Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kijöhet egymással egy értelmis...

Kijöhet egymással egy értelmiségi és egy újgazdag cicababa? (elméleti kérdés)

Figyelt kérdés

Anyám és apám még gyerekkoromban elváltak. Apám családja értelmiségi: orvosok, tanárok. Anyám családja munkás alsó-közép, viszont jól be tudtak házasodni, így most élvezik, hogy pénzben úszkálhatnak. Minden héten mani-pedi, póthaj, és a diétákról meg a pasikról kimerülő beszélgetések.

Én apámra ütöttem, idén végeztem el az egyetemet, és most készülök még továbbtanulni. Anyám családja ÁLLANDÓAN szekál, amikor találkozunk valamilyen összejövetelen. A kisebbségi komplexusukat rajtam vezetik le, pl olyanokat mondanak, hogy lányként miért lettem mérnök? Soha nem lesz senkim, egy pasi sem nézne rám, miért nem fogyok le egy kicsit, miért nem hízok meg, miért nem sminkelem magam. Pedig átlagos a kinézetem, félévente egyszer meglátogatom a kozmetikust és a fodrászt, ezen kívül van más dolgom is az életben, mint fürödni a férjem pénzében. Én beházasodás helyett megkeresem saját magamnak a pénzt. Azt azért hozzátenném, hogyha normálisabbak lennének, akkor egyáltalán nem érdekelne, hogy milyen életszínvonalt képviselnek, egész egyszerűen csak hidegen hagynának. De ők anélkül is generálják a konfliktust, és anélkül is beszólogatnak, hogy én egy szót szólnék. Tudom, hogy most azt fogjátok leírni, hogy ignoráljam őket, de szimplán szeretném ha reflektálnátok a kérdésre.

Abszurd, hogy pl. egy szülinapra nem tudok úgy elmenni, hogy ne cseszegetnének, hogy miért nem vettem fel magassarkút, és hogy mennyire meghíztam, miért piros ruhát vettem fel, miért nem rózsaszínt? Mindent kritizálnak rajtam, csak azért, mert gyűlölnek, pontosabban azt, hogy értelmes vagyok. Nem tudok velük miről beszélgetni, mert amint megpróbálok a kozmetikán és a fogyókúrán kívül egy fokkal értelmesebbről beszélni, akkor kinevetnek, vagy lenéznek.

Nagyon rosszul esik, hogy lenéznek, pedig gyakorlatilag semmit nem ártottam nekik, és semmi rosszat nem tettem, pusztán nem vagyok cicababa.

A valóságban kijöhet egymással egy értelmiségi és egy cicababa, vagy szimplán csak az anyám családja személyiségzavaros és semmi köze ennek a társadalmi réteg kérdéskörhöz?


2021. júl. 26. 01:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Annyiszor hangoztattad a kérdésedben, hogy te értelmiségi és felsőbbrendű vagy, hogy inkább emiatt nem szerethetnek téged. Az ellenszenvet már a másik emberre való nézésedből is ki tudod váltani, ugyanis a testbeszéd az árulkodik és aki nem komplett naív, az ha tudatosan nem is, de érzékeli ezt.
2021. júl. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Soha egyszer sem dicsekedtem a diplomámmal, vagy azzal, hogy egyetemre járok. Bezzeg ők a "pénzükkel", hajajaj. Szinte hányinger hallgatni.
2021. júl. 26. 01:11
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Megnyugtatlak, nem vagy értelmes.
2021. júl. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
#2 nem azt mondtam, hogy dicsekedtély hanem hogy annak alapján amit te ide leírtál, lenézed őket. Ez pedig árulkodik a metakommunikációban, melynek eredményeképpen ők sem szeretnek téged.
2021. júl. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag instasztoriba posztolgatják a márkás ruháikat, hogy mindenki lássa. De nyugodtan támadj le rögtön, ők anélkül cseszegetnek, hogy egy szót szólnék, tudod? Én nem szégyellem legalább ide leírni, hogyha már ők engem amiatt nevetnek ki, mert egyetemet végeztem, és folytatom diákhitelből, hogy ne függjek anyagilag se a szüleimtől, és a jövőben a férjemtől sem, akkor én is leírhatom, hogy szerintem gáz, hogy kinevetünk valakit emiatt.
2021. júl. 26. 01:17
 6/14 A kérdező kommentje:
4: engem ők nem érdekelnek, soha nem néztem le senkit, mert nem az számít, hanem az, hogy milyen ember vagy és milyen belső értékeid vannak. Ha ők sem néznek le engem, és nem akarnának állandóan cicaharcot generálni, amihez nekem se kedvem, se energiám, akkor magasról lesz*rnám az egészet. Úgyhogy nem, nem nézem le őket, azt nézem le, ahogyan viselkednek egy olyan emberrel, aki SEMMIT nem ártott nekik.
2021. júl. 26. 01:19
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Rendben, ha így van, akkor félreértelmezhettem a kérdésedet, mert eléggé indulatosan fogalmaztad.


Ha ennyire toxikusak és neked tényleg nincs benne a kezed, akkor érdemesebb őket elkerülni, ugyanis a befogadáshoz fel kell venned az ò kultúrájukat, ami úgy látom esetedben nem fog menni.

2021. júl. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*ő kultúrájukat
2021. júl. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Bunkó emberek, idióta rokonok mindenhol akadnak, ennek önmagában az égvilágon semmi köze a társadalmi rétegekhez, de te legalább olyan felszínesnek és előítéletesnek tűnsz, mint amilyennek őket jellemzed.
2021. júl. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én bárkivel jóban vagyok, aki értelmes, normális. Vannak olyan emberek, akikkel nem lennénk egy hullámhosszon, de soha nem sérteném meg őket. Engem ők annak ellenére szekálnak, hogy semmit nem tettem, még csak csúnyán sem néztem rájuk, hanem mindig barátságosan igyekeztem hozzájuk fordulni. Ennek ellenére csak azért utálnak, mert nem tudok azonosulni a nézeteikkel, és értelmiségi vagyok. Nyilván toxikusak, de gondoltam megmagyarázom, hogy mi lehet az oka, ha pedig elolvasod a kérdést, akkor pont az érdekel, hogy csak szimplán kretének, vagy köze van ennek a társadalmi osztálykülönbséghez?
2021. júl. 26. 01:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!