Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tovább, egyetem után?

Hogyan tovább, egyetem után?

Figyelt kérdés

Jelenleg 22 éves vagyok, és most végeztem programtervező informatikus szakon. Jelentkeztem mesterre, és fel is vettek. Tehát jó esetben még van hátra 2 év egyetem.

Viszont fogalmam sincs, hogy mit is szeretnék. Ugyanis az elmúlt 3 év alatt sehol nem dolgoztam, csak az egyetemre koncentráltam. Emiatt viszont semmilyen releváns ipari tapasztalatot nem szereztem, az egyetemen megszerzett tudás meg köszönőviszonyban sincs a munkaerő piacon elvártakkal. Tehát jelenleg az elvégzett 3 év semmit nem ér, mert a gyakorlati tapasztalatom az kereken 0. Most meg hogy fogok menni mesterre, úgy érzem, hogy a következő 2 év se fog jelentős pluszt hozzáadni a tudásomhoz.

A megoldás az lenne, hogy elmegyek msc mellett dolgozni valahova. Viszont egyszerűen nem tudom megoldani, hogy az egyetem mellett munkát vállaljak. A családom elvárja a jó eredményeket, plusz barátnőm is van, és versenyszinten sportolok. Ezek mellé még hozzátartozik az igazság, hogy nem vagyok valami fhú de okos, elég nehezen tanulok, tehát napi sok-sok órát tanulással kell töltenem. És még aludni is kéne valamikor.


Nem tudom, mi tévő legyek. Ha elmegyek mesterre, akkor 2 év múlva lesz egy msc-s diplomám, csak éppen 0 használható tudás lesz mögötte. Mivel elméletben nagyon jól tudnék mindent, de gyakorlatban semmihez sem értenék. (Mint ahogy most is.)

Vagy pedig nem veszem komolyan a mestert, beiratkozok, hogy legyen jogviszonyom, és betudjak kerülni egy gyakornoki pozira. Persze így a munkára koncentrálnék, tehát a mestert azt ott hagynám valószínűleg. Ami a családomnak biztos nem tetszene.



2021. aug. 4. 15:37
1 2
 11/11 anonim válasza:

Az alapján, amit írtál, kicsit úgy érzem, hogy azért akarod folytatni az egyetemet, mert félsz attól, hogy nem találnál munkát. (Lehet, hogy nem így van, nekem most ez jött le.) Ebben az esetben azt javaslom, gyakorolj - ahogy már el is kezdted. Add be a jelentkezésed több helyre, ne úgy készülj, hogy élet-halál kérdése egy-egy interjú, hiszen sok opció van, amelyek egyike akár az is, hogy egyszerűen csak folytatod az egyetemet.


Egyébként sokféle állásinterjú van. Voltam olyan helyen, ahol algoritmikus feladat nem volt, viszont egy 15 oldalas teszten kérdeztek ki C++-ból (CAE Engineering). Epamnál algoritmikus feladatok vannak, viszont ha még mindig ugyanaz a felvételi procedúra, akkor egy online teszten előre megadott kódokba kell beilleszteni egy-egy sort vagy sorbarendezni kódsorokat hogy megoldja az adott feladatot, tehát nem neked kell kitalálni a megoldást - plusz epamnál bekerülhetsz egy 3 hónapos Java-betanulós kurzusra (cserébe alá kell írnod x évre, hogy maradsz). Volt olyan hely, ahol pont nem érdekelt senkit az algoritmikus gondolkodás, csak hogy az x technológiát, amit a cég ismer, használom-e aktívan, tudom-e mi-micsoda. (Erre nem tudok jó cégnevet írni, mert külföldre közvetítettek embereket, bocsi. :D) Ha ebben magabiztosabbnak érzed magad, akkor nosza rajta, nézz ki egy jó kis Java-s keretrendszert, amire keresnek embert, és rakj össze benne 2-3 alkalmazást. Plusz az ilyen helyekre be kell vágni, hogy melyik rövidítés mit takar. Volt olyan hely, ahol algoritmikus feladatot kellett megoldani, de alapvetően jószándékkal álltak az emberhez, azaz ha nem látod egyből, hogy mit kell csinálni, akkor elhangoznak segítő kérdések, nem kell hibátlanul kódolni, sokszor nem a kódolás a legfontosabb, hanem hogy meggyőzd az embereket, hogy érted, mi a feladat, megvannak a megoldás lépései (pl. Nokia). Megkérdezhetsz barátokat, ismerősöket is, hogy ők milyen feladatokkal találkoztak, sokszor ismétlődnek feladatok egy-két helyen. Sok helyen eleve készülnek olyan emberekre, akik nem olyan magabiztosak a tudásukban, de látnak bennük potenciált, felveszik őket mondjuk egy kisebb fizetéssel, aztán majd ha beletanulnak, akkor emelnek.


Ha tényleg komolyan érdekel az egyetem, és csak mellékes aggodalom, hogy utána sem lesz "használható tudásod", akkor továbbra is javaslom a projektezést. Az ELTE-nek van jópár céges együttműködése (vagy legalábbis volt, amíg én odajártam): Ericsson, Telekom, jóégtudja, a fél TDK csoport az erlangos projekteken dolgozott. Tavaly volt egy Projekt Fórum ( [link] hátha idén is lesz, illetve az ELTE BSc vagy MSc Facebook csoportjában tudsz keresgélni, rákérdezni, hogy ki dolgozik és milyen egyetemi projektben. Szerezhetsz gyakorlati tudást és jellemzően nincs olyan belépési kritérium, hogy oldj meg valamilyen feladatot, így eggyel kevesebb stresszfaktor.

2021. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!