Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen az emberek nagy...

Miért ilyen az emberek nagy része netes vásárlásnál? Vagy csak madarat akarnak fogni?

Figyelt kérdés

Van egy csomó gyerekcucc a nyakamon, amiket szeretnék eladni. Nem akarok általánosítani, csupán az én észrevételem az, hogy a férfiak (apukák) sokkal rugalmasabban állnak hozzá a vásárláshoz. Megkérdezik eladó-e, hova menjenek és mikor, megjelenik pontosan, majd bumm el is van adva. Ellenben ugye többségében anyukák a vevők, és borzalmasan rugalmatlanok, egyes esetekben pofátlanok is. Messze lakik, de felajánlom, hogy járok arra, elviszem, akkor még elkezd alkudozni az árból. Vagy éppen egy hét múlva jönne, de addig is 5x legalább variál az időponton, hogy neki akkor meg akkor jobb lenne, aztán egy hétig tartogatom, és nem jön. Egy hónap múlva ír rám, hogy eladtam? Hát miért, neki kellett volna...

Ha előre kikötöm, hogy nem postázok, nem tartogatom, akkor senki sem ír, mert azt hiszik "hú ez túl karakán, akkor biztos bunkó is".

A vége az, hogy ingyen elajándékozom félismerősnek, úgy legalább nem marad a nyakamon a cucc... De megmondom őszintén, nem szeretnék pl. egy drága babakocsit ingyen odaadogatni senkinek, de a netes zsibikkel mindig megszívom. Ha el akarok adni valamit, tuti nem megy simán, és már nagyon elegem van. Szóval a kérdésem, hogy ti hogyan csináljátok, ha sikeresek vagytok ilyen eladásoknál? És miért ilyen pofátlanok egyes emberek?


2021. júl. 18. 12:58
 1/4 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
88%

Nőként mondom, a legtöbb pasi, korrektebb. Szerintem úgy alapvetően a férfiak világa amúgy is korrektebb.

Volt olyan, hogy én is adtam el valamit, a nő 2! utcával lakott tőlem odébb, és 3 alkalommal dumáltuk meg hogy meg mint, mire végül lemondta (én is elvittem volna neki).

Bezzeg amikor egy vacak Lada karburátort tettem fel, egy csóka aki nem is Magyarországon lakott, 2 napon belül meg tudta oldani, hogy egy haverja, másik megyéből elhozza, mikor épp Bp-n járt. És hány ilyen esetem van nekem is.

Ritka az olyan nő mint én, hogy na ha valami meg van beszélve, az úgy is történjen.

2021. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Férfi vagyok. Épp a ezekben a hetekben szabadultam meg egy csomó nem használt dolgomtól,nem ruhaféle. Férfiak jöttek, nem alkudtak, kellett nekik, vitték. Volt olyan, aki már adta pénzt egyből, még meg sem néztük a cuccot. A komolytalanokat már a telefonban leráztam.

A feleségem is adogat el néha ezt-azt, inkább női, vagy gyerek holmit, könyveket. Na, ő pont ugyanezt meséli, ami te.

2021. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tendenciajelleggel lehet benne valami, de nekem pl sok jó tapasztalatom volt nőkkel is. Pasival meg volt elég rossz is.
2021. júl. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyerek cuccokat adtam volna el, de volt olyan hogy elvittem a dolgot az anyukának. Másik városban lakott, nagyon kellett neki. Ok, megmondtam hogy jöjjön időben egy buszmegállóba, mert mennem kell, záróvizsgám lesz.

Nyilván késett 20 percet. Adná oda a pénzt - fele annyi mint a megbeszélt, kiírt ár.

- Ezt mégis hogy gondolod?

- Jaaaj hát azt hittem ennyi. Elnéztem. Tudod mit? Add ide, majd a maradék összeget postázom.

- tettem is vissza a táskámba a cuccot -

-kikerekedett a szeme- Most mi van? Nem jó??

Utána még pattogott. Mondta hogy menjek vele, majd otthon odaadja. Megmondtam hogy időre megyek, vizsgám lesz, nem vele fogok sz4rakodni. Még neki állt feljebb...leordítottam úgy a fejét, néztek is minket.

Ezek után én egy métert se viszek semmit sehova. Ha eljönnek és alkudnak, mehetnek haza az anyjukba.

Pasik is ugyanilyenek. Volt aki majdnem a felét lealkudta volna, mert a egy utcát gyalogolt a termékért. Mit gondolt, majd oda teleportálom neki?

2021. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!