Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Lakóhely, szomszédok

A kérdés

Megváltoztattam az erkélyemet. Tényleg ki kellett volna kérnem a szomszédok véleményét? Van külön ilynre jogszabály vagy csak a közös képviselő kötözködik velem?

Betört az üveg...meg fel is újitották a házat és gondoltam egyedi téglás megoldást találtam ki.2 hónapja kész,de még egy szomszéd sem szólt,hogy zavarja az összképet,de a közös képviselő közölte,hogy ez nem szabályos.És aláírást kell gyűjtenem.

2018. máj. 23. 22:40  Privát üzenet  

A válaszok

Vannak bizonyos előírások az utcaképpel kapcsolatban. Például nem üthetsz bárhová ablakot, még akkor sem ha lehetne és szeretnéd.

Nem tudom mi történik ilyenkor, de elképzelhető, hogy nem csak a KK szarakszik hanem tényleg van valami ilyen szabály nálatok érvényben.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. máj. 23. 23:06 Privát üzenet
A ház alapító okiratát nézd meg, abban a lakóközösség még szigorúbban szokta szabályozni az utcaképet, mint az önkormányzati rendelet.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. máj. 24. 10:11 Privát üzenet
Szia! Ha az szmsz vagy egyéb nem is szabályozza, akkor is ott van az önkormányzat szabályozasa, arra vonatkozóan, hogy a társasházak egységes homlokzati látképét nem szabad megváltoztatni. Sajnos jogosan “ugrottak” neked.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. máj. 24. 21:28 Privát üzenet

A mi működési szabályzatunk is rendelkezik pl. a bejárati ajtók, a külső redőnyök, az erkély korlát színéről, formájáról.

Ahhoz, hogy feketére fessük az erkély korlátját eszméletlen ronda libaf*s zöldről, kérnünk kellett a közös képviselő véleményét, hogy szükséges-e megszavaztatni a lakógyűléssel. Azt mondta nem gond, ne foglalkozzunk vele, mert nem utcafronti lakás. Ha az lenne, akkor nem lehetne módosítani, csak ha mindenki lefesti. Ugyanakkor mivel hátul a 10-ből már négy lakás festett feketére, ezért más színt nem engedélyez csak f*s zöldet, vagy feketét.

Komoly dolgok ezek, de valahol érthető...

Az én szememet is bántaná, ha hazafelé jövet valamelyik erkély kiverné a szemem, mert rikító sárgára festenék. Értem én, hogy valakinek ez tetszik, de egy társasháznak illik egy stílust képviselni.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. máj. 25. 17:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jogszabályilag megengedett autószerelő műhelyt létesíteni egy belvárosi, lakott területen?
Jó ötlet ez? Leskelődős, intézkedős öregasszony ellen.
Mi a jogszabály? Közös képviselő azt mondja, hogy ő nem adhat információt az ott lakókról? Lakcímnyilvántartó is titkos? Cím és név van, de kaputelefonon nincs ott a név.
Jogszerűen ki lehet-e tartósan kapcsolni egy társasházban a központi levegő elszívó/szellőztető ventilátort? Van erre valami jogszabály amire hivatkozhatok?
Létezik olyan jogszabály, rendelet, előírás, amely kötelezi a társasházakat, hogy a zárva tartott kapun kívül jól láthatóan kifüggesszék a közös képviselő /gondnok/ elérhetőségeit?
Milyen jogszabályok vonatkoznak a szomszédház falával kapcsolatban?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Lakóhely, szomszédok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!