Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire lehet megvaltoztatni...

Mennyire lehet megvaltoztatni az emberek velemenyet szerinted igy kulsoskent?

Figyelt kérdés

Mielott szavaztok, gondoljatok vegig, mert sokan azt mondanak "persze, en siman meg tudok valtozni mert van agyam", es nem gondolnak bele a dolgokba.


Mondok nehany peldat.


- Oltaspartit szerinted meg tudnal gyozni, aki csak 1 oltast kapott es jovo heten megy a masodikert, hogy az oltasnak semmi ertelme? Hozol neki egyertelmu bizonyitekot, amit o is megert. Szerinted megvaltozna az az illeto? Ugyanez oltasellenessel. Mutatod neki hogy mennyien halnak meg a virusban es az oltas mukodik. Bizonyitekokat mutatsz neki. Szerinted ott helyben abban a szekundumban gyokeresen megvaltozik a velemenye?


- Fidesz szavazot akarsz ravenni, hogy ne szavazzon a fideszre. Ugyanugy, mutatsz neki bizonyitekot hogy szetlopjak az orszagot. Hasonloan, ellenzekit akarsz ravenni, hogy fideszre szavazzon. Megmutatod hogy mennyi hazugsaga van/volt az ellenzekieknek, miket mondtak, mennyit hazudtak. Mennyire tartod valoszinunnek, hogy meg tudnad gyozni hogy a masik partra szavazzon?


- Az illeto nagyon imadja mondjuk Portugaliat. Te mutatsz neki dolgokat, tenyeket, hogy milyen szar az elet ott, mennyire bunkok az emberek. Viszont o mar 10 eves kora ota imadja es oda akar koltozni. Portugal zenet hallgat, portugal emberekkel cseveg neha online, nyarakent szokott odamenni. Mennyire tudnad megvaltoztatni a velemenyet, hogy Portugalia egy cseszett szar orszag?


- Idos nagyanyo megeskuszik, hogy a homoktovis teatol - amit mar 10 eve iszik - gyorsabb a gondolkodasa. Ha azt mondod neki, hogy ez nem attol van, mennyire tudnad megvaltoztatni a velemenyet?


Az emlitett szituknak az igazsagtartalmat nem vitatom, csak peldanak hoztam fel.


Megkeserultek meg mergelodok ne irjanak, pl "Ennek mi ertelme?" "Jaj de unatkozol" "Minek ilyen szenny erre az oldalra? Annyi ilyen van".


Ha nem tetszik, menj vissza a fooldalra es erezd jol magad.


2021. aug. 11. 12:36
A kérdező szavazást indított:
Gyakran meg lehet valtoztatni az emberek velemenyet
Csak manipulacioval lehet, hogy ugy gondolja, hogy o maga "jott ra"
Az ember velemenyet mint kulsos - nem lehet megvaltoztatni, benne kell elinduljon a valtozas eloszor
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy sikerrel lehetne járni, akármelyik esetben. Főleg így, ahogy te írtad, egyik percről a másikra, vagy akár egy hét alatt szinte biztosan nem lehet.


Ehhez ugye először is egy vita kellene, észérvekkel és ellenérvekkel, erre ugye az emberek nagy többsége elvből nem hajlandó, tehát a legtöbb esetben már itt megbukik az ügy. De vita esetén sem csak az érvek miatt fog megváltozni a véleménye, kell hozzá tapasztalat, ami bizonyítja a felmerülő ellenérveket, ez egy folyamat kell, hogy legyen, amit egy "külsős" esetleg el tud indítani.


Egy Fidesz szavazó legtöbbször ugyanúgy tisztában van a korrupcióval, de neki belefér, mert az alternatívánál rosszabbat elképzelni sem tudna. Egy oltásellenes is tisztában van valamennyire a kockázattal, amit vállal, de az ő meglátása szerint az oltással felesleges kockázatot vállalna, amit inkább elkerülne. Aztán vannak fokozatok, rengetegen szektás módon viselkednek és gondolkodnak, ők azok, akiket soha az életben nem lehetne meggyőzni.


Szóval lehetséges ugyan meggyőzni így embereket, de ez bőven a kivétel lenne inkább, és nem szabály. 90-95 százalékban semmilyen eredményre nem jutnál.

2021. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ilyen komoly témákról gondolkodni. A lényeg, hogy adj jobb alternatívát. Pl párom holnapra rántotthusit akar, én meg felajánlom neki, hogy de lehetne inkább palacsinta, és belegondol, és rájön, hogy azt ő is jobban kívánná most, csak nem jutott eszébe.
2021. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Ehhez ugye először is egy vita kellene, erre ugye az emberek nagy többsége elvből nem hajlandó, tehát a legtöbb esetben már itt megbukik az ügy"


Ezzel maximalisan egyetertek.


Hozzatennem, hogy az illeto "turelembol" vagy "etikettbol" meghallgatja a masikat, ha nagyon illedelmes akkor meg bologat is egyszer ketszer meg mosolyog, de esze agaban sincs elgondolkozni azon amit a masik mond.


Ez utan a kovetkezo lepes az lenne, hogy elhigyje neki, de mar reges reg, talan mar a vita elott tudja az illeto, hogy barmit mond a masik, az szerinte nem ugy van es nem is erdekli a masik oldal.


"90-95 százalékban semmilyen eredményre nem jutnál"


Sot... szerintem magasabb.


Csak mi napokban gondolkodtam el, hogy mennyi idot pazaroltam azzal hogy probaltam masokat meggyozni valamirol, ami raadasul nekik lenne jo/jobb (nem oltas vagy fidesz, hanem teljesen hetkoznapi dolgok), de eszuk agaban sincs elgondolkodni azon amit mondok, meg ugy egyaltalan.


Most mar csak azt szoktam mondani ilyenkor, hogy "Barmit mondok, oszinten megvaltozna a velemenyed?".


Persze jon ilyenkor az arcvagas meg csak neznek, de nem tudom hogy miert kerik ki a velemenyem amikor amugy sem hallgatnak meg, adnak sulyt a velemenyemnek.


Ezzel felesleges 5 - 10 perceket sporolok meg, meg az agyvizem sem megy fel.

2021. aug. 11. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Minimálisan, de akkor nyomós érvet kell találni.
2021. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másodikkal szerintem.
2021. aug. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!