Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul lenni ettől, más is...

Rosszul lenni ettől, más is szokott?

Figyelt kérdés

Fekszem az ágyban, nem tudok elaludni. Elképzelem magamat kívülről, és eltávolodok, ahogy a google earthban lehet. Egy bolygón vagyok, keringek a semmiben valami csillag körül, épp elég lenne ez, de ilyenkor meg eszembe jutnak azok a videók, amiket az univerzum méretéről néztem. Ilyenkor érzem a legkevésbé, hogy akárminek is jelentősége van az életben, de közben tudom, hogy fel fogok valószínűleg még kelni párszor reggelente és csinálnom kell valamit aznap.

A szívem néha elkezd hevesen verni, vagy egy ilyen adrenalin rush-szerű érzés lesz bennem, mint amikor régen kihívtak gimiben feleléshez hívva a nevemet mondták, nekem pedig ki kellett állnom legalább megpróbálni, miközben egy szót sem tanultam. Igazából senki nem kíváncsi erre a gondolatmenetre, mindenki elvan a kis világában, a saját problémáival. Mégis számomra minden, az emberek által generált lényegtelen konfliktus, nehézség nem okoz annyi szenvedést, minthogy nem kapok választ a kérdésre: mégis mi ez az egész?


2021. júl. 19. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Mittomén.
2021. júl. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Electrifymyheart ***** válasza:
2%
Állj be mögém a sorba és azok mögé az emberek mögé, akik még meg akarják tudni
2021. júl. 19. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Deperszonalizacio.
2021. júl. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

3-as vagyok. 18 evesen hirtelen tort ram es nyari szunetben heteken at tartott. Vegul szerencsere kulso izgi dolgok kizokkentettek.

A rossz hir az, hogy depresszio, szorongas, panik volt ezelott meg utan. Vegul nekem a gyogyszer hozta meg a normalis eletet.

De amit leirsz, alkalmilag egy erzekeny fiatallal egy adott pillanatban elofordulhat ugy is, hogy utana minden teljesen rendben. Foleg ha kulso ingerek lekotnek.

Ha nem, akkor a nevet tudod legalabb.

2021. júl. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mai gyakoris filozófusunk. Nem bántásból, de szerintem nem lett jó írás, ha kihagynád az angol szavakat (google earth, adrenalin rush) akkor egy ponttal jobb lenne.


4/10

2021. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is előfordult már, hogy arra gondoltam mennyire jelentéktelenek vagyunk az univerzumban. Érdekes belegondolni, hogy a föld bolygó az univerzum méretéhez képest egy porszem, az univerzum végtelen, és mennyire parányiak vagyunk benne. Filozofálgatás, de érdekes téma.
2021. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Nálam is előjön. Legutóbb egy hete történt. Kimentem a kutyámmal játszani a kertbe. Éjjel 1 óra lehetett, olyan tiszta volt az ég, hogy teljesen belebolondultam mikor felpillantottam. Leültem a székre a kutyám mellé, csak néztem a csillagokat és a műholdakat, milyen szabályosan közlekednek.


Utána teljesen felpörögtem, a világ űrön filozofáltam, hogy vajon van-e vége milliárdnyi fényévekkel messzebb? Van-e élet más bolygókon, amelyek olyan messze lehetnek, hogy nincs az az eszköz és nincs az az idő, ami alatt eljutnánk oda?


A csillagok is olyan messze vannak, hogy oda sem lehet eljutni... Azok vannak a legmesszebb. Aztán beugrott a kérdés. Nem inkább mi vagyunk ennyire távol a többi bolygótól? A csillagok tudtommal Napok. Vajon azok a lángoló bolygók is ugyanígy életre keltettek egy Földhöz hasonló helyet valahol a messziségben?


Ha igen, tudnak-e rólunk? Kik élnek ott? Állatok? Növények, emberek? Vagy egy olyan faj, amire még sosem gondoltunk?

Mi lehet a tenger mélyén? Arról sem tudunk semmit, nemhogy az űrről... Bosszantó, de érdekes.


Másfél órán át voltam “transzban” és nem fogyasztottam semmilyen szert. :D

2021. júl. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem olyan van sokszor, hogy az eget látva, vagy az űrre gondolva, valami elveszettség érzés, furcsa, borzongato magány érzés fog el. Az a végtelen távolság mélységesen depresszios érzést kelt bennem. Nem szeretek rágondolni!
2021. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ha felnézek éjszaka a csillagos égre, mindig megnyugtató, kellemes magányt érzek. Szinte vonz magához engem a végtelen távolság. Szeretem látni a nagy messzeséget és a csillagok ragyogását.
2021. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!