Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Munkanélküliek, ti mivel...

Munkanélküliek, ti mivel töltitek az időtöket? Mit csináltok otthon?

Figyelt kérdés
Kizárólag a nem egyetemista, nem kismama munkanélküliek válaszát várom.

2021. júl. 24. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
talan munkat keresnek?
2021. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

• Munkát keresek

• Itton besegítek háztartási munkába mint elmosogatás takarítgatás, seprés felmosás, boltba járás stb.

• Netezek, délelőtt főként a különböző ügyek intézése magamnak, családnak ha valakinek segíteni kell (online befizetni való csekkek, számlák, stb)

Álláskereső portálok, facebook álláskereső csoportok böngészése. Szakmai tudás fenntartásával való igyekezet szakmai csoportokba való részvétellel a közösségi média felületeken, szakmai cikkek blogok fórumok nézegetése, olvasása, bár ez a része inkább estére meg éjjelbe nyúlóan marad, mert akkor vagyok ilyenre fogékonyabb, produktívabb. Aminek persze némiképp a hátránya is megvan ennélfogva, mivel reggel inkabb délelőttre nyúlik a felkelés 9-10 közt kb, meg is szólnak érte sokan, de már pont lesz@rom 😀 Egy eldugott isten pics.ja faluba lakok meg olyan részen ahol lehetőség a nullával egyenértékű, annyi dolgom meg nincs hogy fú de minden időmet kitöltse, így megengedem magamnak az inkább későbbi felkelést, mert annak se látom értelmét, hogy felkelek reggel 6-kor már, mert az a társadalmi elvárás hogy mert igenis kejjé' fel, jah, csak tökmindegy hogy akkor a napom így kijön normálisabban, vagy pedig fenn viribelek hajnalba, azt már olyan korán melókeresés, meg net, amit valljuk be 2-3 óra után elun az ember, azt még mindig ott vagyok, hogy fél délelőttől kezdve ne tudjak már mit kezdeni magammal egész délutánon át estig. És köszi, tudom, falun lakok, de nem...nem fogok kimenni kertbe kapálni 🤣 Én már nem abba a gyöppagyú generációba tartozok hogy húzzá' ki a kertbe kapálj azt nem lesz problémád meg csak az létezzen ha más nincs! Se affinitásom se kedvem se erőm hozzá. Az időjárás meg éghajlat változasról már nem is beszélve. 74 éves mamám végre múlt héten egy beszélgetés kapcsán ismerte el, hogy hát már valóba nem éri meg semmit termeszteni meg foglalkozni ilyennel mert semmi nem marad meg... Na pont őróla nem gondoltam pedig, hogy valaha ilyet fog mondani, amíg bírta magát, csak a kert meg a kinti gyöppölés létezett 😀

2021. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Melót keresek, bármi módon fejlesztem magam, kondizás, futás, meditálás, olvasás, főzés, gépezés, focizás stb.. és nem utolsó sorban f.szverés, utóbbiról igyekszem leakadni
2021. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Amikor munkanélküli voltam néhány héttel ezelőtt, akkor ezeket csináltam: Tanultam(nyelvet + emeltre készültem), munkát kerestem(kb egész nap álláskereső portálokon lógtam), panaszkodtam, hogy nincs munkám, edzettem, takarítottam, főztem, sokat aludtam, pihentem. Mindössze 1,5 hétig voltam munkanélküli szerencsére.
2021. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a nyáron felmondtam melóban,lazulni akartam, ezért 3 hónapig álláskeresőin voltam. Én mindig sorozatot néztem, főztem, de 90%ban a barátaimmal voltam. Sétáltunk, kirándultunk, edzettünk, iszogattunk, vagy csak egymásnal lógtunk.
2021. júl. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Miért, ha nincs munka, megáll az élet? Nincs a munkán kívül értelmes elfoglaltság?

Én sosem gondoltam, hogy kényszeresen produkálnom kéne valamit, mint egy fejös tehénnek, vagy bazári majomnak.

Így amíg nem volt munkán, főként lazultam, végre kipihentem megszűnt munkahelyem stresszeit, fáradalmait. Pár hónapig emer voltam, nem rabszolga és jólesett.

Persze ezt itt nem nagyon fogja senki leírni, mert azt illik válaszolni, hogy kapáltak, tanultak és mellette 0-24-ben munkát kerestek.

2021. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

köszi 6-os (2-es vagyok) szívemből szóltál szintúgy, valahogy hasonlóképp fogalmaztam meg :D

Rohadtul elég volt már a mai köcsög világba (is) főleg egy agybakúrt falun, hogy ha nincs munkád akkor már kb. egy büdös senkiházi lenne akárki!

Direkt azért írtam le én is hogy elhiszem hogy falun vagyok, de nem fogok kimenni a kertbe se kapálni se semmit! Mert létezik ezenkívül más is! Nem csak odáig terjed a tudomány hogy ha falun vagy akkor semmit mást nem csinálhatsz mint kint kubikolhatsz látástól vakulásig

2021. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7-es

Én tömbházban lakok,én örülnék, ha lenne kertem, amiben kapirgálhatnék. De értem, mit akarsz mondani.

Szóval nem azzal van bajom, hogy csinálnom kéne valamit, mert amúgy elég tevékeny ember vagyok, nem tudok soká fenekemen ülni. Viszont ez a muka központuság, hogy sokan el sem tudják képzelni, hogy más opcio is létezhet, mint robotolni, termelni, közben álszentek, mert maguk is utálják az egészet, csak annyi eszük nincs, hogy akkor csinálják azt, amit szeretnének, na ez a hányinger.

Találkozom valakivel az utcán és :

"Dooooogozni mész???"

"Hol dooogozol?"

Semmi más nem létezik a sötét fejükben a dógozáson kívül.

2021. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyet értek a 6. válaszolóval.

Egyszer egy állásinterjún megkérdezték, mit csináltam az idő alatt, hogy nem dolgoztam (mert akkor csak a megörökölt lakásom bérleti díjából éltem), én meg mondtam, hogy pihentem, rajztanfolyamra jártam. Erre kijavított a HR-es nő, hogy "Tehát munkát keresett, ugye?" Én meg mondtam, hogy nem, azt éppenséggel nem csináltam. Nagyokat néztek...

Tapasztalatom szerint gyakori dolog, hogy valaki azért menekül bele ennyire a munkába, mert nem tudja saját magát elviselni, nem tud "saját magával lenni". A másik ok meg ennek a világnak az a felfogása, hogy muszáj folyamatosan bizonyítanod másoknak azzal, hogy mennyire elfoglalt vagy, hogy ne vegyenek semmibe. Tisztelet a kivételnek...

2021. júl. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvégre haszonállatok vagyunk, vagy mi a fene?
2021. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!