Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egy interne...

PetheD kérdése:

Miért van az, hogy egy internetes adásvételi fórumon az eladó nem pontosan, hiányosan vagy ellentmondásosan hirdeti meg a terméket?

Figyelt kérdés

Internetes adásvételi oldalakon (pl. Jófogás, Marketplace) nem egy esetben tapasztaltam, hogy az eladó nem írta le teljes körűen a terméket, vagy eltérő árat tüntetett fel a címoldalon és a termékleírásban, vagy a szállítási adatok nem feleltek meg a valóságnak. Az első esetben, pl. egy szekrény, szekrénysor, vagy egy ruhadarab esetén a méreteket nem adta meg, vagy csak annyit írt, érdeklődés esetén, kérésre mérni fog. Számomra ez azért problémás, mert ha a terméklap alapján egyértelmű, hogy nem tudom használni a terméket, mert pl. nem fér el arra a helyre, ahová szeretném, vagy nem tudom felvenni, mert nem a méretem, akkor nem fogok feleslegesen érdeklődni az eladónál. Másrészt, előfordult, hogy konkrét szállítási feltételeket tüntetett fel, és csak az üzenetváltás során derült ki, hogy nem postázza, csak személyes átvétel lehetséges. Neki nem volna egyszerűbb, ha veszi a fáradságot a pontos adatokhoz, és nem kell újból és újból feleslegesen leveleznie? (Ha egyáltalán válaszol...)

A másik kategória, amikor gyanúsan nem reális árat ad meg, pl. 100 forint, 1000 forint (a listázásnál is ez jelenik meg), és a hirdetés elolvasásakor derül ki, konkrétan mennyiért is árulja. Ha egyértelműen megadná az árat, lehet, rá sem kattintanék a hirdetésre.

Ezt, a nem hiszem, hogy feltétlenül tudatos, de mégis félrevezető magatartást az utóbbi 2-3 évben különösen is gyakran tapasztaltam. Mi lehet az oka? Figyelmetlenség? Fáradtság?



2021. aug. 2. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Én ezeknek szoktam irni egy trollkodó privatüzenetet. Vagy lebaszom őket amiért nem jól töltik ki.
2021. aug. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%
Úgy vannak vele, hogy addig nem fektet bele több energiát, amíg valaki nem érdeklődik, mert minek.
2021. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Van az emberek egy része, aki iszonyat igénytelen kb. mindenben, meg egy másik része, aki a lakcímét se tudja normálisan leírni, és ők is használják ezeket az oldalakat.
2021. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!