Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért reagálnak egyes emberek...

Miért reagálnak egyes emberek agresszíven egy szivárványos zászlóra?

Figyelt kérdés

Most nem a provokatív kereszt-nyalgatós emberek és az Origo általi gyűlöletleltő, itthon nem is aktuális "problémákról" szóló cikkekre gondolok, meg nem a felvonulásra.

Én arra gondolok, amikor megvernek valakit mert szivárványos vászon táska van rajta, vagy valakihez be akarnak törni mert kirakta az ablakába a zászlót, de amúgy meg még csak meg se jelent egy azonos nemű pár sem, csak ott van a zászló. Tegnap nekem is lett ilyen szivárvány zászló elleni gyűlölettel való tapasztalatom, bár szerencsére nem olyan durva, mint amiket példának irtam. Nekem Discordon az állapotnál van kint egy szivárványos zászló, az annyit takar, hogy a szervereken, ahol bent vagyok, ha valaki listában nézi a névsort, akkor piciben látszik az emoji, ha pedig csak a chatet nézi, vagy voice-ban. És én beköszöntem írásban egy szerveren, ami egy játékos közösségnek ilyen össznépi szervere, és valaki random illető, akivel még soha nem beszéltem, rögtön azzal kezdte nekem, hogy "Szép a szivárvány alattad, kár, hogy az országoknak van zászlója, nem a mentális betegségeknek". És akkor végig ott szólogatott be nekem üzenetbe, főképp a pici zászlóra kiélezve. Pedig egyébként semmi rosszat nem mondtam, csak amikor valaki beköszönt én visszaköszöntem. Semmi provokatív nem volt a viselkedésemben szerintem. Csak egy nyomvadt emoji volt kitéve egy olyan helyen, amit szinte észre se vesz az ember. Egy szóval nem említettem semmit, ami kapcsolatos lenne a szexuális beállítottságommal.


Komolyan nem értem az ilyen embereket. Szerintem semmi nincs egy kontextus nélküli random szivárvanyban. Miért kell ehhez ilyen agresszíven hozzaálni?


2021. júl. 23. 08:11
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az eb-s eset előtt is voltak atrocitások pusztán a szivárvány miatt. Mondjuk ettől tény és való, hogy nem illik másokat megalázni, csak furcsállom, hogy ezzel tegnap is pont olyan valaki jött nekem, aki egy több száz fős közösség előtt nevezett mentálisan betegnek...

Mert szerintem én nem aláztam meg senkit, azzal amit kitettem az állapotomhoz Discordon. Az a csaj a vászon táskával sem alázott meg senkit pár éve, akit megvertek. Aki magán személyként kirakta az ablakba, az se alázott meg senkit. (Ennyi erővel meg az ablakba tett virágért is lehetne hisztizni, mert valaki random jelentést tulajdonít neki.)


De azzal kétségkívül egyet értek, hogy ha valaki bármi jelképét (nem csak a szivárványt) más megalázására használ, az ellen fel kell lépni bármilyen oldalról is van szó.

2021. júl. 23. 09:52
 22/35 A kérdező kommentje:
Nem a vélemény kinyilvánítással van a bajom. Azzal van a bajom, hogy aki véleménynyilvánítás mellett van homofób részről, annak többnyire beszólogatást jelent. Az meg, ha valakinek beszól az ember, leköpi, megveri, az nem vélemény nyilvánítás, hanem szimpla gyökérség.
2021. júl. 23. 09:55
 23/35 anonim ***** válasza:
27%
Ha heterót vernek meg akkor gondolom nem vagy ennyire felháborodva...
2021. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
32%

Teljesen mindegy, hova és miért teszel ki egy gyűlöletkeltő jelképet, azzal az egyetértésedet fejezed ki mindennel ami mögötte áll.

Ha valaki horogkereszteket rak ki mindenhova, de amúgy nem bánt senkit, mégis kinek árt vele?

2021. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

De, fel lennék háborodva, ha heterot vernének meg.


Jó, de miért gyűlöletkeltő egy olyan mozgalom, aminek az egyenlő jogok a legfőbb célja?

2021. júl. 23. 10:09
 26/35 anonim ***** válasza:
24%

25

Azért mert egyenlő jogok vannak.

Hetero emberekre is vonatkozik, hogy nem házasodhatnak azonos neműekkel, ők sem fogadhatnak örökbe így gyereket, és ők sem terjeszthetnek meleg propagandát az iskolákban.


Ezek a törvények nálunk mindenkire vonatkoznak, akkor mégis milyen egyenlő jogokért harcolnak?

2021. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
12%

# 25

Majd ha a vak emberek is mindenféle korlátozás nélkül kaphatnak jogosítványt akkor lesz egyenlőség.. bezzeg ezt senki sem szorgalmazza


Ugyan így egy meleg pár se fogadhasson örökbe, mert torzul fog fejlődni a gyerek énképe, és a környezete is ki fogja rekeszteni. Csak ugye ezt már nehezebb végig gondolni, mint azt hogy egy vak ember minden gyalogost elütne..

