Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miert lett manapsa...

Szerintetek miert lett manapsag ennyi narcisztikus ember? Regen tenyleg nem volt ennyi?

Figyelt kérdés

2021. aug. 11. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem eddig is ugyan annyi volt kb. Ráadásul ez genetika. Szerintem.


Akit ismerek ilyen tulajdonsággal annak az egyik vagy másik szülője is ilyen, vagy nagyszülője... Legalábbis az én ismertségi körömben így van mindenhol. Olyat nem ismerek ahol a családban ennek soha semmilyen nyoma nem volt aztán most hirtelen a gyerek az lett. Lehet ilyen is akad...

2021. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen is voltak, most talán azért van több, mert a média ezt sugározza.

Egyébként régen mintha jobban összetartottak volna az emberek, az ilyen nárcisztikus egyedeket kinézték maguk közül.

Manapság akkor csodálkoznak rád, ha felsegíted a földön fekvőt, nem pedig belerúgsz még egyet.

2021. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem biztos h genetika. Lehet tanult is, eltanulja a szulotol.
2021. aug. 11. 14:29
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet tanulni

Viselkedés formákat fel tud venni. Nárcisztikus nem érti hogy ha a másiknak valami nem jó. Nincs empátiás képessége, kicsi sem. Ez nem tanulható tulajdonság. Az egy nagy lépés ha ezt valaki felismeri magában.

Csak akkor csinál valamit ha abból neki érdeke szármaizk, és csak is ebben az esetben. Nem érti hogy más miért csinál ezt azt ha nincs belőle haszna, csak azt veszi észre ha nem kap meg vagy nem ér el valamit. Soha semmilyen kompromisszumot nem köt ha még is akkor kamu és nem tartja be. Sajnos akad körülöttem pár ilyen ember...


Eléggé elképesztő... Számomra.

2021. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A közösségi média arra kondicionálja az embereket hogy bármit posztolnak az saját magukról szóljon. Még akkor is ott lenne a kamerás telefon a kezükben ha hajléktalanon segítenének. Nézd milyen nagylelkű stb. vagyok mert ezt meg azt írom és teszem. Ha adsz valamit és az is rólad szól akkor nárcisztikus vagy.
2021. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 Hmm lehet ez is de az sok viselkedésben benne van hogy mutogatod magad, környezeted az életed. Sima exhibicionisták is ilyenek. Nekik van empátiás képességük. Nem kötelező szerintem hogy megossza magáról az életben mi történik. Általam ismertekből egy használja aktívan az FB -t. Többiek hülyeségnek tartják.

Az hogy kamerázzák mikor segítenek másokon az sajnos egy bevett trükk a nézettség növelésére. Sokan élnek vele.

2021. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolso: egyetertek. Van is egy ilyen tanmese, roviden arrol szol hogy egy faluban a templom tetot a vihar miatt ujra kell csinaltatni es a felujitasara gyujtenek. Es az emberek 10-20 dollart adomanyoznak es mindenki veri a mellet, hogy eeeeen ennyit adtam meg annyit. Es egy nap erkezik nevtelen adomany, 10 000 dollar. Sosem derul ki, ki adomanyozta. Nem tudom ez tenyleg megtortent-e valahol a vilagban. De tenyleg ilyenek az emberek.
2021. aug. 11. 16:25
 8/12 A kérdező kommentje:
5. valaszara ertettem
2021. aug. 11. 16:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Lhet a társadalom az ok. Ma már nem segítenek idegeneken, de barátokon is nehezen
2021. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy a morális fertő, és ez főleg nagyvárosokban igaz... Azért akadnak még emberek. Viszont a sok olyan aki arra épit hogy megsajnálod és ezzel átver eltántorítja azokat akik billegnek a két oldal között...

Ez viszont megint nem nárcisztikus sajátosság, hanem másé is lehet...


Igen az egyik ilyen nárcisztikus ismerősöm megkérdezte minek adok enni az öreg néninek, ha nincs pénze haljon éhen ez az élet rendje. Szerinte...

2021. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!