb érzelmi nyomorék, hogy az állatvédők miért olyan mogorvák, miért utálják az embereket. Hát az ilyenek miatt. Nap mint nap szembesülnek az emberi faj brutalitásával, és amiket említettél, meg amiket én hoztam példának, még csak a jéghegy csúcsa sajnos.

2021. júl. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
Az hogy egy kisgyerek rúg a levegőbe a galsmbok felé az nem bántás, hanem csak játék.
2021. júl. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
19%

Sokszor elgondolkozok, látván az egyes válaszát is, hogy miért vált ki sokkal durvább reakciót egy emberből egy állatkínzás, mint egy emberölés. De hát mindenkinek szíve joga.

Ha az emberi faj brutális, akkor állati milyen? Képes a másik állatot széttrancsírozni és megenni.

Illetve néhány állati faj képes az embert is bántalmazni, sőt megölni, aztán esetleg meg is enni. Nagyon szívderítő.

Amikor egy állatot megölnek, akkor kígyót-békát kiáltanak, amikor embert ölnek, akkor "biztos tett érte, megérdemelte". Gratulálok, szemellenzőt le kéne venni.

2021. júl. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

5, irány vissza az általános iskola ennyi ésszel!

Az állatok nem ölnek szórakozásból, sem nyereségvágyból, ahogy az ember teszi.

Kizárólag élelemszerzés céljából, illetve félelemből ölnek, ha veszélyben érzik magukat vagy a kölykeiket.

Csak nézz meg egy átlagos napi híradót, hogy ezzel szemben az ember mennyi különböző okból gyilkol és kegyetlenkedik.

Miből gondolod hogy eldöntheted hogy melyik élet fontosabb a másiknál? Egy faj vagyunk a sokból, nincs előjogunk semmire. Nem rangsorolhatod hogy melyik faj példányának az élete fontosabb a másiknál, sőt, ha úgy nézzük, az állatfajok nagyon fontosak az ökoszisztéma szempontjából (az ember viszont cseppet sem). Minden fajnak megvan a szerepe, ami minden egyes alkalommal borul, amikor végleg kihal egy faj. Ezzel szemben az ember mit csinál? Pusztít. Texas méretű szemétsziget úszkál az óceánban, az esőerdőknek töredéke maradt mára, aminek isszuk is a levét, a globális felmelegedés lassan kicsinál minket, a gyerekeinknek/unokáinknak nem lesz jövője. Az ember egy erősen invazív faj, a megjelenése a Földön kizárólag negatív következményekkel járt.

2021. júl. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

"Az állatok nem ölnek szórakozásból, sem nyereségvágyból"


Dehogynem.

2021. júl. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az állat is gyilkol értelmetlenül, macskák nálunk pl rendszerint legyilkolják az összes madarat aztán otthagyják meg se eszik. De volt kutyánk, az meg a szomszéd macskát gyilkolta le, és ott hagyta meg se ette. majmok között pedig vannak olyanok amelyek direkt megkínozzák a másik majomcsapat tagjait, lefgják és élve húzgálják a beleit.


A gyerek kapcsán pedig annyit, hogy idióta a család, ha nem neveli meg. Egyszer kapna a gyerek egy pofont többet nem bántaná az állatot.

2021. júl. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%
Én is kínoztam állatokat,de apám mindig rámszólt.Amúgy egyszerűen toketlenség a szülők részéről,nincsenek tisztában a saját értékrendükkel sem,hogy ők kicsodák a gyerekhez képest.
2021. júl. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
Az állat étel, nem kell bele szerelmesnek lenni. Meg ha valaki elkerget egy madarat, az nem ugyanaz, mintha kitépné a lábait.
2021. júl. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Amikor egy csapat galamb mondjuk összegyűlik a téren és a gyerek közéjük fut, az cuki. Neki játék, a madaraknak semmi bajuk, visszamennek később. Ezt felnőttként sem értem, miért probléma, a galambok egyébként is a levegő patkányai.

Az meg, hogy dobbantgatnak meg kergetnek egy madarat, szintén nem kínzás. A kínzás az az, amikor lefognak egy állatot és fizikai fájdalmat okoznak neki. Ez csak játék. A madár élete/egészsége nem kerül veszélybe, ezért hagyják a szülők. Nyilván egy ponton túl rászólnak a gyerekre, de ez még teljesen ártatlan. A madár szemszögéből is. Kutyák is beszaladnak a galambraj közepébe és kergetik a madarakat, őket is cukinak tartják a gazdáik, akkor most egy gyerek esetében ez miért rosszabb?

2021. júl. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!