Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek a kényszerek, gondolatok...

Ezek a kényszerek, gondolatok Paranoia-nak számítanak?

Figyelt kérdés
Ha van nálam kulcs,telefon,bérlet akár a táskámban/zsebemben kb 2-3 percenként megnézem hogy biztos megvan e. konkrétan nem attól félek hogy újat kell venni hanem azért mert az a bizonyos tárgy már régen megvan nekem és félek hogy máshoz kerülne, és többször nézem meg hogy biztosan bezártam az ajtót szekrényt stb, sőt még órák elteltével is szokott idegesíteni hogy biztos bezártam e. És még amikor elmegyek otthonról és nincs otthon senki egyfolytában azon agyalok hogy valaki éppen jönne és esetleg próbálkozna bejutni.ez paranoia-nak számít? vagy idővel elmúlik ez a kényszer? 17F

2021. júl. 30. 20:04
 1/4 A kérdező kommentje:
És jelzem olyan gondolatom nincs hogy valaki meg akarna ölni vagy követnének:D És még ami szokott idegesíteni hogy pont akkor gyullad ki valami a házban amikor senki nincs otthon
2021. júl. 30. 20:07
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
ez már OCD, igen.
2021. júl. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, én nem hinném, hogy ez normális. Te gondolom most még a szüleiddel élsz, normál esetben, gondolj bele, mi lesz, ha egyedül fogsz élni, elkezded a saját életedet egyedül? Akkor egész éjszaka azon fogsz parázni, hogy mi van, ha betörnek?
2021. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem paranoia, kényszeresség. Ha csak erre az egy dologra korlátozódik, lehet hogy idővel kinövöd.
2021. júl. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!