Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért reagálnak egyes emberek...

Miért reagálnak egyes emberek agresszíven egy szivárványos zászlóra?

Figyelt kérdés

Most nem a provokatív kereszt-nyalgatós emberek és az Origo általi gyűlöletleltő, itthon nem is aktuális "problémákról" szóló cikkekre gondolok, meg nem a felvonulásra.

Én arra gondolok, amikor megvernek valakit mert szivárványos vászon táska van rajta, vagy valakihez be akarnak törni mert kirakta az ablakába a zászlót, de amúgy meg még csak meg se jelent egy azonos nemű pár sem, csak ott van a zászló. Tegnap nekem is lett ilyen szivárvány zászló elleni gyűlölettel való tapasztalatom, bár szerencsére nem olyan durva, mint amiket példának irtam. Nekem Discordon az állapotnál van kint egy szivárványos zászló, az annyit takar, hogy a szervereken, ahol bent vagyok, ha valaki listában nézi a névsort, akkor piciben látszik az emoji, ha pedig csak a chatet nézi, vagy voice-ban. És én beköszöntem írásban egy szerveren, ami egy játékos közösségnek ilyen össznépi szervere, és valaki random illető, akivel még soha nem beszéltem, rögtön azzal kezdte nekem, hogy "Szép a szivárvány alattad, kár, hogy az országoknak van zászlója, nem a mentális betegségeknek". És akkor végig ott szólogatott be nekem üzenetbe, főképp a pici zászlóra kiélezve. Pedig egyébként semmi rosszat nem mondtam, csak amikor valaki beköszönt én visszaköszöntem. Semmi provokatív nem volt a viselkedésemben szerintem. Csak egy nyomvadt emoji volt kitéve egy olyan helyen, amit szinte észre se vesz az ember. Egy szóval nem említettem semmit, ami kapcsolatos lenne a szexuális beállítottságommal.


Komolyan nem értem az ilyen embereket. Szerintem semmi nincs egy kontextus nélküli random szivárvanyban. Miért kell ehhez ilyen agresszíven hozzaálni?


2021. júl. 23. 08:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%
Mert homofóbok
2021. júl. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
38%
Annak a zászlónak üzenete, jelentése van. Ha te ezt nem érted meg, akkor egyszerűen ne hordd, ugyanis efféle atrocitásokkal kellesz szembenézned ebben az országban.
2021. júl. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
28%
Sajnos ez ugyanolyan provokálás mintha horogkeresztes zászlót raktál volna ki.Neked van egy véleményed amit tarts meg magadnak.
2021. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
64%
Mert ostobák
2021. júl. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
42%
Mert ebben a beteg világban, most már egy ártatlan égi jelenségnek is üzenetet tulajdonítottak egyesek. Ezért nem vettem fel és nem is fogom a szivárványos ruhámat hordani, mert most nagyon elharapódzott ez a homofóbosdi. És ha azt nézzük bizonyos szinten jogosan.
2021. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
13%
Mert vagy idióta homofób, de ha már ezerszer a pofájába nyomják az embernek, hogy a heterók g*cik, akkor pár embernél érthető (ez az utóbbi példa erős volt tudom, de fent állhat ez is).
2021. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos ide jutottunk, koszi a kormánynak.


[link]

2021. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Azért nem olyan, mint egy horogkeresztes zászló. A horogkeresztes zászló azért elég súlyos dolgokat idéz fel. Leginkább olyasmiket, amik több ember halálát és szenvedését okozta.

Egy szivárványnak nincs semmi ilyen jelentése...

2021. júl. 23. 09:01
 9/35 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező, de ma már van, sajnos. Most már nincs olyan, hogy a szivárványnak csak az az egy jelentése van, hogy egy szép égi jelenség a nyári zivatar után. Mára már lett több jelentése is, amit el kell fogadni, mert ebben élünk.
2021. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
34%
A horogkereszt is csak a II.vh óta idéz fel súlyos dolgokat, azelőtt egy hagymonányos jelkép volt évezredekig, Európában is, Azsiában ma is használják, van Buddha szobor aminek ott virít a mellkasán és ez csak egy példa!Most egyes csoportok a szivárványos zászlót töltötték fel egy bizonyos jelentéssel, ami zavar más csoportok, ennyi, az LMBTQ mozgalom jelképe lett.Ennyi a történet.
2021. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!