Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Öregedésre hivatkozás igazából...

Öregedésre hivatkozás igazából lustaság, önfelmentés bizonyos dolgok alól?

Figyelt kérdés

Majdnem minden 40 év körüli embertől hallom néha, hogy elejtenek megjegyzéseket hogy ez már így meg úgy az öregség, fiatalon bezzeg máshogy volt stb.


Én 41 vagyok, de nem önteltségből mondom de nem értem mire gondolnak. Lehet hogy én agyban, érzelmi szinten "gyerek" vagy "fiatal" maradtam és testileg sosem terheltem túl magamat (sportban versenyzés vagy egyetemi bulizás: ital, cigi, nem alvás stb.) vagy egyszerűen fiatalon nem próbáltam ki önmagamat sem szellemileg, sem fizikailag így egyszerűen nincsen összehasonlítási alapom?


Ez utóbbi logikus lehet, mert egyik barátom akivel bicajozni mentünk mondta hogy jaj még 20 éve itt és itt miket megcsinált bicajjal, most már nem menne. Én meg soha ilyen fittnek mint most 41 évesen nem éreztem magamat, viszont én sosem mentem bele fizikailag kockázatos helyzetekbe vagy versenyzésbe.



2021. aug. 1. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem tudom, mások mit csinálnak....

Én 62 éves nőként többet sportolok, mint 40évesen... 50 körül kezdtem bicajozni, az elmúlt években Ausztriában több hegyet megjártunk bicajjal (NEM e-bike-kal!!!). Eszembe sincs öregségre gondolni, pedig hát nem áltatom magam, benne járok.... A munkát sem fogom abbahagyni, kell az értelmes tevékenység a szellemi frissesség megőrzéséehz. :)

2021. aug. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kor, hanem egeszseg- es eletmodfuggo, hogy mikor erzed magad oregnek. En is 41 vagyok, es tul vagyok olyan traumakon, hogy meg a lepcsozes is kifaraszt. Nagy altalanossagban viszont trauma sem kell hozza, ha a masodik 20 evet sport nelkul, esetleg karos szenvedelyekkel tolti az ember, annak bizony 40 folott mar bojtje van.
2021. aug. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
40 éves kor felett, kétszer annyit kell tenni az egészségért, A legtöbben ugyanúgy esznek ugyanazokat, de közben az anyagcsere lassul, ezért jön a has a hízás.Ez hozza a magas vérnyomást, cukor- ér betegségeket. Mozogni kell, és lehetőleg nem jól lakni, lemondani pár dologról. szóval tenni kell érte, tehát a válasz, lustaság. És pont ez a 40 év a határ addig , még tolerálja a szervezet ahogy tudja, de ahogy írták, utána már böjtje van.
2021. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Tovabbra is windsurfozo hetveneseket es fuvet nyiro kilencvenevest latok magam korul, jo, hogy nem magyarok. De a negyven az kb a bronzkorban volt idos.
2021. aug. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!