2021. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

De egy hetero ember mi a bánatnak akarna azonosneművel összeházasodni? XDD

Egy heteronak joga van olyannal összeházasodni, akit szeret, egy melegnek meg nincs, max összeházasodhat valakivel, akit a büdös életben nem fog szeretni, meg átverheti egy életen át azt, akivel összeházasodott. Nagyon fsza egyenlő jogok.

Ennyi erővel meg azt mondom, hogy azért jó a melegházasság, mert akkor a heteroknak is több joga lesz, nem is értem miért nem tudnak enne örülni. Pont annyi értelme van, mint a "dehát ők is házasodhatnak ellenkező neművel" kijelentésnek.


A "melegpropaganda" soha nem volt iskolai téma. Egyszer nem mondott nekem senki felvilágosító órán semmit a melegekről, pedig azért nem vagyok öreg. Sőt, egy ismerősömnek más iskolákból, sem mondtak semmit a melegekről. Sok tanár ír arról, hogy az iskolájukban soha nem volt szó melegekről, és nem értik, hogy mégis milyen melegpropagandáról pattognak egyesek.

Ellenben csak a heteroszexuálisról szóló felvilágosításon már hallottam olyat, hogy a védőnő azt mondja, hogy a hüvelybe felkenhető sperma ölő krém (nem tudom mi már a pontos neve, de a funkcióra emlékszem) az azért nem jó,mert 20 percig várni kell a hatásra, és nem várhatja el egy LÁNY/NŐ A FIÚTÓL/FÉRFITÓL, HOGY VÁRJON HÚSZ PERCET SZEX ELŐTT.

Mondjuk engem az is érdekel, hogy mit neveznek egyesek propagandának. Mert ha azt, hogy ne gúnyold a másikat, meg húzz kotont, mielőtt bárkinek a testnyílásába belógatod, hogy ne legyél nemi beteg, akkor ott azért van baj, aki ezt propagandának titulálja

2021. júl. 23. 10:36
 29/35 A kérdező kommentje:

És mi lenne ha a kirekesztést előznénk meg? Ja, ahhoz értelem is kéne, nem szóltam, bocs má'... Egyébként azért is kilehet közösítve egy gyerek, mert szemüveges. Mégse mondjuk azt, hogy hú Petike, vedd már le a szemüveget, hogy ne csúfoljanak. De amúgy a gyereket a suliban lehet azért csúfolnák, mert nincsenek szülei.


Egyébként nem gondolom, hogy a meleg szülők okoznak torz énképet. Az alkalmatlan szülők okoznak ilyet. Alkalmatlan szülő meg lehet egy hetero pár is,pont ugyanúgy,ahogy egy meleg szülő pár is. Semmi összefüggés. Vagy torz énkép alatt azt érted, hogy meleg lesz a gyerek? Érdekes, hogy a melegeket is hetero szülők nevelik, és mégis léteznek. Vagy ez csak úgy működik, hogy hetero szülőnél random, hogy meleg lesz-e a gyerek, meleg szülőnél meg fix, hogy meleg lesz? Jó tudni.

2021. júl. 23. 10:42
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

A Discordon jelenlévő kanapéharcosokat szerintem ne hasonlítsd a betörőkhöz - az interneten (pláne olyan közösségekben, ahol teljes anonimitással tudsz üzenetet küldeni) megszólnak még akkor is ha nem teszel ki semmit a neved alá. Lehetne ott akár mosolygósszmájli vagy ausztrál zászló is, mert még ha amiatt nem is, de valamiért előbb vagy utóbb be fognak szólni. Ilyenek az emberek online (persze vannak kivételek - akinek nem inge, ne vegye magára).


A valós eseteket illetően pedig: ha szivárványos zászlót tesz ki valaki az ablakába, akkor joggal hiheti bárki, hogy ha még az illető nem is tartozik az adott csoportba, de mindenesetre támogatja a mozgalmat. Mert a szivárványos zászlónak is van egy bizonyos jelentése, mintahogy a magyar zászlónak, a fordított keresztnek, és a sátánista csillagnak is, és ha te ezeket viseled magadon vagy teszed ki a házad ablakába, akkor sajnos vagy nem sajnos, de lesznek olyanok, akik ellenszenvesen fognak rád tekinteni. Nekem egyszer egy haverom mesélte, hogy az állomáson elkezdte őt fikázni egy csapat, mert egy bizonyos csík volt a csizmáján, ami a rasszizmusnak a jele. Én egészen odáig azt sem tudtam, hogy ilyen létezik. Szóval igen, van jelentősége mindezeknek a szimbólumoknak, még ha te nem is társítasz hozzájuk semmiféle jelentést, de mások könnyen hihetik azt, hogy te támogatod az adott mozgalmat vagy szubkultúrát, és igen, vannak olyan elvetemültek, akik emiatt még képesek betörni is valakihez vagy képesek megverni valakit fényes nappal.

2021. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!