Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig leblokkolok ha váratlan...

Mindig leblokkolok ha váratlan helyzet ér, vagy történik valami, mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Ha történik valami váratlan akkor arra fókuszálok ami történt, és leblokkolok és nem jut eszembe semmi, nem gondolkodom el azon hogy mit kéne tenni. Mi ez problémamegoldó képesség? Hogyan lehet rajta javítani?
2019. szept. 27. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, túl sok érzelmet kelt benned az adoctt szituáció és azért van, nem tudom. Érdemes lehet pszichodráma vagy hasonló csoportokban gyakorolni szerepeket például, melyek ilyen szituációkhoz kötődnek.

Utólag végiggondolni az érzéseket: "mit éreztem? Miért éreztem? Mit kellett volna tennem?" is sokat segíthet, szerintem.

2019. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ezt tudod magadról, az már jó. Arra kell koncentrálni, hogy nyugodtan pár másodpercig gondold át a helyzetet, ne akarj rögtön görcsösen mondani valamit. Ha pár másodpercig nyugodtan tudsz gondolkodni, akkor előbb-utóbb jön a megoldás, a helyzetben is, nemcsak utólag.
2019. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!