Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért történik velem mindig ez?

Miért történik velem mindig ez?

Figyelt kérdés
Sose tudok elég erélyesen nemet mondani és így mindig olyan szituációba keveredek ami nekem rossz, amit nem akarok és amiért utána szégyellem is magam. Vagy a következményektől félek, vagy a másikat nem akarom megbántani, de sose sikerül érdemben nemet mondani. Emiatt használtak ki a munkahelyen, bántottak a suliban és emiatt megyek bele olyan kapcsolatokba amik végül nekem rosszak. Mindig próbálom elkerülni az ilyen szituációkat és nem barátkozni sem, de amint feltűnik egy ember a láthatáron onnantól megállíthatatlanul elkezd megindulni a lavina és mivel nem tudok nemet mondani szinte elsöpör. Oké, ezek eléggé nem konkrét példák, de remélem érthető. Most is belementem valamibe amibe nem kellett volna és kínoz a bűntudat, a szégyen és a depresszió. Mit tehetnék ilyen szituációkban? Próbáltam mindig szépen nemet mondani, úgy csinálni, h a másiknak ne fájjon de sose jött be. Mintha nem is mondtam volna semmit:(
2021. aug. 2. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha a szép szóból valaki nem érti meg, hogy a nem az azt jelenti, hogy nem,akkor onnantól kezdve nem kell törődni az illető lelkivilágával. Úgy kell mondani, hogy megértse! Egyébként tudom, hogy ez nem egyszerű, sok embernek ezt tanulni kell. De a saját érdekedben meg kell tenned. Ha nem teszed, egész életedben ki fognak használni, baleknak fognak nézni.
2021. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok/voltam, míg ki nem próbáltam párszor, hogy kimondtam: NEM! Figyeltem, mi történik, mi nem történik. Azóta is élek.

Tedd fel magadnak a kérdést:

"Mi a legrosszabb, ami történhet velem, ha kimondom, hogy NEM? Túlélem? Igen. Lesz holnap? Igen. Akkor no para!"

2021. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi probléma. Sokan örülnének egy ilyen nőnek, aki nem tud, nem mer nemet mondani. :))))
2021. aug. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem vagyok nő... :D
2021. aug. 3. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!