Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha tanulatlan családból...

Ha tanulatlan családból származom, akkor lehet esélyem tanultnak lenni ?

Figyelt kérdés

A szüleim sosem foglalkoztak a tanulmányaimmal:/ Így kisgyerekként én is leszartam.

Meg hát a keverékük vagyok, tehát lehet hogy nem is vagyok alkalmas egy normális egyetemi szakra?


2021. aug. 8. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne! Az, hogy igényed van a képzésre, tudásra, már bizonyítja, hogy nem egyszerűen a szüleid "keveréke" vagy, hanem egy önálló személyiség szabad akarattal. Ha valaki értelmiségi családból származik, bizonyos szempontból könnyebb dolga van, de ez messze nem jelenti azt, hogy más ne rúghatna labdába.
2021. aug. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Meglepi: a tanultságot tanulással érheted el!
2021. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden családban volt egy első diplomás családtag ;) Szorítok neked!
2021. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Diplomázni lehet, csak van amiből nem érdemes mert többre vinnéd egy szakmával, még ha derogál is.
2021. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem függ a szüleidtől... Az egész familiám mindenféle mérnökből meg orvosbol áll..

Eleinte én is ebben szerettem volna dolgozni de nekem inkább a művészi dolgok foglalkoztattnak és azzal megyek tovább.

Minden tőled függ legalább te tanult leszel a családból. 😁

2021. aug. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet, csak tanulj
2021. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon akarod, összeszeded magadat, és csak arra koncentrálsz, akkor igen.
2021. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Természetesen! Minden rajtad múlik! Ha könnyen tanulsz, akkor szerencséd van. Én nehezen tanultam, sok időm ment rá, de megérte. Vagy zseblámpa, vagy gyertya mellett tanultam, esetleg éjszakánként a konyhában. Lenéztek, megaláztak, de azt mondtam, azért is megmutatom! Két iskolázatlan szülő, hat gyerek, másfél szobában...van két szakmunkásképzői, egy középiskolai, három főiskolai diplomám hét szakból...felneveltem három gyermeket...már nem tudok dolgozni... Hajrá! Drukkolok neked!
2021. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben csak akkor lesz esélyed, ha kikerülsz a közegükből. Így egy minél távolabbi egyetemet javasolnék, és elég lenne ha csak 2-3 havonta mész haza.
2021. aug. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!