Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen téren tanuljak tovább?

Milyen téren tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

11-es vagyok és gimnáziumba járok. Jövőre már érettségizek és eléggé aggaszt a gondolat, hogy nincs elképzelésem az az utáni életemről. Szeretnék tovább tanulni, csak nem tudom, merre induljak el. Az egyetlen tantárgy, amely érdekel az az angol. Szinte folyékonyan tudom beszélni a nyelvet, viszont ezzel nem megyek sokra... Ajánlották már a turizmust vagy a tolmácsolást, de sajnos elég antiszoc vagyok, így emiatt nem szeretném. Ha bölcsészetre mennék, jóllehet, csak tanár lehetnék...

Vannak más dolgok, amelyek érdekelnek, pl. kép- és videószerkesztés, zene, írok dalokat és verseket is, valamint szeretek fotózgatni is. Nem találtam még olyan ágazatot, ahol ezeket a hobbijaimat hasznosítani tudnám... Tudna valaki segíteni?



2019. máj. 5. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szoftverfejlesztés.
2019. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem neked is az kéne, mint nekem, csak nem ugyanolyan körülmények közt.

Megengedheted magadnak, hogy mondjuk elmenj 2-3 évet dolgozni, akár több különböző területen is, hogy legyen rálátásod a dolgokra? S aztán, ha jött a megvilágosodás, akkor visszatérj nappali rendszerbe a felsőoktatásba?

Én nem tehettem, anyagi okok miatt. Meg amúgy se akartam igazán felsőoktatásra menni, nem tudtam volna végigcsinálni, viszont 8 év munka után rájöttem, merre akarok ténylegesen haladni, melyik terület érdekel igazán.

1-2-3 évet áldozni szerintem nem nagy dolog, ha utána megtalálod tényleg, amit szeretnél. Csak azért elkezdeni egy egyetemet, mert ezt várják el tőled, de aztán mondjuk kínkeservvel megszerzel egy olyan diplomát, amivel nem is akarsz elhelyezkedni...?

De persze a te dolgod, meg biztos vannak nálam okosabbak is, akik majd jól útba igazítanak.

2019. máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
#2: Érettségivel aztán elmehet gyárba arra a 2-3 évre.
2019. máj. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4%

Na, te is egy ilyen gyárlenéző majom vagy?

Én is abban dolgoztam, sőt abban is fogok, mert szeretem.

Nyilván nem a gombnyomogató operátor szinten. Viszont ha valaki nyitott szemmel jár, sokat tanulhat. És nem csak abban a szakmában, körül lehet nézni bolti eladóként, és irodai adminisztrátorként is (voltam mindkettő) - arra pl tök jó, hogy motiválja az embert, hogy ezen a fos szinten nem akar megragadni és inkább tovább tanul. (:

2019. máj. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
#4: Max arra fog rájönni, hogy mit nem akar csinálni.
2019. máj. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Feladom b+. Itt tényleg csak idióták vannak.
2019. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
"arra pl tök jó, hogy motiválja az embert, hogy ezen a fos szinten nem akar megragadni és inkább tovább tanul" - Erre anélkül is rájöhet, hogy tényleg elmenne oda dolgozni.
2019. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
#7: Én már az első nap rájöttem.
2019. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
En inkabb tovabb tanultam, aztan kb. 15-20 munkahelyen utasitottak el a jelentkezesemet, mire talaltam vegre egy helyet, ahol adtak eselyt. A sok elutasitas utan mar úgy voltam vele, hogy mindegy hova, csak vegyenek fel, szoval Meg akar gyarba is mentem volna úgy, hogy van egy diplomam.
2019. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 12.-ben (érettségi előtti évben, mert nulladikosok voltunk) tudtam már, mi szeretnék lenni, csak nem mertem arra a szakra menni. Bár azzal a hozzáállással (kishitűség, nem elég kitartás), az akkori agyammal és tanulási módszeremmel valószínűleg tényleg nem sikerült volna elvégezni. Aztán 8 év tévelygés következett.

Nos ezzel lehet, hogy nem segítettem. :D Bár annyi mondanivalót mindenképp szerettem volna átadni, hogy gondold végig, hogy amik érdekelnek, azok közül valamelyikből lehet-e valamit.



A fotózás jó, én is szeretek fényképezni.

Viszont nagyon nehéz... Ma már 'mindenki' fotózik.

Tehetség, látás kell hozzá és kitartás.

Talán mégis gondold végig!


Nem tudsz mondjuk valamilyen nyelvtanfolyamra és fotós tanfolyamra menni, aztán ha egyetem, akkor később, ezek után?

2019. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!