Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 20 éves fiatalokat miért...

20 éves fiatalokat miért gondolják "butának"?

Figyelt kérdés

Lehet hallani gyakran ilyet bizonyos témák: párkapcsolat, barátságok stb. kapcsán hogy "Nem tudnék mit kezdeni egy huszonévessel, miről beszélgetnék vele", de valahogy úgy mintha 40 éves korból nézve egy egyetemista korú ember óvodás szinten volna értelmileg, érzelmileg.


Előfordulhat hogy én érzelmileg megragadtam 20-as éveim elején és ezért nem érzem most 41 évesen gyereknek azt aki 20 éves?



2021. aug. 3. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki más. Az életkor csak arra “való” hogy tapasztalatokat szerezzen az ember, nem lesz ettől senki sem okosabb vagy butább. Egy 50 felettinek lassul az agya, megfontoltabb döntéseket tud hozni például. Egy 20 éves kicsit merészebb, de lehet ahhoz a bizonyos feladathoz meg arra van szükség. Minden életkornak megvan az előnye / hátránya.
2021. aug. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi más korosztály más érdeklődés ahogy én 25 évesen nem értem hogy mondjuk miért jó ez vagy az meg mondjuk apám aki 53 nem érti hogy mi a jó nekem a számítógépen játszani de úgy van vele dolgozom az én pénzem az én időm arra költőm amire akarok aki értelmes így gondolkozik aki nem az meg olyan amit te mondasz hogy aki másképp gondolkozik az mind hülye
2021. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Általánosítanak (ez egyébként minden korosztályt érint) és abból a kisebbségből indulnak ki, amit könnyebben észrevesznek. Például egy hangoskodó, részeg társaság sokkal könnyebben észrevehető és megjegyezhető, mint mondjuk egy színházban ülő baráti kör.


Az, hogy valaki mennyire értelmes az nem (feltétlen) korfüggő. Láttam már elképesztően ostoba huszonéveseket és hasonlóan ostoba ötveneseket. Ugyanígy, találkozni nagyon értelmes tizenévesekkel és szintén értelmes nyugdíjasokkal. Az ember többet számít, mint vannak.


Vannak hetven feletti nyugdíjas ismerőseim, akikkel nagyon könnyen megtaláltam az összhangot és a legjobb beszélgetőpartnereim között vannak (olyan nincs, hogy nincs témánk), míg tavasszal megismertem egy tizenkét éves lányt és vele is szintén nagyon jól kijövök. Nem kor függvénye a dolog.


Valószínűleg úgy gondolják, hogy a fiatalok nem éltek át elég sok mindent és fejben túlságosan gyerekek (nem alaptalan elgondolás). Párkapcsolatra szerintem is borzasztóan sok lenne húsz év különbség (elsősorban a különböző életszakaszok miatt), de egy barátságra egyáltalán nem.

20L

2021. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem buták, csak mások a prioritásaik. 10 éve pl az érdekelt, hogy hova megyek bulizni a hétvégén meg hogy hogyan élem túl az egyetemi vizsgáimat. Ma ezek a témák hidegen hagynak, az foglalkoztat, hogy hogyan nevelem a kislányomat és hogy hogy fogunk házat venni.
2021. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem buták, csak tapasztalatlanok. Minden korosztálynak mások a prioritásai.Fiatal korban a tanulás, szórakozás, buli középkorúként a munka, párkapcsolat, magánélet, időskorban meg pihenés, unokázás, egészségi gondok.

Ennyi.

2021. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyet ír, az nem butának gondolja a 20évest, hanem magához képest tapasztalatlannak. Nem az lenne a gond, hogy nem lenne miről beszélni, hanem lennének dolgok, amiket a 20éves a korából és az éeltszakaszából kifolyólag nem fog tudni megérteni.
2021. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok buta ember van, ez tény. Azelőtt is volt, meg lesz is. Nem attól függ hány éves. Amúgy meg azért szokták mondani, mert nem tudna felszedni pl egy 20 éves csajt, mert sose kellene annak a csajnak. Volt ilyen haverom, az életbe nem tudott felszedni egy nőt sem, menekültek előle a szóraklzóhelyen. Ő alakított ki ilyen ideológiákat, úgy próbálta előadni, hogy neki nem kell a csaj.
2021. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom butának a fiatalokat, tanárként sokat beszélgetek velük és nagyon sok éles eszű, értelmes fiatalt ismerek. Rokont, tanítványt, egyre megy. De! Bármennyire is jól el tudok velük beszélgetni, párkapcsolatra egy ilyen fiatallal nem tudnék összejönni, mert teljesen más a világunk, máshogy élnek meg és értékelnek dolgokat. Lehet egyetértés a korosztályok között, de kapcsolatra semmiképp nem tudnék komolyan venni egy huszonévest.
2021. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!