Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok, miért nem...

Mit gondoltok, miért nem működik a személyes kommunikáció az emberek között?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, igenis vannak olyan emberek, olyan családok és baráti társaságok ahol ez jelen van. De mégis, globálisan annyira eltűnőben van ez az egész, nyilván az online platformok is közre játszanak. Viszont tegyük fel, egy ismerkedéskor/randin mi okozza a legnagyobb problémát a kommunikáció során; miért nincs meg az a könnyedség, őszinteség sokszor, és most a kezdeti fusztrációt ne vegyük figyelembe. Miért jelenik meg ez a személytelenség, tömegesen?

Csak filózom, van aki szintén elgondolkodik ilyesmin?:D

20/L



2021. júl. 20. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
A férfiak nem értenek a nőkhöz, és fordítva is igaz. Nincs türelem a másik felé, hamari, gyors kielégülést akar mindenki, vagy nem akar küzdeni egy kapcsolatért, barátságért stb.-ért, mert talán nem volt a szüleik felől erre sem minta.
2021. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem amúgy nincs gond, ha van közös érdeklődési kör és téma.
2021. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is a kulcs a közös érdeklődési kör és közös téma.


A legjobb, ha az ember a saját közegében tud ismerkedni. Ott ahol otthonosan és jól érzi magát. Legyen szó bulizásról, vagy akár egy túrázásról. Én ismerősi körömben a többségnek megvan egy nagyon közös érdeklődési kör, akár hobbi, akár munka.


Illetve nyilván mindennek az alapja a közös vonzalom. Ez valami olyan, ami mondhatni első perctől megvan, érezhető, és aztán vagy lépnek a felek, vagy nem.


Ha magamat nézem, a hobbimon keresztül illetve bizonyos helyzetekben a "magam ura" vagyok és tudom magamat adni. Aztán ez vagy bejön valakinek vagy nem, de nem ismerkedési szándékkal teszem. Ellenben vannak helyzetek amik annyira életidegenek számomra, hogy nem is fogok tudni ellazulni, nem érzem magam komfortosan és ez nyilván nem segíti elő a dolgokat.

2021. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem tudom hogy ezzel egyedül vagyok-e... De nagyon sok esetben amikor "beszélgetek" valakivel, az inkább arról szól, hogy ő beszél, mondja magáról a dolgokat, nagyon egyoldalúan. Tehát ha megszólalok sokszor semmi reakció, félresöpri, nem kétoldalú a kommunikáció, hanem csak arra megy, hogy ő ő ő. Ez az egyik. Ritka amikor valaki hagyja hogy végigmondjak valamit, és még látom is rajta hogy figyel, és gondolkodik azon amint mondtam, esetleg reagál.


A másik amikor valaki annyira szótlan, és zárkózott, hogy megöl minden beszélgetést, nem nyilvánít semmilyen véleményt, de ez mondjuk ritkább.


Aztán van az, amikor annyira más világ az illető, hogy egyszerűen nincs semmi közös értékrend amiről beszélni lehetne.

2021. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!