Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha valakiről nem volt jó az...

Ha valakiről nem volt jó az első benyomásod, de a barátaid kedvelik, az megváltoztathatja idővel a véleményedet róla?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 26. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
attól, mert mások kedvelik még nem biztos, hogy én is fogom
2018. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ha csak egy rossz időszakban ismerted meg, és emiatt volt rossz az első benyomás? Mondjuk mindkettőtöknek egy stresszesebb időszaka volt?
2018. ápr. 26. 09:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem az változtatja meg a véleményemet, hogy mások kedvelik, hanem az, ha tényleg tudom majd őt kedvelni. Volt már példa olyanra, hogy valakiről nagyon rossz volt nem csak az első, hanem az első jópár benyomás, most mégis tök jó barátok vagyunk.

Meg olyan is volt, akiről rossz volt az első benyomás, meg a sokadik is, hiába kedvelték a barátaim, én sosem tudtam.

2018. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
az első benyomás attól függetlenül hogy az ismerősökkel milyen viszonyban van szerintem simán változthat
2018. ápr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ha olyanom van, adok még egy esélyt annak a bizonyos "kapcsolatnak", mielőtt temetném. Ha továbbra is ellenszenves az illető, akkor nem foglalkozom vele többé. Ha a baráti társaság tagja akkor igyekszem a legkevesebb kommunikációra szorítkozni az illetővel. Csak amennyit az illem, és az emberi jóérzés megkíván.
2018. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5. Te egy nagyon keményfejű ember lehetsz. :-) De elfogadom a véleményedet. Mik lehetnek olyan okok, amik miatt valakit ennyire kizársz, pedig a barátaidnak, akikkel te is jóban vagy, jóban vannak vele?
2018. ápr. 26. 11:04
 7/14 A kérdező kommentje:

Upsz, elvétettem egy toldalékot, elnézést kérek érte.


Azért merült fel egyébként a kérdés, mert eléggé hülye időszakban ismertem meg valakit, akit őszintén tisztelek, és kedvelem azért, amilyen, de emellett nekem is megvolt a magam baja, neki is, és hülyén kommunikáltam vele. Emiatt elzárkózott, bár valamilyen szintű szimpátia van, csak tartja a távolságot. Engem ez egy kicsit bosszant, mert általában megtalálom a közös hangot az emberekkel. Szeretnék vele is jóban lenni. Vannak közös ismerőseink, akikkel jóban vagyok, ezért is kellemetlen, hogy nála rosszul indítottam.

2018. ápr. 26. 11:14
 8/14 anonim ***** válasza:

# 6 Keményfejű?? Miért? Ha valaki rémes benyomást kelt az első találkozástól, akkor a súlyosságától függően adok még egy esélyt. Van is ilyenre egy egészen friss példám. Az illető valamiért kikezdett (félrészegen), akkor egy s eggfejnek gondoltam. Aztán egy következő baráti összejövetelen úgy gondoltam, szóba elegyedem vele, hátha csak részegen volt bunkó. Mint kiderült ő mindig olyan. Azóta is csak éppen elviseljük egymást. Nem uszítok ellene senkit, egyszerűen nem foglalkozom vele köszönésen kívül.

Nem értem mitől keményfejű attól valaki, ha nem ad újabb, és újabb esély bárkinek. Egyet mindenki érdemel, de nem vesztegetem az időmet rossz kapcsolatokra.

2018. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Persze, a bunkó az érthető kategória, az én esetem más, azért is kérdeztem vissza, mi lehet olyan indok, amire nincs mentség.

Na, és még senki nem volt, aki idővel mégis pozitív csalódást okozott? Mondjuk olyan, aki nem azért volt első időben ellenszenves, mert bunkó, hanem más tulajdonság nem volt szimpatikus.


Én dolgozom a rossz berögződéseimen, szóval alakulok, változok, de nekem is becsúsznak rosszabb időszakaim, és olyankor előfordul, hogy elrontok ilyen dolgokat is. Utána meg nem győzöm jóvá tenni.

2018. ápr. 26. 12:57
 10/14 anonim ***** válasza:

# 9 Ezért írtam, hogy a helyzet súlyosságától függően kap nálam valaki második esélyt. Ebbe nálam még az alapvető bunkóság belefért, mert azt gondoltam, hogy kötekedő típusú részeg az illető. Ha józanul indított volna ugyanígy, többé szóra sem méltatom. Van akinél ez a fajta tűréshatár még kisebb, és egyszerűen elkönyvel valakit rossz embernek, vagy s.fejnek, és többé nem akar vele foglalkozni. Ilyenkor szerintem nem kell erőlködni. Leszel olyan, amilyen alapból vagy, aztán idővel rájön az az ember, akivel nem alakult túl jól az első találkozásod, hogy rosszul ítélt meg. Ha mégsem, akkor talán ő sem olyan, mint amilyennek te gondolod, és sosem fogtok jól kijönni. Van ilyen. Nem kedvelhet mindenki mindenkit, hiszen nem vagyunk egyformák.

Pozitív csalódás pedig én magam szoktam lenni, szinte mindig. :D Rengeteg embertől megkaptam már, hogy ránézésre egy beképzelt bunkónak tűnök. Egészen addig, amíg nem kerülnek kapcsolatba velem. Részben emiatt is gondoltam, hogy az előbb említett emberrel megpróbálok mégis barátkozni, nem csak a korábbi részegsége miatt. Volt olyan melóhelyem, ahol a leendő kolléga azt mondta a főnöknek, hogy ha engem felvesz, ő felmond. Egy hét múlva állandóan velem akart dolgozni.

2018. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!