Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? Végtelenül irigy...

Mit tegyek? Végtelenül irigy vagyok a húgomra. 30/N

Figyelt kérdés

Ő 28, én 30. Mindketten már házasok vagyunk, ő a férjével 2 éve, én az enyémmel 1, de előtte 3 évig jártunk. Ő előbb lett nálam áldott állapotban, már kezd szép nagy pocakja lenni. Engem is elért, de még nem látszik konkrétan, csak hogy kicsit "meghíztam".


Férjem elutazott egy hétre, hogy segítsen anyósnak ügyintézésekben és a házban 1-2 dologgal, és akkor már régi ismerősökkel, gyerekkori barátokkal is találkozott. Húgom felajánlotta, hogy mehetnék hozzájuk, a vendégszobába, úgyis rég voltunk már együtt, én meg úgyis magányosan érezném magam egyedül. Teljesen igaza volt (nem szeretek ennyi ideig egyedül lenni a lakásban), nem is rosszból mondta, jól ismer engem, így hát elfogadtam. A férjével semlegesen vagyok, de ő is benne volt, nem voltam terhére.


Irigységem ott kezdődik, hogy egy hét alatt a húgom és férje párosát látni kvázi földön túli élmény volt számomra. Az egy dolog, hogy ők jobban állnak anyagilag (megbeszéltek szerint, amikor terhes leszek, háziasszonyként tevékenykedek, de nem kerestem előtte sokat), ezért többet engedhetnek meg maguknak. Az viszont nem feltétlen (szoros) anyagiakhoz kötött, hogy olyan harmónia van köztük, ami az én férjemmel soha nem volt. Nap közben jól elvoltunk húgommal, férje dolgozott. Aztán megjött a férje, szokott időben. A húgom lavór vizet készített elő, megmasszírozta a férje lábát. A férje pedig mirelit spagettit hozott, mert bár megfőztük a vacsorát, a húgomnak a mirelit spagetti fél hónapja állandó kívánsága, amit nem mindennap, de gyakran kielégít. Másik nap gumicukrot hozott neki, megint máskor ő is lábat masszírozott, és kölcsönösen kérdezik egymástól, szeretne-e valamit (pl. konyhába megy a húgom, a férje kér-e gyümölcslevet vagy vizet, vagy mást). 2 éve házasok, előtte fél évig jártak, de mintha még mindig ott lebegne a rózsaszín köd. És húgom állítása szerint, a mirelit spagettin kívül ez terhesség előtt is így zajlott. Mi is elvagyunk a férjemmel, de az egész sokkal laposabb a kezdeti rózsaszínhez képest, aminek a ködje házasság előtt elmúlt, de még mindig szeretem. Azonban, nálunk nincs olyan, hogy "csak így" hoz valamit, akár egy csokoládét. Amikor megyünk bevásárolni, akkor elintézünk mindent arra a hétre, legyen szó ételről vagy ha látunk jót, akkor babaruha. Pedig nem vagyunk megszorulva, csak kevesebb a bevétel húgoméknál. Ez nem is zavart eddig, csak miután láttam, hogy megy náluk. Nálunk is megvan a "rend", hogy amikor férjem hazaér, kérdezem, kére-e valamit, amikor pedig ő megy konyhába, ő kérdezi meg, kell-e nekem valami. Mégis... irigylem, hogy a húgom és férje közötti pillantások sokkal "többet árulnak el".


Ezzel az érzéssel mit tudok kezdeni? Nálunk se rossz, jön a baba, akit mindketten szerettünk, akkor meg mit irigykedjek más életére... :(


2021. aug. 11. 11:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Valami mégis hiányzik neked! De ezt te tudod,mert enyiböl nem tudom eldönteni,de 2 tippem van:

Több pénzt szeretnél,mondjuk ki nem vagy a párod nem olyan gyengéd veled,nem mutatja ki ugy,ahogyan te szeretnéd a szeretetét feléd.

2021. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Hát azért ha mirelit spagettin él a nő csak nem lehet olyan boldog az élete :D
2021. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Hozzám gyere át legközelebb;)
2021. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az lehet a baj, hogy őket szerelmesnek és gondoskodónak látod egymás felé, magatokat meg nem, mert már nem olyan szerelemmel vagy szeretettel forudltok egymás felé. Esetleg az is bosszanthat, hogy bár te vagy az idősebb, mégis nekik jön előbb a baba, övék lesz az első unoka. Meg, hogy nekik úgy elsőre összejött az "igazi". Én megértem, hogy ezt rossz lehet látni, ha nálad kimarad, vagy te is szeretnéd, most meg a hormonok is rátesznek. De valahogyan el kellene ezt engedni, mert az is baj lesz, ha az ő gyerekükre máshogy néznek a szüleitek, vagy gyorsabban fejlődik, vagy akármi. Nincsen kicsit kisebbségi komplexusod mellette? Ha fejben, magadnak nem megy, hogy helyre tedd ezeket az érzéseidet, talán megérne 1-2 alkalommal szakemberrel beszélgetni, hogy ne keseredj bele a dologba. Nagyon sok mindent el tud rontani ez a sok negatív érzés és irigység. Valami miatt most nem vagy elégedett, rájuk vetíted ki.
2021. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Szeretetnyelveket érdemes átnézni, megbeszélni a pároddal.
2021. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
4 éve vagyok együtt barátommal, mi is ilyenek vagyunk, nem is kivánhatnék jobbat. Ebben közrejátszik az is, hogy nem voltunk még külön, egyetemen ismerkedtünk meg, ugyanazon óráink voltak, mindig együtt ültünk, utána együtt mentünk haza, mert már az első héten bemutatott szüleinek, igy rengeteget voltam nála, utána kovid miatt is együtt voltunk, azóta együtt élünk. Együtt főzünk vacsit ha úgy tartja kedvünk, együtt fürdünk a hidegekben, együtt nézünk videókat, filmet, van hogy elkisérem munkába és közben szórakozunk, mindig összefonódva alszunk.
2021. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Miss Endzsi ***** válasza:
0%
Ja és sok kiadásunk van, jelenleg olyan 270 ezer az összkeresetünk, mert nem dolgozom jelenleg sokat, de igy is mindig meglepjük egymást finomságokkal.
2021. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
De ezt ki kérdezte? Minek dicsekszel neki, nem látod, hogy így is szarul van?
2021. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
XD
2021. aug. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
98%
Mesélj még az életedről, Miss Endzsi! :3
2021. aug. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!