Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt honnan tudhatnám, hogy...

Azt honnan tudhatnám, hogy nem kommunikálok erőszakosan?

Figyelt kérdés
Milyen konkrét kérdéseket tehetnék fel magamnak? Persze ahogy az emberek többsége, én is szívesebben vallom magamról, hogy persze hogy nem kommunikálok erőszakosan...és lehet, hogy mégis. Valakikkel, bizonyos esetekben.

2021. júl. 22. 18:10
 1/6 anonim válasza:
100%
Vedd fel magad hangfelvétele. Nekem nagyon sokáig nem tetszett a hangom, és hadiárva is beszéltem. Sokat segít ha vissza hallgatod magad.
2021. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólóval értek egyet.

Nekem a "parasztos" hangviseletemen segített, hogy visszahallgattam magam, ezáltal tudtam változtatni. A te esetedben is jó lenne ez a módszer

2021. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el az erőszakmentes kommunikáció című könyvet.


Kérlek tényleg olvasd el, lenyűgöző könyv és rövid is.


De ha mégse, azt kérsezd magadtól, hogy érthetően kifejezted-e, hogy érdekel-e a másik álláspontja, érzelmei, gondolatai. "Én" kommunikációval fejezted-e ki, hogy min szeretnél változtatni.

Ilyenek.

2021. júl. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, elolvastam két könyvet is az EMK-val kapcsolatban, Rambala Évától és egy másik, külföldi szerzőtől. A kérdés a gyakorlatra, a valós helyzeteimre vonatkozott. Én elfogult vagyok nyilván saját magammal, hátha nem veszem észre, mit csinálok. Ért már kritika, hogy erőszakosan kommunikálok. Figyelem magam, de mi van, ha a kritizálónak van igaza?
2021. júl. 28. 15:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy valójában csak szimplán arrogáns vagy?


Mert amiket ide leírtál pl arra az erőszakos mint jelző szerintem téves.

2021. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves ötös, leírnád, melyik mondataimra gondoltál, hogy arrogáns volt? Köszönöm.
2021. okt. 28. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!